בוחרים פרקט לחדר ילדים

בוחרים פרקט לחדר ילדיםלא קל לעצב חדרי ילדים, בעיקר משום שהפונקציה שהם אמורים לשרת שונה מזו של חדרי שינה אחרים (למשל, מזו של חדרי שינה הורים). כולנו מעוניינים ליצור סביבה בטוחה, צבעונית ונעימה לילד. כיצד משדרגים חדר ילדים? אפשר לבחור חיפוי פרקט המעניק את תחושת החמימות עליה אנו מדברים – כזה המשתלב היטב עם כל סוג של עיצוב. איזה פרקט כדאי לבחור? המשיכו לקרוא כדי להבין יותר מה לעשות ומה עדיף שלא לעשות.

פרקט לחדר ילדים -  למה דווקא?

בין אם אנו עוסקים בפרקט לכל הבית או בכזה המותקן בחדר הילדים – הרי שכל ריהוט המתאים לפרקט משתדרג באופן טבעי בשל המסגור הנאה שהוא מעניק לחלל. תכונת הרכוּת של הפרקט הופכת אותו למתאימה במיוחד עבור ילדים, כיוון שאלו נוטים להשתולל וליפול; סכנת נפילה על פרקט אינה גדולה כסכנת נפילה על רצפת אבן קשה. בנוסף, הפרקט אינו צובר אבק ולפיכך אינו גורם לאר לגריות אצל ילדים או תינוקות. ישנם סוגי פרקטים העמידים מאוד בשריטות, שחיקה ומים ואף כאלו הנעימים למגע עבור ילדים שאוהבים לשחק על הרצפה. פרקט המותקן בחדרי ילדים יוצר חמימות בן במראהו והן בתכונתו הפיסיקלית – להישאר חם גם בימות החורף.

חדר הילדים - נתונים טכניים

סוג הפרקט המתאים בהחלט נקבע בהתאם לנתוני החדר ותכונותיו. מאחר שרוב חדרי הילדים קטנים ביחס לכמות הפריטים והצעצועים שבהם, כדאי ליצור תחושת מרחב. ניתן לעשות זאת על-ידי הימנעות מפרקטים כהים, המקטינים ומחשיכים את החדר. אנו רואים שיש להתחשב בגודלו של החדר ובכמות האור הטבעי החודרת אליו כאשר אנו עוסקים בבחירת פרקט לחדר ילדים.

עוד על צבעים של פרקט

כאשר אנו עוסקים בבחירת צבע פרקט, ניתן לומר באופן כללי כי ישנה העדפה ברורה לפרקטים  בהירים. פרקט בהיר יותר מעניק תחושה של חדר פתוח ומרווח יותר. ניתן להבין מדוע הדבר חשוב כאשר מדובר בחדר ילדים. אנו מעוניינים שילדינו ירגישו שהם שוהים בחדר גדול, מרווח, נעים – ולא קטן וצפוף. פרקטים כהים מעניקים תחושת חמימות ומשפחתיות ומתאימים לחדר שינה הורים או  לסלון, למשל. כאשר מדובר בחדר ילדים, עדיף תמיד להעניק תחושת מרחב וריווח – ולהעדיף פרקטים בגוונים בהירים.

 

איך מתאימים פרקט לריהוט החדר?

בבואכם לבחור צבע פרקט לחדר ילדים, יש להתחשב בריהוט שבו. סביר להניח שעבור חדר הילדים בחרתם ריהוט בגוונים בהירים מהסיבות אותן הזכרנו קודם. איך מביאים לכך שהריהוט לא ייצור מראה אחיד וחדגוני מדי? יש להקפיד על צבע פרקט בהיר, אך שונה מזה של הריהוט הקיים. כדאי לבחור בפרקט בעל צבעים מנוגדים לצבע הפרקט.

עיצוב חדר הילדים

מטבע הדברים, חדר ילדים עמוד חפצים, משחקים, בובות וצעצועים – שהופכים אותו לצבעוני למדי. על כן, על הבסיס (המשטח) להיות רגוע. כדאי לבחור בפרקט בעל מרקם רגוע וצבע אחיד – שאינו בהיר מדיי ואינו כהה מדי. מובן שרצוי להתחשב ברהיטים הנמצאים בחדר, כמו גם בעיצוב עתידי אפשרי של החדר – עם התבגרותם וגדילתם של הילדים.

צרכי הילד

חדרו של הילד משמש אותו החל מימיו הראשונים ועד לימי בגרותו, ולעתים קרובות ממש עד עזיבתו את הבית בגילאי העשרים. על כן רצוי לבחור בפרקט שישמש בחדר היטב ובבטחה, למשך שנים רבות. פרקט עמיד וחזק, כזה שיישא את העומסים וגם את הפעילויות המתרחשות בחדר (הכוללים משחקים והשתוללויות עם חברים ובני מששפחה). מסיבה זו כדאי לבחור בפרקט למינציה העמיד בפני שחיקה וקל לתחזוקה.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים