כיריים אינדוקציה או גז - מה כדאי לבחור?

כאשר מתכננים מעבר דירה או שיפוץ יסודי במטבח הקיים בדירה או בבית, עלינו לקבל החלטות רבות, ואחת מההחלטות המורכבות ביותר היא בחירת כיריים. אם בעבר הלא רחוק לכולנו היו כיריים גז, כיום יש בפנינו 3 אפשרויות שונות, וכל החלטה שלא נקבל תשפיע על הבישול שלנו ועל עיצוב ומראה המטבח. איך לבחור נכון מבין כיריים גז, אינדוקציה או כיריים חשמליות? אילו כיריים עדיפות? מה הם המחירים הצפויים ואילו כיריים הכי נוחות לשימוש, לניקיון ולתחזוקה? כל זאת ועוד בכתבה שהכנו עבורכם.

 

הפתרון החכם והטרנדי ביותר בעולם הכיריים

ישראלים רבים מעדיפים כיום לרכוש כיריים אינדוקציה כחלופה לכיריים גז הנחשבות לפריט ישן הדורש חיבור לתשתית הגז. לבחירת סוג הכיריים יש השפעה כבירה על עיצוב חלל המטבח ועל חוויית הבישול והשימוש. כל בחירה יכולה להשפיע על סגנון ומהירות הבישול, וכמובן על תוצרי הבישול והטיגון, חוויית הבישול והשימוש, וגם על הניקיון והתחזוקה השוטפת.

 

לכן, כדאי להעמיק את הידע ולהבין מה היתרונות והחסרונות של כל סוג כיריים, ומומלץ לקבוע תקציב, לאפיין צרכים, להתייעץ ולהשוות מחירים. אם מעוניינים במטבח מודרני ומתקדם טכנולוגית, ללא ספק כיריים מסוג אינדוקציה עדיפות, אך יש אנשים שמעדיפים לבשל באמצעות כיריים גז בגלל האפשרות לשלוט בקלות בעוצמת הלהבה והמחיר הנוח יותר.

 

חשוב לדעת כי כיריים גז מוכרות לכל הבשלנים, העיקרון שלהן פשוט וקל לבשל באמצעותן תוך שליטה מדויקת בגודל ובעוצמת הלהבה. יש גם אפשרות לכיריים חשמליות, אך אם רוצים כיריים איכותיות, חכמות ומתקדמות, עדיף להתמקד בדגמי הכיריים מסוג אינדוקציה. עם זאת, יש לציין כי נדרשים כלי בישול המותאמים לכיריים מסוג זה, וכלי הבישול מהווים חלק בלתי נפרד מתהליך החימום מאחר ומתחת למשטח הזכוכית הקרמית בכיריים יש סלילים מגנטיים, וכדי לבשל חייבים להניח עליהם סיר או מחבת המתאים לאינדוקציה כדי ליצור שדה מגנטי מדויק ויעיל.

 

יתרונות וחסרונות של כיריים גז ואינדוקציה

מחיר – כיריים גז הם הזולות ביותר, זהו יתרון למי שתקציבו מוגבל יחסית, מאחר והמחיר של כיריים אינדוקציה גבוה בהרבה. כמו כן, עלות התפעול והשימוש של כיריים גז זולה יותר, לכן יש להתייחס לנקודה זו כאשר מקבלים החלטה אילו כיריים לרכוש למטבח.

 

שליטה בטמפרטורה – אמנם, קל לשלוט בעוצמת הלהבה בכיריים גז וניתן לשנות את החום בקלות ובמהירות, אך רבים לא יודעים כי בכיריים מסוג אינדוקציה אפשר להתאים את הטמפרטורה באופן מדויק וכך חוסכים בזמן בישול, ויש גם אפשרות בחלק מהדגמים להפעיל את פונקציית הבוסטר שיוצרת מכת חום מיידית וטמפרטורה גבוהה – יתרון חשוב לבשלנים המקצועיים.

 

כלי בישול – כיריים גז מתאימות לכל כלי הבישול, לרבות סירים ומחבתות מברזל יצוק או מאלומיניום, כלי בישול מפלדת אל חלד או מנחושת, משטחי פלנצ'ה, ווקים ועוד. אם מחליפים לכיריים מסוג אינדוקציה יש לרכוש כלי בישול מתאימים.

 

בטיחות – בישול בכיריים גז פחות בטיחותי בגלל הלהבה החשופה והאש הגלויה, זהו החיסרון המשמעותי ביותר של הכיריים גז, ויש להרחיק מהן את הילדים. לכיריים אינדוקציה יש יתרון משמעותי בהיבט הבטיחותי מאחר ואין אש גלויה וכאשר מרימים את כלי הבישול אספקת החום הנקודתית נפסקת מיד והמשטח מתקרר במהירות.

 

תחזוקה וניקיון -  קל מאוד לנקות את הכיריים מסוג אינדוקציה, זהו יתרון משמעותי וגם התחזוקה שלהן פשוטה מאוד. כדי לנקות את הכיריים מעבירים מטלית בלבד, לעומת החלקים שיש לפרק כדי לנקות כיריים גז.

 

עיצוב ואסתטיקה – לכיריים אינדוקציה יש מראה חדשני, מתוחכם ומלוטש, הן משדרגות את עיצוב המטבח והמראה האסתטי שלהן מרשים ויוקרתי.

 

 

תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום עסקים לאתר