הדפסות בעידן הדיגיטלי

אנחנו חיים בעידן דיגיטלי חדשני ומתקדם טכנולוגית, לכן לא פעם אנו חשופים לרעיון השגוי כי הפרינט מת וכי אין צורך יותר בהפקות דפוס רגילות. בפועל, מתרחשת מהפכה של ממש בעולם הדפוס בעידן הדיגיטלי ואם נחליט לבקר בבית דפוס נגלה כי העבודה שלהם לא פחתה והם עמוסים בדיוק כמו בעבר, ואפילו יותר. למעשה, בתי דפוס צולחים בקלות את מהפכת ההדפסות בעידן הדיגיטלי והם פורחים ומשגשגים בגלל אימוץ טכנולוגיות חדשניות והמעבר לשירותים דיגיטליים זמינים ונוחים יותר לציבור הרחב וכמובן גם למגזר העסקי והמוסדי.

 

הצורך בהדפסות עדיין קיים

כאשר מדברים על מהפכת הדפוס בעידן הדיגיטלי אכן ניתן לראות שינוי מגמה עקב צמצום היקפי הדפסת העיתונים והספרים, כמו גם המעבר לפרסום אינטראקטיבי בעולמות הדיגיטל. יחד עם זאת, בתי דפוס ממשיכים לעבוד במלוא המרץ מאחר ויש ביקוש רב למוצרי דפוס מגוונים כמו חוברות הדרכה, ספרות אקדמית, כרטיסי ביקור, פוסטרים, גלויות, שילוט לעסקים, מוצרי נייר ומדבקות למיתוג חנויות ועסקים ועוד.

 

כמו כן, בית דפוס מוביל מציע מוצרי פרסום מתקדמים ויעילים לעסקים ולארגונים, אנשים ממשיכים לקרוא ספרים מודפסים, רבים מעוניינים להדפיס באיכות גבוהה תמונות בהגדלה ועוד.

 

בית דפוס בעידן הדיגיטלי

בעבר כל הפקת דפוס החלה בהכנת גלופות מיוחדות, פעולה שארכה זמן רב וייקרה את ההדפסות. לאחר המצאת המדפסת הדיגיטלית בשנות ה-70 של המאה הקודמת, חלו שינויים רבים בעולם הדפוס, ותוך זמן קצר פותחו פתרונות טכנולוגיים חדישים המאפשרים לנו כיום להדפיס בקליק מהיר כל קובץ, ישירות מהמחשב, ללא הכנת גלופה ובעלויות משתלמות ושוות לכל כיס.

בעולם הדפוס הדיגיטלי חלו שינויים רבים, יש פיתוחים רבים כמו הדפסות בתלת מימד, הדפסת מתקני תצוגה בעיצובים מרהיבים, הדפסה ישירות על חומרים כמו עץ, זכוכית, קרמיקה ועוד.

 

לכן, לא ניתן להספיד את בתי הדפוס, הם עברו התייעלות של ממש בשנים האחרונות, הצטיידו במכונות הדפסה דיגיטליות המפשטות את תהליך ההדפסה ומוזילות אותה, ויש גם מוצרי נייר שאין להם תחליף.

 

ראוי לציין כי מעבר לפישוט הליך ההדפסה והשיפור המשמעותי באיכות ההדפסות, גם הליך ההכנה דפוס עבר שינוי משמעותי. כיום, איננו צריכים להגיע פיזית לבית דפוס כזה או אחר, אנו יכולים לשלוח קובץ ישירות מהחשב ואפילו מהסמארטפון שלנו, באמצעות הדואר האלקטרוני, ותוך זמן קצר אנו מקבלים את ההזמנה באמצעות שליח או בדואר.

 

שיטות הדפסה חדשות  

כיום בתי דפוס בעידן הדיגיטלי מציגים שיטות הדפסה חדשות, גם השיטות הוותיקות עבר שינוי מהותי, למשל דפוס אופסט ודפוס משי ללא הכנת גלופות אלא באמצעות הדפס דיגיטלי. מדפסות לייזר תעשייתיות ומדפסות דיגיטלית בפורמט רחב החלו להחליף את שיטות ההדפסה המסורתיות ועלות ההדפסה בהם נמוכה בהשוואה לטכנולוגיות הוותיקות, ובנוסף בשנים האחרונות החלו לצוץ מדפסות התלת מימד שצפויות ללוות אותנו עוד שנים רבות ולהשפיע באופן משמעותי על כל תחומי החיים.

 

 

רישום המלצה חדשה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
תכשיטים נגד עין הרע
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ