4 הדברים שחובה לראות ברומא

חופשה ברומא מחייבת את התיירים לבקר במספר אתרי חובה. אם אתם מתכננים חופשה לרומא, עברו על הדברים שאסור לפספס ברומא, קראו על כל אתר תיירותי והכניסו אותו לרשימה שלכם.
מה אפשר לראות בקולוסיאום? מה עושים בוותיקן? מה מיוחד בפנתאון? ומה רואים במזרקת טרווי?

דברים שאסור לפספס ברומא

מתכננים חופשה ברומא? מספר יעדים תיירותיים להם ביקוש רב בקרב תיירי העולם, לכל אתר יש להזמין כרטיסים מראש. אלו 4 הדברים שכל מטייל חייב לראות ברומא לפחות פעם אחת:

הקולוסיאום
אמפיתיאטרון הגדול ביותר בעולם שבהתאם להערכות הממוצעות יכל להכיל 55,000 אלף צופים, בהתחשב בעובדה שהקולוסיאום נבנה בשנת 80 לספירה, בנייתו מוערכת בפחות מעשור, מדובר על מתחם בלתי נתפס בגודלו בהתחשב לתקופה.
כניסה לקולוסיאום תאפשר לכם לחוות את האווירה ההיסטורית האכזרית בתקופת האימפריה הרומית, האמפיתיאטרון הרומי שימש לקרבות בין גלדיאטורים והוצאות להורג.
צורתו העגולה של הקולוסיאום השתנתה עם השנים וזאת בעקבות רעידות אדמה, פגעי מזג אוויר, הסרת אבנים לצורך מבנים אחרים ושודדים.

לאחר 2000 שנה ועבודות שערכו למעלה משנתיים, האיטלקים ניצלו את הירידה בתיירות כדי לבצע עבודות שחזור ושיפוץ והחל מיוני 2021 ניתן לבקר גם במעברים הנמצאים בלב האמפיתיאטרון של הקולוסיאום ולחוות את התחושה והנוף שהגלדיאטורים חוו בזמן הקרבות.
אך כאן האיטלקים לא עוצרים, עד שנת 2024 צפויים שיפוצים נוספים: הקמת מרכז מבקרים חדש, חידוש הגלריות, החלפת תאורה ושחזור רצפת הקולוסיאום המקורית.

הוותיקן
תיירים רבים מבקרים בוותיקן ללא קשר לדתם, הוותיקן היא המדינה הקטנה בעולם, מספר תושביה הוא קצת יותר מ- 800 אנשים וראש המדינה הוא האפיפיור.
לקריית הוותיקן המנון, דגל ואפילו ממשלה משל עצמה אם כי מדובר במשטר מונרכי.
על אף הסודות וההתנהלות הדתית, הוותיקן מאפשרים למיליוני תיירים בשנה לבקר במספר אטרקציות מבוקשות: הקפלה הסיסטינית המפורסמת בעולם עם ציור התקרה של מיכלאנג'לו בואונרוטי, בזיליקת פטרוס הקדוש, גני הותיקן וסניף הדואר של הוותיקן בו ניתן לשלוח גלויות.

הפנתאון
מה שהפך למילה המייצגת עליונות ואיכות הגיע מהפנתאון מתקופת רומא העתיקה ונבנה מחדש בין השנים 80-100 לספירה.
"מקדש האלים" הוא המבנה העתיק ביותר מתקופת האימפריה הרומית שנשמר בצורה הטובה ביותר.
מבנה הפנתאון זוכה לביקורים מכל העולם עקב היותו מבנה היסטורי מרשים גם בקנה המדינה של העידן הנוכחי, עם כניסה מפוארת הכוללת עמודים גדולים ומרהיבים.
פנים המבנה ירשים אתכם לא פחות מבחוץ, ממבט על התקרה תוכלו להתרשם מכיפה ענקית וקוטרה 43 מטרים , כיפת המבנה החזיקה בתואר הכיפה הגדולה בעולם במשך מאות שנים וגם כיום נחשבת להישג מרשים, במרכז הכיפה פתח המאפשר לקרני השמש להיכנס אל תוך המבנה.

מזרקת טרווי
אתר תיירותי פופולרי ברומא הוא מזרקת טרווי, המקום מסמל אזור שבו הסתיימה תעלת המים.
כחלק מתחרות לאדריכלים אותה יזם האפיפיור בשנת 1730, המזרקה נבנתה במשך 30 שנה והסתיימה בשנת 1762.
מלבד האדריכלות המרשימה גם הפיסול מציג יכולות מרהיבות, במזרקה ניתן לראות דמותו את נפטון (אל הים לפי המיתולוגיה הרומית) על מרכבה.
תיירים רבים פועלים לפי האגדה המסורתית ומשליכים מטבע ביד ימין מעבר לכתף שמאל, המסורת מבטיחה את חזרתם של זורקי המטבעות לרומא.

המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ