בולדוג סטודיו לקעקועים ופירסינגים
דרך משה פלימן 4 - קניון עזריאלי חיפה, חיפה    הצג מספר טלפון

הוספה למועדפים המלץ על עסק זה שלח למערכת תלונה על בעל העסק


קעקוע חדש בחורף או בקיץ מה שצריך לדעת

קעקוע חדש בחורף או בקיץ מה שצריך לדעתהחורף היא העונה המתאימה לעשות קעקוע או קעקועים. זה נכון שאם החלטנו לעשות קעקוע, נרצה לעשות אותו תכף ומייד, למרות שעכשיו אנו נכנסים לשיאה של העונה הרותחת – בשל חוסר יכולת לדחות סיפוקים. אולם זה חבל, כיוון שקעקוע טרי חייב להיות מוגן בפני שמש, ים, בריכה ומקורות מים אחרים – למשך חודש שלם, מה שעשוי להעיק ולזעזע במעט את חוויית הקיץ שלנו.

 

בכל סטודיו אחראי לקעקועים יסבירו לכם, חזור והסבר, כי ביצוע קעקועים על הגוף בקיץ מחייב הימנעות משמש ומכניסה לבריכה ולים. קרני השמש מסוכנות עבור קעקוע חדש ועשויות ליצור כוויות בחודש הראשון.

ימי החורף הם האידיאליים לעשות קעקוע חדש, כיוון שאין לחץ זמן להחלמת הקעקוע והפיתוי להיכנס לים או לבריכה או להיחשף לשמש אינו גדול במיוחד, עקב הטמפרטורות הנמוכות של המים ושל האוויר. בנוסף, כיוון שעונת החורף רגועה יותר מבחינת קעקועים, תזכו ככל הנראה לתשומת לב רבה יותר בחנות הקעקועים בה תבחרו לעשות את הקעקוע, עקב עומס לקוחות נמוך יחסית.

 

להתקעקע באמת עדיף בעונת החורף?

- חשיפה לשמש מסוכנת לקעקוע. עם ביצוע הקעקוע, יש לעבור תקופה החלמה במהלכה אין להיחשף לשמש. קרינת שמש מביאה לגירוי העור ועלולה לשרוף את האפידרמיס (שכבת העור העליונה) של גופינו, מה שיפגע בצבעי הקעקוע ובעור. חשיפה לקרינת שמש תביא לדהיית צבע, מה שמחייב שמירה על הקעקוע תוך שימוש בקרם הגנה בעת שהייה בשמש – בכל עת שהיא, ולא רק כאשר הקעקוע עודנו חדש.

 

- מי הים יוצרים גירוי. הרחצה בים אינו רצוי לאחר יצירת קעקוע, שכן המים המלוחים עשויים להביא לגירוי ולאדמומיות בעור, כמו גם לתחושת כאב שאינה נעימה; על כן כדאי להימנע מהכניסה לים אחרי ביצוע הקעקוע – לפחות הראשון. מלבד זאת, קעקוע חדש עשוי להיהרס עקב "בריחת" צבע.

 

- בחורף מזיעים פחות. החום הכבד בקיץ גורם להזעה מרובה וטבעית של גופינו. זיעה זו עשוי לגרום גם לזיהומים בעור, שיכולים להיות מסוכנים לנו – ולא רק לקעקוע. עדיף, לכן, להתקעקע בעונה הקרירה, בה רמות הזיעה נמוכות יותר.

 

- כמות אבק פחותה. גשם היורד בחורף שוטף את האבק מהסביבה. בקיץ אנו חשופים יותר לאבק. אבק הבא במגע עם זיעה מסכן את המקומות החשופים בעור, כולל שריטות, חתכים וקעקועים, שכן האזור במקום הקעקוע חשוף ורגיש – כמו פצע ממש.

 

נוחות מקסימאלית. קל לשמור על הקעקוע בעונת החורף יותר מאשר בעונת הקיץ – לא רק עקב מזג אוויר, אלא מפני שהפיתויים החיצוניים מעטים יותר. בחורף אנו גם נוטים להיות רגועים יותר מבחינת אופני הבילוי שלנו – ועל כן מדובר בעונה בטוחה יותר לעשות בה קעקועים חדשים.

 

ייתכן שגם את בוחרים לקעקע את עצמכם מסיבות שונות ומשונות, כאשר מאחורי כל אחד מהקעקועים עומד לו סיפור, מסר או רעיון כלשהו; ייתכן אף שמדובר בקפריזה זמנית – אך הקעקוע נעשה. קעקוע נחשב בשנים האחרונות למעין תכשיט שמתגאים בו כל זמן בשנה; למרות זאת, דווקא החורף הוא הזמן המתאים ליצירת קעקועים ייחודיים ומורכבים, הדורשים זמן, מחשבה ותקופה ארוכה של החלמה.

 

אנשי מקצוע בתחום הקעקועים מעידים על אופי שונה של קעקועים בקיץ לעומת החורף: קעקועים המבוצעים בקיץ יהיו לרוב קטנים יותר ואילו בחורף יתקעקעו האנשים באלמנטים מורכבים יותר, הדורשים זמן עבודה, כמו גם זמן החלמה, ארוכים יותר.

 

בולדוג קעקועים בחיפה

קעקועים ופירסינג בצפון

קניון עזריאלי חיפה
חניון ים מערבי
מפלס ח’2
053-5554063