המלצות טיול בעולם - החומה הסינית

המלצות טיול בעולם - החומה הסינית

המלצות טיול נוספות בעולם בעמוד הבלוג שלנו >>>

 

החומה הסינית, מהחומות המוכרות ביותר בעולם, היא אחד משבעת פלאי העולם הקדום ומשתרעת על פני יותר מ-6,000 קילומטר של אבן. החומה אוצרת בה היסטוריה ארוכה ומפותלת של שושלות מלכות בארץ סין. לא בכדי מדובר באחד מאתרי התיירות הפופולאריים בתבל. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד

היסטוריה של החומה הסינית

החומה הסינית הוקמה במטרה להגן על מחוזות סין בפני פלישות של נוודים ושודדים, על ידי הקיסר הראשון, צ'ין שי, הואנג-די, לפני יותר מאלפיים שנים. בניית החומה הסינית בוצעה על ידי מספר עצום של פועלים שעמלו ללא די על בנייתה בתקופה של עשר שנים. החומה בנויה קירות אבן עם עפר דחוס לביצור רבי. החומה אכן עמדה במטרה שהוצבה לה ומנעה כניסת נוודים ואורחים בלתי רצויים אחרים שביקשו לכבוש את סין, אולם עם חלוף השנים נהרסו חלקים ממנה – אם במזיד ואם עקב בלאי טבעי בשל הזנחה וחוסר טיפול מתאים.

 

בשנת 1211 החומה נהרסה בפעם הראשונה בשל מתקפת המונגולים הגדולה בהובלת ג'ינגיס חאן, שצלח במשימתו לכבוש את סין. חאןו התחיל את שושלת יואן. בשיאה, הגיע אורך החומה ליותר מ-6,000 קילומטרים. בימי שושלת צ'ינג החומה לא שופצה משך זמן רב, מה שגרם לחלקים ניכרים ממנה להיהרס על ידי כוחות הטבע.

החומה הסינית בימינו אנו

לאחר שסין החלה לאפשר תיירות נכנסת, ועם הכרת ארגון אונסק"ו בחומה הסינית הגדולה כאתר מורשת תרבות עולמית בשנת 1987, דואגים השלטונות הסיניים לשמרה ולשפצה. בחלקים שונים של החומה מגיע רוחבה לכדי 9 מטרים ואילו גובהה – ל-7.5 מטרים. החומה, המשתרעת מערבית לשאנחאיגואן שבחוף המזרחי ועד לעמבר ג'יאיוגואן במדבר גובי, חוצה לא פחות מחמישה מחוזות ולא יותר משני אזורים אוטונומיים.

 

באדאלינג – תצפית שחובה לבקר בה

החומה הפכה השנים האחרונות לאחת מהאטרקציות המבוקשות על ידי תיירים בהגיעם לסין. בחומה אפשר לטייל עצמאית או באמצעות טיול מאורגן. מרבית המטיילים מבקרים בשני מקומות על החומות, אשר אחת מהן היא תצפית באדאלינג.

 

באדאלינג נמצאת בגובה 1,000 מטרים ובמרחק 70 קילומטרים צפונית מערבית לבייג'ין. בתצפית זו שוחזרה החומה בשנת 1957. רוחב החומה באזור זה מגיע לכדי שישה מטרים ומאפשר ביקור של אנשים רבים במקביל. חלק זה משתרע לאורך מספר מאות מטרים, שלאחריהם אפשר לראות את הקטעים הבלתי משוחזרים. על מעקה החומה מחוברים מנעולים רבים עם סרטים אדומים, הנעולים על חוליות של שרשרת עבה המסתרכת לכל אורך המעקה. זוגות סיניים רבים מגיעים לחומה על מנת להוסיף מנעול אישי כאמונה לחיזוקה ושימור הזוגיות והאהבה ביניהם.

 

טיול על החומה

אל החומה ניתן לעלות בעזרת נסיעה ברכבל או ברגל – באם חשקה נפשכם בצעידה בעלייה תלולה. מיטיבי לכת? לכם מומלץ לעלות בעזרת הרכבל הפתוח המוביל לחלקה הנמוך של החומה – ושם תרדו ותטפסו במעלה. מתקשים בטיפוס? תוכלו להגיע עם הרכבל לחלק הגבוה ולרדת ממנו ברגל, או לשוב גם כן בעזרת הרכבל. לא מדובר במסלולים קלים.

 

אתר זה הוא הפופולארי והעמוס ביותר בחומה. אם אתם מעוניינים לבקר באזור רגוע ושלו יותר, תוכלו לבחור בין אתר סימאטאי (Simatai) לבין מוטיאניו (Mutianyu) – בו מופעל רכב המסייע למבקרים לעלות על החומה הגבוהה (למי שחפץ בכך).

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

מתכונים מומלצים  /  מתכוני השף הפשוט קובי פרידמן

 

טיפים לעסקים  /  פרסום עסקים

 

 

__________________________________________

 

פרסום עסקים באתר האינטרנט המלצהפרסום עסקים באתר האינטרנט "המלצה" - אינדקס עסקים מומלצים בפריסה ארצית

הקמתם עמוד עסקי מרשים? מצויין!! הגיע הזמן שעוד לקוחות חדשים ייחשפו אליו

קחו 5 דקות הפסקה והירשמו לאתר

אלפי גולשים כל יום באתר המלצה מחפשים עסקים איכותיים בתחומים שונים

ניתן להירשם לפרסום עסקים עם כרטיס עסק חינמי או כרטיס עסק מקודם בתשלום

למה אתם מחכים? הירשמו והתחילו לצבור המלצות מלקוחות מרוצים

לחצו כאן להרשמה

המלצות טיולים בחול
פרסום עסקים באינטרנט - צימפי
תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ