טיפים לטיפוח הצמחים בבית

 

כשאנחנו נכנסים לבית של בן משפחה או חבר, אחד הדברים הראשונים שאנחנו נבחן זה האם יש במקום צמחים. בין אם זה בתוך עצמו ובין אם זה באדן החלון, המרפסת או במקומות אחרים. אין הרבה דברים שיכולים לייצר תחושה של "חיות" בבית כמו צמחים.

 

אך זה לא מספיק שיהיו בבתים צמחים מסוגים שונים. אם רוצים ליהנות מהם, אז צריך גם לדעת כיצד לטפל בהם. ישנם צמחים של דורשים התייחסות משמעותית, לעומת זאת ישנם צמחים אחרים שדורשים השקעה, אחרת הם ינבלו ולא תהיה לנו ברירה אלא להחליף אותם באחרים.

כיצד בוחרים צמחים לבית

לפני שנציג טיפים שונים לגידול וטיפוח צמחים בבית, חשוב מאוד לדעת כיצד לבחור צמחים שבאמת יגדלו ויהיה אפשר ליהנות מהם. לשמחתנו, היום אנחנו יכולים להיעזר במידע מקצועי ובאנשי מקצוע שעומדים לרשותנו בכל עת דרך האינטרנט, ולכל שאלה בנושא אנחנו יכולים לקבל תשובה.

 

בראש ובראשונה, צריכים לבחור צמחים שיתאימו לסגנון ולמבנה של הבית. על פי הגודל שלו, על פי המקום בו בוחרים להציב את הצמחים, כמות האור שנכנסת לבית ועוד.

 

שנית, רצוי לבחור צמחים שיוצרים גם אווירה נעימה, ריחות נעימים, יוצרים פרחים יפים, ומוסיפים לבית צבעים מיוחדים. לא כל צמח בהכרח מתאים לכך.

 

שלישית, חשוב לבחור צמחים שיהיה אפשר לטפל בהם. למשל, אם מדובר באנשי קריירה שלא נמצאים בבית הרבה, אז אין טעם לקנות צמחים שדורשים השקעה יומיומית. כמו כן, רצוי לקנות צמחים שהטיפול בהם, מבחינה פיזית הוא קל ופשוט ולא דורש השקעה יוצאת דופן.

 

ארבע, כמובן שיש לבחור צמחים שאינם מסוכנים, צמחים חוקיים לגידול, וכאלה שאין שום בעיה לגדל אותם בבית באופן פרטי.

 

כאמור, אפשר לקבל מידע רב על צמחים שונים וכן על דרכי הטיפול בהם. רצוי להיעזר בכל האמצעים שעומדים לרשותנו, בשביל שנוכל לטפל וליהנות מהם.

 

אילו טיפים יכולים לעזור לכם בטיפוח צמחים לבית

בראש ובראשונה כפי שאנחנו יודעים, כל צמח זקוק למים. השאלה היא באיזו כמות וכמה פעמים ביום. חשוב להקפיד על המינון הנכון, שכן מעט מדי יכול להיות בעייתי כידוע, אך גם יותר מדי עלול להרוג את הצמח. לכן צריך להקפיד על מינון נכון. ישנם מקרים מסוימים שאפילו צריך להקפיד על השעה בה בוחרים להשקות את הצמח. ייתכן מאוד שבחורף, בימי גשמים, יהיה אפשר לתת פחות.

 

שנית, כל צמח זקוק לאור. השמש נותנת לצמח מרכיבים שונים שעוזרים לו לצמוח. גם כאן, זה תלוי במינון וכן זה תלוי בשאלה באיזה סוג צמח מדובר. ישנם צמחים שחייבים הרבה אור ולכן יש להעמיד אותם באדן החלון, לעומת זאת, ישנם צמחים שלא זקוקים להרבה אור, ולכן אפשר לשים אותם בתוך הבית ללא חשש.

 

שלישית, חשוב להקפיד על ניקוי והחלפה של אדמה מעת לעת. מאחר והאדמה עלולה להתייבש, להתלכלך, אזי שיש לשים לב האם צריך להחליף אותה, לנקות ולהשקות אותה. אם הצמח שתול באדמה, הרי שאין צורך להחליף אותה אלא רק לנקות ולסדר.

 

ארבע, ישנם מקרים בהם יהיה צורך לגזור את העלים והענפים. למשל, במקרים בהם הם מתייבשים או במקרים בהם הענפים גדלים יותר מדי ומפריעים לצמיחה של הצמח. חשוב לשים איפה בדיוק גוזמים אותם, בשביל שהצמח לא ייהרס. כמובן שאסור לפגוע בשורשים, מאחר וזה עלול להרוג את הצמח.

 

כמו כן, רצוי לרסס את הצמח מעת לעת, אם הוא מושך אליו מזיקים וחרקים שונים שיגרמו לו ולסביבה נזק.

 

 

רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי