עצות איפור למראה טבעי – להיות את רק הרבה יותר יפה

 

עצות איפור למראה טבעי באנגלית אומרים: "מעט זה הרבה", המשפט הזה מתאים במיוחד לכל אלו שממש, אבל ממש לא אוהבות להתאפר, או יותר נכון לא אוהבות שיבחינו באיפור שהן הניחו על פניהן. איפור טבעי הוא כל אותן נגיעות קטנות שדואגות להאיר את הפנים, ולהדגיש את כל מה שיפה בתוי הפנים שלנו, והוא זה שיוצר את ההבדל בין איך שאת נראית כשקמת בבוקר, לבין איך שנראית כשיצאת לרחוב.

 

ניוד – זה חלק מהסוד

קוראים לזה ניוד, עירום. כן אלו הצבעים שיש להשתמש בהם. החוכמה כאן היא לדעת להתאפר במראה טבעי מבלי שמישהו ינחש בכמה מוצרים השתמשת. ואכן הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא להתאפר בצבעים כאלו המתמזגים היטב עם העור וגם זה עם זה.

 

כל מאפרת תגיד לך שהבסיס לכל מראה איפור טבעי הוא התאמה מושלמת של המייקאפ לגוון וסוג העור. ובאמת ההמלצה היא לבחור במייקאפ בגימור טבעי בעל רמת כיסוי בינונית, כזה שאנו מצפים ממנו כי יטשטש את חוסר אחידות בעור אבל לא יאטום אותו לחלוטין. בנוסף, מומלץ להתחיל בפריימר שיכין ויחליק את הפנים לקראת המייקאפ, פריימר טוב ינטרל אדמומיות ופיגמנטציה ויסייע לך לחסוך בכמות המייקאפ שתצטרכי להניח על הפנים. חשוב במיוחד שתתאימי את המייקאפ לסוג העור, אז אם את בעלת עור מעורב או שמן בחרי במייקאפ נטול שומן שימנע את המראה המזיע והמבריק. לעומת זאת, אם את בעלת עור יבש, בחרי במייקאפ עם רמה גבוהה של לחות. בכל מקרה, מומלץ להסתפק בשכבה דקה.

 

באזורים בהם יש צורך בכיסוי נוסף, לדוגמה לטשטש עיגולים שחורים מתחת לעיניים, פצעונים או כתמי פיגמנטציה רצוי להשתמש בקונסילר בצורה נקודתית.

 

שיטת Strobing

והנה מושג חדש בנות – Strobing. מדובר בשיטה לפיסול פנים ללא הצללות, אלא רק באמצעות הארות. כאן לשם יצירת מראה טבעי מוותרים על שיטת פיסול הפנים הכבדה, הקונטור, שעד לאחרונה איפיינה את מראות האיפור, ובמקומה מפסלים את הפנים בשיטה הזו. וכך אחרי שסיימתן להניח את המייקאפ, דאגו להניח היילייטר אבקתי או נוזלי על עצמות הלחיים ומעט על גשר האף, זאת כדי להבליט את האזורים הגבוהים. לאחר מכן, השתמשו בסומק בגוון ורדרד ניטרלי וטבעי בטפיחות קלות ורק על תפוחי הלחיים. ההיילייטר יחד עם הסומק אמורים להעניק מראה זוהר ומודגש אבל לא עשוי מדי. ואם את אוהבת את המראה השזוף, את יכולה להוסיף מעט ברונזר על עצמות הלחיים בתנועה סיבובית לכיוון האזניים, ובחיבור בין המצח לשיער, וגם על עצם הלסת ובצוואר. חשוב מאוד לטשטש היטב את כל משיכות המברשת הללו כדי ליצור מראה אחיד וטבעי.

 

עיניים שפתיים – מה איתם

אלמנט חשוב הוא שימוש מינימלי בצלליות בגווני ניוד. יש להשתמש בצליליות בגוון קרם או ורדרד בהיר ולהניח אותן על כל גלגל העין. אם מעוניינים בתוספת זוהר מומלץ להשתמש בצלליות ניוד עם נצנוץ עדין. ההתאמה המושלמת של גווני ניוד לעיניים נעשית כשבוחרים בגוונים המתאימים לטון הכללי של העור. כמו-כן, יש לבחור במסקרה חומה או שחורה עדינה, המדגישה את הריסים אך לא הופכת אותם לגושיים. בנוסף, סרקי והדגישי את הגבות באמצעות עפרון או מסקרה לגבות בצבע המתמזג בצורה טובה עם צבע הגבות הטבעי שלך. המטרה להשיג גבות מודגשות שייצרו מסגרת לעינים אולם לא מובלטות יתר על המידה.

להשלמת המראה יש למשוח על השפתיים ליפסטיק ורדרד בגוון טבעי עדין כדי להוסיף קצת פיגמנט על השפה.