המלצות טיול - צ'ילה

המלצות טיול לצילהצ'ילה נחשבת לאחת הארצות היפות ביותר ביבשת אמריקה ובעולם בכלל. חלק גדול מהמטיילים המגיעים אליה לתקופה ממושכת ידעו לספר לכם כי מדובר מאחת המדינות היותר מגוונות באמריקה הדרומית.

 

4,300 קילומטרים אורך הופכים אותה למדינה הארוכה בעולם, עם רכס הרי האנדים בצד אחד והאוקיינוס השקט מהצד השני ומגוון אדיר של סוגי אקלים ונופים – קרחונים, פיורדים, אגמים, עמקים ירוקים והרי געש ומדבריות צחיחים.

 

עם דמיון למדינות אחרות באזור, כמעט כל תושביה של המדינה (כ-17 מיליון) הם ממוצא אירופאי-ספרדי או בני תערובת, אולם גבולותיה הטבעיים של המדינה יצרו תרבות ושפה ייחודיים, השונים במובנים רבים מאלו הנפוצים בשאר חלקי אמריקה הלטינית.

 

הצ'יליאנים שונים משכניהם בכך שהם קפדניים, דייקניים ומרובעים יותר ביחס אליהם; על אף זאת, רובם הם אנשים נחמדים ואדיבים, שישמחו לסייע לכם בבקשות או שאלות שתהיינה לכם. בהתאם לאופי התושבים, צ'ילה היא מדינה מאורגנת ומסודרת עם כלכלה חזקה ויציבה יחסית, כמו גם חוזק צבאי.

 

צ'ילה היא מקום של ניגודים. בעוד שבצפון ובדרום המדינה החיים פשוטים עם תנאים המזכירים מדינת עולם שלישי, לעומת מרכז המדינה, המזכיר מדינה מערבית ומתקדמת.

 

צ'ילה מרשימה בתרבות וההיסטוריה המפותחות והעשירות שלו; עם זאת הסיבה העיקרית להגעתם של רבבות התיירים מדי שנה היא הטבע הפראי והמרהיב בו נתברכה המדינה, עם עושר אינסופי ומגוון עצום שלעתים לאדם מן הישוב קשה לתפוס. תשתית תיירותית מפותחת, בליווי מערכת תחבורתית מתקדמת ויעילה, הופכים את אוצרות הטבע הנדירים הללו לנגישים במיוחד ולמקום שחובה לעצור בו כחלק ממסלול טיול בדרום אמריקה.

ללא ספק (ולא משנה מהי סיבת ביקורכם בצ'ילה), זו הולכת להיות חוויה שלא תשכחו לעולם.

 

שפה ורמת אנגלית

השפה הרשמית במדינה היא ספרדית, אולם שנים של בידוד ביחס לשאר אזורי היבשת יצרו סלנג וניב האופייניים רק לה ושונים במובנים מסוימים מהספרדית המדוברת. מקומיים מדברים מהר ונוטים לבליעת הברות, והשילוב עם הסלנג הייחודי הופך את הצ'יליאנים למעט קשים להבנה בתחילה, גם עבור אלו השולטים היטב בשפה.

 

תושבי ערים גדולות, וצעיריהן בעיקר, מבינים אנגלית בסיסית לכל הפחות, אולם עם אנגלית בלבד עדיין תתקשו להסתדר במדינה. באזורי הפריפריה בדרום ובצפון תתקשו אף יותר לאתר דוברי אנגלית ותזדקקו לשליטה בסיסית (לפחות) בשפה הספרדית על מנת להסתדר. כך או אחרת, רמת האנגלית במדינה אינה גבוהה, כאשר רבים מאלו העובדים בתחומי התיירות אינם בעלי שליטה טובה בשפה. באזור האגמים עדיין חיים מאות אלפים מבני המאפוצ'ה, שפיתחו שפה ייחודית משלהם, אולם כולם דוברי ספרדית ותוכלו לתקשר אתם.

 

טופוגרפיה וגיאוגרפיה

צ'ילה היא ארץ צרה וארוכה, הנמתחת ללמעלה מ-4,000 קילומטרים, כאשר רוחבה כמעט אף פעם אינו עובר את ה-200 קילומטרים. צורתה הייחודית אפשרה לה מגוון עצום של אזורים שונים, עם תנאי טופוגרפיה ואקלים שונים. לדוגמא, אזור האגמים בדרומה של המדינה הוא מהגשומים בעולם, כאשר מהדבריות שבצפונה הם היבשים ביותר בגלובוס. הרוב המוחלט של גבולות המדינה הם גבולות טבעיים.

 

אזורים מרכזיים בצ'ילה:

העמק המרכזי – אזור המטרופולין של המדינה, עם מרבית התושבים וסנטיאגו הבירה במרכז. המרכז החקלאי והתעשייתי של צ'ילה, עם תעשיית היינות הצ'יליאנים הידועים.

 

אזור האגמים (הדרום) – מהאזורים היפים ביותר בצ'ילה. הגשמים הרבים היורדים פה במשך השנה מביאים ליצירת לגונות ואגמים בשלל צבעים וצורות, עם נוף ירוק במיוחד - והרבה ממנו.

 

פטגוניה (דרום רחוק) – אזור שנתברך בכמה מהנופים היפים בעולם: הרים מושלגים, יערות גשם, פיורדים, מפלים, אגמים ועוד.

 

ארץ האש.

 

הצפון.

 

איי הפסחא.

המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר