פעילויות מומלצות עבור ילדים בחגים.

פעילויות מומלצות עבור ילדים בחגים.
קרדיט לתמונה: shutterstock
 

החגים קרבים ומביאים עימם את ימי החופשה הארוכים. ההורים מתלבטים כיצד אפשר להעסיק את הילדים במשך השעות הארוכות בבית, להוציא אותם מהמסכים לפעילות שונה חינוכית ומהנה. אז ריכזנו עבורכם כמה רעיונות שיאפשרו לכם להעביר שעות של משחק והנאה לכל הגילאים.

מילוי בקבוק בחול צבעוני.

משחק היצירה המהנה הזה משלב יצירתיות ואמנות כאשר הילד נדרש לקחת חול בגוונים שונים. החול נמכר באריזת יצירה ולמלא בקבוק בשכבות מבלי שהגוונים יתערבבו. הוא יכול לבחו שילוב של צבעים מקשת רחבה של גוונים קיימים. התוצאה שמתקבלת מרשימה והוא יכול לקשט איתה מדף או שולחן כתיבה.

יצירות בצורות סול דביקות.

הדבקת צורות שונות  ומגוונות שעשויות מנייר סול צבעוני, מאפשרת לילדים ליצור מבחר פסיפסים ושילובים. בין הצורות ניתן לשלב פרחים, חיות, ריבועים, עיגולים מנצנצים, לבבות ומשושים. כל ילד בוחר את הצורות האהובות עליו ויכול ליצור תמונה או מסגרת  כיד הדימיון הטובה עליו. זה מאפשר לילד לזהות צורות בעלי חיים וצבעים ולשלב בינהם בדרך יצירתית.

יצירות באמצעות שבלונות.

ילדים אוהבים לצייר, אך לא תמיד הם מסוגלים ליצור את הדמות הרצויה בהצלחה. שבלונות מאפשרות להם לצייר בהצלחה אותיות, חיות, פירות, וצורות שונות בצורה מקצועית ומדוייקת. שילוב שבלונות שונות יאפשרו להם להגיע לתמונה מרשימה ולשלב מבחר אובייקטים לכדי יצירה של ממש.

 

יצירה בנייר אוריגמי.

מארז ניירות צבעוניים בגודל 15X15 יאפשר לילדים להנות משלל יצירות באמצעות קיפולי נייר. האוריגמי מאפשר לשפר את הדיוק, הזיכרון והחשיבה. ניתן לקשט באמצעות היצירות את שולחן הכתיבה או הספריה.

 

יצירה בחימר.

יצירה בחימר מאפשרת לשפר את המוטוריקה הגסה והעדינה. החימר נהדר ליצירה עבור ילדים ומבוגרים. ניתן לרכוש 2-3 גוונים של חימר ולערבוב בינהם כדי להשיג גוונים נוספים. באמצעות החימר ניתן ליצור בובות, חיות, שלט לדלת, צמיד צבעוני, מחזיק מפתחות ועוד.

 

לוח וגיר.

ציור בגירים על לוח תואם יאפשר לילדים להנות משעות של צביעה ומחיקה, הגירים מגיעים במבחר צבעים ועוביים ומספיקים לשימוש רב. אם יש לכם חדר משחקים עבור הילדים תוכלו לצבוע חלק מהקיר בצבע לוח ירוק. את הצבע ניתן לרכוש בטמבוריות. הצבע גורם לקיר לשמש כלוח גירים מחיק ומאפשר לילדים לקשקש בהנאה.

אז לאיזו עבודת יצירה הכי התחברתם? תוכלו לבחור ולשלב בין חומרי היצירות השונות. לתת לילדים להתנסות במרקמים וחומרים ולאפשר להם שעות של יצירה והנאה. מרבית היצירות מתאימות גם לגדולים וגם לקטנים, כך שתוכלו גם אתם לבלות יחד עם הילדים בקיבולי אוריגמי וציורי שבלונות מרשימים .

רישום עסקים לאתר
תכשיטים נגד עין הרע
התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה