לפני שקוראים למדביר

לפני שקוראים למדבירבימי הקיץ החמים והלחים, מכרסמים ומזיקים בסביבות העבודה והמגורים אינה תופעה נדירה כל-כך. בין אם מדובר בעכברים, עקרבים, נמלים, דבורים...

 

לחיות בקרב מזיקים זו אינה חוויה רצויה; הדברה היא דרך המוצא מהחור השחור הזה. בין אם הדברה עצמית או הדברה על-ידי מדביר מקצועי, ריסוס היא ללא ספק שיטת ההדברה הנפוצה והאפקטיבית ביותר. לפניכם טיפים אחדים שכדאי לבדוק לפני שאתם מזעיקים מדביר.

אז מה עושים כדי למנוע חדירת מזיקים והתנחלותם בסביבה הביתית

כאשר מעוניינים בביצוע הדברה, אין זה משנה כמה תרססו וכיצד; כל זמן שהסביבה שלכם מהווה מקום מזמין ונעים עבור מזיקים, הם ימשיכו לחזור ולמצוא דרכים להתגבר על רעלים וחומרי הדברה בהם יעשו שימוש נגדם. כצעד ראשון, יש לטפל בסביבה, הווה אומר – ריקון פחי אשפה כל יום, הותרת שאריות מזון בשקית אשפה אטומה, אחסון מוצרי מבון בקופסאות איטום או במקרר, סתימת סדרים וחורים ברצפות ובקירות, איטום פתחים וצינורות ניקוז וניקוש עשבים בחצר או בגינה.

 

מה כדאי לדעת בנוגע לריסוס הבית

טרם מזדרזים לקרוא למדביר, אפשר לנסות להדביר מזיקים קטנים באמצעים פשוטים וביתיים. בחנויות חומרי בניין ורשתות שיווק ניתן לרכוש חומרי הדברה לשימוש עצמאי ביתי שאולי יסייעו בסילוק המזיקים. ככל שאין מדובר בנחשים, עקרבים או חיות מסוכנות אחרות, ניתן לנסות לרסס בעזרת מיכלי ריסוס. במקרה שמדובר במספר קטן של מזיקים ולא בפלישה מאסיבית שלהם, ייתכן שתוכלו להתמודד כהלכה עם בעיה זו גם בחומר שאינו איכותי כמו זה המשמש מדביר מקצועי.

 

לפני שמזעיקים מדביר יתושים

אין חובה לקרוא למדביר מקצועי לפני שמנסים שיטות פשוטות לסילוק המפגע המטריד הזה הקרוי "יתושים". כולם סובלים מיתושים – יש כאלו שיותר ויש כאלו שפחות, אולם ניתן להסכים על דבר אחד: יתוש (יותר נכון – יתושה, זו שעוקצת) הוא בעל חיים מעצבן. הוא כנראה אינו מיותר, כיוון שהטבע אינו מפתח שום דבר מיותר שאינו משמש מטרה כלשהי. אותנו, בכל זאת, זה לא מרשים מספיק.

 

אז באילו פעולות מנע מדובר? ניקוז של מקורות מים עומדים בהם יתושים אוהבים לדגור, איטום מכלי מים בהם לא נעשה שימוש, ניקוי רציני של השטח סביב מקורות ומאגרי מים עומדים.

 

את היתושים ניתן להדביר בשיטות שונות ומשונות, כגון:

  • ריסוס כימי עם חומרים שבמינון הנכון אינם פוגעים בבני אדם או בחיות מחמד ואף לא בצמחייה.
  • הדברה בסיוע שמנים שונים, כגון שמן MLO ואחרים. שכבת השמן הנוצרת על המים מביאה לחנק זחלי היתושים ומונעת בכך את התרבותם.
  • הדברה ביולוגית בסיוע חומר טבעי הקרוי BTI – חיידק המייצר נבגים המחסלים את זחלי היתושים שבמים ומונעים התרבות שלהם.

הדברת זבובים

טרם מזעירים מדביר להדברת המפגע המתסכל הזה, רצוי לוודא שאין אשפה גלויה בסמוך לבית, שעשויה להיות מקור הבעיה. מדביר יכול לרסס מקומות בהם יש מוקדי זבובים. ניתן להניח שהמדביר יסתייע גם במלכודות ופיתיונות ללכידת זבובים. ישנם תכשירים המיועדים לקטילת הזבובים, שחלקם מתאים גם להרג חרקים מעופפים אחרים, לרבות תיקנים.

 

כשלתי בהדברה. מה עושים? מזעיקים מדביר

באם אין מוצא אחר – כאשר ריסוס ביתי אינו עוזר והמזיקים ממשיכים לשוב ובכמויות גדלות והולכות, הרי שהמוצא היחידי הוא להזעיק מדביר. חומרי הריסוס הנמכרים בחנויות וברשויות השיווק לרוב אינם חזקים דיים, או שאיננו בוחרים בשיטת ההדברה המתאימה. מכל הסיבות הללו נדרש איש מקצוע שיבצע ריסוס הגון ומקצועי להדברת המזיקים. כהכנה לבוא המדביר – ארגנו את הבית וסביבתו לריסוס: פנו אשפה ופסלות, איטמו כלמי מטבח ומזון ומוצרים אחרים הבאים במגע עם הפנים.

המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה