סימנים שכדאי לצבוע את הבית מבחוץ

סימנים שכדאי לצבוע את הבית מבחוץזמן ממושך עבדתם על בניית הבית שתמיד חלמתם עליו: אולי זה בית פרטי נהדר עם גינה ומרפסת, העונה על כל דרישותיכם ומהווה ממש בית אמיתי עבור כל אחד מיושבי הבית. עם זאת, בית פרטי דורש עבודות תחזוקה מפעם לפעם. צביעת קירות הפנים של הבית היא עבודה שבהחלט יש לבצע אחת לכמה זמן; גם טיפוח הגינה נדרש לטובת הנאה מיטבית ורציפה ממנה; עם זאת, גם לקירות החיצוניים יש לדאוג באופן תקופתי. קירות חיצוניים מתיישנים ומאבדים מזוהרם לאחר תקופה מסיומת, ועשויים גם להתקלף; משמעות הדבר היא שהגיע הזמן סוף-סוף לצבוע את הבית הפרטי מבחוץ.

 

ישנם כמה דברים חשובים שכדאי לדעת ולהפנים לפני שנכנסים ב"ראבק" בצביעת הקירות החיצוניים של הבית. מה שחשוב מאוד לדעת הוא שצביעת קירות חיצוניים שונה מצביעת קירות פנים. תכונות כגון יציבות הקיר, היווצרות סדקים, רטיבות וגורמים סביבתיים אחרים משפיעים באופן כזה או אחר על סוג הצבע ועל העבודה הדרושה לתהליך צביעת הבית מבחוץ. על כן, צבע חוץ לבית צריך להיות עם תכונות מסוימות.

 

העבודה נעשית בעזרת חומרים המתאימים לצביעה חיצונית – בעלי גמישות ועמידות לתנאי מזג אוויר. עלות העבודה והחומרים גבוהה יותר לעומת מחיר צביעת קירות פנים, ועל אף זאת, ובעיקר אם יש לצבוע קירות חיצוניים של בית עם מספר קומות, כדאי להיעזר באנשי מקצוע שמבינים עניין. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד אודות העיתוי המתאים לצביעת קירות הבית החיצוניים, שיטות צביעה, סוגי צבע, מחיר ועוד.

 

לצבוע את הבית מבחוץ – מתי?

ייתכן שתבחרו להתחיל את פרויקט הצביעה מסיבות אסתטיות וייתכן שיהיה מדובר בסיבות פונקציונאליות. כך או אחרת, כדאי להמתין לעונת הקיץ לצביעת קירות חיצוניים. מדוע? כיוון שצביעה הנעשית על קירות יבשים לחלוטין תאפשר צביעה אחידה ועמידה יותר; לחות או רטיבות במהלך ייבוש הצבע של הקירות יפגמו באיכות הצביעה. כשהקיר יבש לחלוטין בעונת הקיץ, זה הזמן האופטימאלי לצביעת קירות הבית החיצוניים.

צביעה חיצונית של קירות הבית – איך זה נעשה?

קירות הבית החיצוניים מתוכננים ומיועדים לעמידה בלחצים עיתיים הנגרמים עקב תזוזות קלות וטבעיות של האדמה באזור המבנה; עם זאת, שכבות טיח וצבע עשויות לפתח סדקים כתוצאה מתזוזות אלו. היווצרות סדרים תלויה בתדירות ובאינטנסיביות של תזוזות האדמה. אם אתם מבחינים בהיסדקות של קירות הבית, שיקלו לערוך טיפול מקיף לקירות הנוטים להיסדק, תוך שימוש בחומרים המתאימים לצביעת קירות כאלו הנוטים לסדקים.

כדאי לדעת שבבתים מעין אלו עם קירות הנוטים להיסדק – סדקים בשכבת הטיח עלולים להוביל לחדירת מי גשמים אל הקיר. על כן, אל תחכו: פנו אל איש מקצוע מומחה בצביעה לביצוע תיקונים מקומיים, או פרויקט תיקון מקיף של קירות הבית כולם.

שלבי צביעת הקירות החיצוניים של הבית

תחילה, אם הבית כולל יותר מקומה אחת, מוקמים פיגומים סביב הבית. אם הבית הוא בעל קומה אחת, יכול הצבע לצבוע את הבית בסיוע סולם. לאחר מכן, מבוצע ניקוי בעזרת "גרניק" המשמש להסרת לכלוך, חול, אבק וכתמים מהקירות.

לאחר מכן, יעבור הצבע על קירות הבית, יקלף טיח מתפורר ויטפל באזורים הפגומים. לעתים יבצע הצבע הרחבה של הסדקים ויכניס רשת שתמנע את התרחבות הסדק, ואילו הסדק ימולא חומר מילוי אלסטי מתאים – שיאפשר תזוזות של הקיר ללא יצירת סדקים נוספים.

הצבעי עשוי להחליט שיש למרוח שכבת פריימר X – חומר מקשר חזק המאפשר היצמדות של הצבע לקיר ומאפשר בכך צביעה איכותית יותר.

 

בניה ושיפוצים  |  צבע חיצוני  |  צביעה בסנפלינג

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

מתכונים מומלצים

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים