תיקון מצלמות אבטחה - כל מה שאתם צריכים לדעת

תיקון מצלמות אבטחה - כל מה שאתם צריכים לדעתמצלמת אבטחה היא בהחלט אמצעי הגנה על רכושכם היקר. באמצעותה תוכלו לדעת את כל מה שמתרחש בביתכם, אפילו כשאתם לא נמצאים בארץ. אין זה משנה אם המטרה היא להרתיע פורצים או לבדוק אם עוזרת הבית נוהגת שלא כראוי, מצלמת אבטחה דואגת לצלם עבורכם את הכל, כל הזמן. אז מה קורה כשהמצלמה שעליה הנחת את יהבכם שובתת בשל קילקול. מה עושים?

מצלמות אבטחה - לא לרוץ ישר לתקן

לפני שאתם מזעיקים במהירות טכנאי המכיר את תחום האינטרקום ומערכות האבטחה, הנה כמה המלצות כלליות שיאפשרו לכם  לבדוק מהו מקור התקלה בה נתקלתם. שהרי תמיד קיימת האפשרות שאין מדובר בתיקון מצלמות האבטחה בכלל, אלא התקלה מצויה דווקא במסך שלכם או בחיבורים השונים. באופן הזה תוכלו לחסוך לעצמכם לא מעט שקלים ואולי גם לוודא שהמצלמה שלכם אכן עובדת כראוי.

 

יש לזכור כי תיקון מצלמות אבטחה עלול להיות דבר די מסובך ויקר למדי. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי מצלמות האבטחה בימינו, בעיקר הקטנות והמשוכללות שבהן, בנויות ממאות ואלפי רכיבים קטנטנים, ואלו מסודרים ומחוברים ביניהם באופן מאוד קומפקטי ויעיל. בנוסף, לא מעט מהחיבורים שבתוך מצלמות האבטחה הללו הם חיבורים מעשה מכונה, שבעצם אינם יכולים להיות מתוקנים על ידי אדם, ולכן תיקון מצלמות אבטחה מחייב ידע מקצועי נרחב. בקיצור, אם אין לכם מושג במה מדובר, ואם החיבורים החיצוניים תקינים, זה הרגע בו אתם דואגים להזעיק איש מקצוע המתמצא בתחום האינטרקום ומצלמות האבטחה.

 

תיקון מצלמות אבטחה – תקלות נפוצות

אחת התקלות הנפוצות ביותר הן אי המצאותה של תצוגה על המסך מאחת או יותר ממצלמות האבטחה. כדאי להקדים ולומר שאין מדובר בהכרח בתיקון המצלמה עצמה. שוב כאן מומלץ לבדוק את הכבלים המובילים מהמצלמות אל המחשב ואל יחידת ההקלטה שלכם. רצוי לבדוק גם את כל חיבורי החשמל, כי לעיתים חיות הבית נוטות לנתק חיבורים או לחילופין לאכול וללעוס את הכבלים שלהן. במידה וגיליתם שחיבורי הכבלים רופפים או מאובקים, מומלץ לנתק אותם ולחבר אותם מחדש באופן טוב יותר. שימו לב שגם לחום ולאבק יש תפקיד והם עלולים להזיק למצלמות. בידקו את מצב הצמצם וודאו שהמוד שלו מתאים לחיבורי המצלמה.

 

תקלה נפוצה אחרת היא של תצוגה מטושטשת או מוכהית. לעיתים גם התצוגה יכולה לא להיות ברורה או חדה דיה. אין משמעות הדבר כי אכן יש צורך לתקן את מצלמת האבטחה. ברוב המקרים ניקוי עדשות המצלמה יהיה התיקון הטוב ביותר. גם כיוון הפוקוס של המצלמה על ידי סיבוב העדשה עד אשר התמונה על הצג חוזרת למצב שבו היא ברורה וחדה דיה. שוב מומלץ לוודא כי אופן הפעולה של הצמצם אכן מתאים לעדשה.

 

אם נתקלתם בתצוגה מרצדת שהיא גם תקלה נפוצה נוספת, הבינו כי רוב הבעיות במקרה כזה הן בעיות הנובעות מהתאורה, ואם תזמינו טכנאי לשם תיקון מצלמות אבטחה, הרי שהוא יאמר לכם כי התאורה עלולה להפריע למצלמה, ולכן ההמלצה במקרה כזה היא לכוון מחדש את המצלמה באופן שבו היא פחות חשופה למקור האור, במיוחד אם מדובר בחלון או בנורת פלורסנט.

 

בעיות אחרות העלולות לגרום לתצוגה של המצלמה לרצד קשורות בצמצם המצלמה והן אינן מחייבות תיקון מצלמות אבטחה, אלא בדיקה שאכן משתמשים במוד הפעולה הנכון של הצמצם.

בחירת המצלמה הנכונה

אין ספק שלא מעט בעיות ותקלות במצלמות האבטחה היו נמנעות אילו היתה נעשית בחירה מתאימה של מצלמה. יש לקחת בחשבון שלא כל המצלמות מתאימות לכל חלל, לכן יש לבחור לא רק את מערכת המצלמות המתאימה אלא גם לדעת בדיוק היכן להתקין אותה.

 

בנוסף, כדי להמנע מתקלות מעין אלו ברור שיש להקפיד על איכות המוצר. שהרי ברור לכם כי לא רכשתם את המצלמות שלכם למספר שנים מועט, אלא הכוונה היא להתקין מצלמות אבטחה לאורך זמן ולדאוג שמספר הפעמים בהם תצטרכו תיקון מצלמות אבטחה יהיה מועט ככל האפשר.

 

תחזוקה של מצלמות האבטחה חשובה לא פחות מהתקנתה. ומדובר לרוב בתחזוקה שוטפת של המערכות, בדיקה של תקינות המצלמה, החיבורים שלה, הקליטה של התמונה ועוד. יש לוודא שתחזוקה כזו תעשה באופן סדור אחת לתקופה קצובה, וכי תהיה גם אחריות לגביה.

 

התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה