הילדים גדלים מהר! צאו וטיילו איתם וצברו חוויות משותפות

פעילות משפחתית מגבשתמתי לאחרונה הקדשתם זמן מספק לפעילות משפחתית מגבשת ונעימה?

אין כוונת השאלה לישיבה מול מסך הטלוויזיה או שיזוף במשותף על שפת הים, אלא על פעילות משפחתית מגבשת שתעניק לבני המשפחה הזדמנות נהדרת לחלק מספר שעות יחד, ואולי אף מספר ימים – תקופה שבמהלכה עוברים חוויות ולומדים להכיר האחד את השנייה אף יותר מקודם.

למשל, כאשר מתמודדים יחד עם אתגרי כיף, ניתן ללמוד כיצד להתמודד ולהביע תמיכה הדדית גם בחיים האמיתיים. זוהי הזדמנות לפריקת מתחים, התקרבות מחדש והבנה היכן נמצא כל אחד מבני המשפחה בחייו.

 

זה בהחלט אפשרי לארגן וליצור פעילות משפחתית מגבשת

ניתן לחפש ולמצוא אטרקציה המעניקה ערך מוסף אמיתי ש"תחייב" את בני המשפחה לשתף פעולה ולעבוד יחד כצוות משפחתי, במטרה להגביר ולחזק את תחושת האחדות המשפחתית ולהדגיש את מה שכל אחד מבני המשפחה יכול לתרום. זוהי גם הזדמנות להבין לעומק עד כמה חזק כוחם יחד של בני המשפחה. פעילות משפחתית מגבשת מאפשרת מנוחה, מילוי מצברים, הירגעות והיזכרות בדברים שבאמת חשובים בחיים. ואת כל אלו ניתן לשמר ולטפח בחיי היום-יום.

 

בימינו אנו, מרבית ההורים משקיעים שעות רבות בעבודה או בפיתוח קריירה, בעוד הזמן עם הילדים די מוגבל, כמו גם הזמן המוקדש לזוגיות; על כן, חשוב למצוא מספר ימים בשבוע לטובת חופשה איכותית שתאפשר זמן גיבוש והתקרבות בין בני המשפחות, שתכלול פעילויות מגוונות שונות.

 

פעילות משפחתית מגבשת גם מסייעת לבני נוער ולילדים להתקרב על הוריהם במשך תהליך ההתבגרות – תקופה שאינה פשוטה עבורם, במהלכה עם עלולים להתרחק מההורים במטרה להוכיח את עצמאותם ולעתים גם כדי להראות שאין להם צורך בעצתם. ייתכן דווקא שזה הזמן להראות להם שאתם כאן בשבילם ולגרום להם להבין שאינכם שונים כל כך האחד מהשני וכי יש ברשותכם ארסנל של דרכים לסייע להם.

 

כאשר שבים הביתה לאחר חופשה כזו, חשים שצברתם כוחות חדשים להמשיך, וכל יום נגמר בשמחה רבה; האווירה בבית הופכת טובה יותר ולעתים נזכרים ברגעים היפים וצוחקים יחד. אין לזלזל בכוחה הרב והעצום של פעילות משפחתית לטובת גיבוש, שכן זו תעשה נפלאות לבני המשפחה כולם.

 

אנו חייבים להסתכל למציאות בעיניים ולהבין שקצב החיים המודרני מציב בפנינו אתגרים כה רבים – כולל לתא המשפחתי, להורים ולילדים; לעתים הימים המודרניים בהם אנו חיים מאתגרים את היכולת שלנו לצבור חוויות משותפות. אנו חייבים לעשות משהו בעניין על מנת לשפר את המצב ולגרום להתקרבות רבה יותר בין בני המשפחה. הידעתם שרק מעט יותר ממחצית מההורים מנהלות שיחה אישית עם ילדיהם – כאשר מרבית ההורים העושים זאת הם אמהות? אף מעטים מכך משקיעים זמן מספק עם ילדיהם על מנת לעזור להם בשיעורי הבית המשמימים שהם מקבלים בבתי הספר בהם הם לומדים.

נראה שמספר הדקות בהן מתרחשת אינטראקציה ישירה בין הורים עם ילדיהם יורד משנה לשנה, כמו גם זמן האיכות שהורים והילדים מבלים יחד. נראה שהסיבות לכך הן ברורות – והן בעיקר עקב חדירתה של הטכנולוגיה לעומק חיי היומיום, כמו גם השקעה רבה בשעות עבודה וקריירה אצל ההורים.

 

עם כל המספרים העגמומיים המתוארים לעיל, ישנן בימינו דרכים חדשות ודי זמינות לבילוי של איכות בין ילדים והורים – רק צריך ללמוד אותם ולהיות מודעים אליהן.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

המלצות ועסקים בתחום האירועים

 

מתכונים מומלצים

המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
האחים תמם עבודות איטום
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול