אימצתם כלב? מה עושים עכשיו? כל הטיפים לפניכם

אימצתם כלב חדש? הגור החמוד מתחיל לרוץ בבית ומשמח את כולם. אולי דווקא בחרתם בחבר על ארבע מבוגר יותר שישמור על הבית בחוץ. החברים הפרוותיים החדשים שלכם, מעניקים מגוון רחב של מתנות. הם מוציאים אתכם לסיבוב הליכה יומי שמשפר את בריאותכם, ממלאים אתכם בחדווה ואפילו מפיגים את הבדידות והעצב ברגעים קשים. אם זו הפעם הראשונה שאתם מאמצים חיה חדשה לבית, כדאי לקבל מספר המלצות שיעזרו לכם כבר מהיום הראשון.

 

 אימוץ כלב

קרדיט: FREEPIK

כלבי חוץ וכלבי פנים

בבתים פרטים ודירות גן הכלב יכול להיות שומר מעולה. בעלי־חיים אלה אוהבים לשלב זמן בתוך הבית ברביצה על הספה, וזמן רב של משחק ושהות בחוץ. לכן, כדאי להוסיף מלונה לכלב שבה יוכל ליהנות מהאוויר הצח בחוץ עם שטח מוצל, כאשר הוא רוצה לנוח מעט. ליד המלונה הוסיפו לו גם קערת מים גדולה ועוד קערה לאוכל. 

 

את המלונה אתם יכולים לבחור בכול גודל. גם אם מדובר בגור קטן כעת, כדאי לבחור מלונה המתאימה לגודל של כלבים מהזן של הכלב הזה כשיתבגר. למשל, כלבי לברדור, אמסטף, רוטווילר ואחרים זקוקים למקום גדול יותר במלונה מאשר זן קטן כמו ביגל, בולדוג צרפתי או פודל.

 

מזון

הכלב שלכם תמיד ירצה לטעום מעט מהאוכל שאתם אוכלים, אך לא מומלץ להרגילו לאכול אך ורק מזון של בני האדם. בכול חנות חיות תמצאו מזון יבש ושימורים שמתאימים לזן של הכלב ולגילו. כדאי לקבל ייעוץ מקצועי איזה מזון איכותי מתאים לכלב שלכם ולדעת שיש מזון פרמיום הכולל מרכיבים טבעיים וחשובים לבריאותו של הכלב. תופתעו לגלות שמזון איכותי יותר מסוגל גם לשמור על הפרווה של הכלב, על מצבו הקוגניטיבי ואפילו להאריך את חייו.

 

אילוף הכלב

אילוף הכלב מאפשר לכם ללמד אותו כיצד ליצור מערכת יחסים טובה יותר עימכם. אילוף בסיסי כולל פקודות כמו – עמוד, שב או שכב. אתם גם יכולים לאלף את הכלב לא לעלות על הספות, להפסיק לנשוך ולהרוס רהיטים בבית ואפילו להרגיל גור לעשות את צרכיו בחוץ בלבד. ככל שתקדימו לאלף את הכלב, כך יהיה לכם קל יותר להתנהל עימו בשעות שהוא נמצא בבית.

 

חיסונים                                                                  

כבר כשמאמצים את הכלב, כדאי לבדוק האם הוא קבל את כל החיסונים הדרושים לגילו. רצוי גם לעשות תילוע כאשר מבקרים את הווטרינר לצורך החיסון. שמרו תיעוד מדויק של החיסונים שלו, ממש כפי שאתם שומרים תיעוד של החיסונים שקיבלו הילדים. כדאי גם לעשות בדיקה וטרינרית כללית כדי לראות שהכלב שהגיע אליכם בריא. ובנוסף, להעניק לו טיפול תרופתי קצר נגד פרעושים וקרציות (או להשתמש בתכשירים מתאימים).

 

עיקור וסירוס

חשוב להחליט אם אתם רוצים לעקר את הכלבה או לסרס את הכלב. הדבר מאריך את חייהם והם נוטים להישאר בקרבת הבית כאשר הם מסורסים. דברו עם הווטרינר שלכם על הגיל המתאים ביותר לביצוע פעולות אלו.

 

משחקים

כול הכלבים אוהבים לשחק, במיוחד בגיל צעיר וגם בגיל מבוגר יותר. בכול גיל כדאי להתאים את הצעצועים לאורח החיים של הכלב. יש כלבים שישמחו לשחק עימכם בכדור או בפריזבי, ואחרים יתמקדו בעיקר באיתור מקום מחבוא לעצם שלהם. נסו לרכוש לכלב שלכם מספר סוגים של צעצועים כדי שלא ישתעמם.

 

יוצאים לטיול

הכלבים אוהבים לצאת לטיול. השתדלו להוציא את כלבכם בכול יום לטיול שאורך לפחות רבע שעה בבוקר ובערב, ולפעמים גם לצאת לטיולים ארוכים יותר בפארק. לפני הטיול כדאי להכין קערה ומים, צעצועים אהובים וכמובן רצועה. תתפלאו לראות איך הקשר ביניכם לבין הכלב נבנה בטיולים הללו, וכמה הוא נהנה מהריצה באוויר הפתוח.

 

 

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול