משווקים מוצלחים

בחודשים האחרונים יש מותג אחד שמנצח את כולם, ברמת השיווק האפקטיבי, היח"צנות המדהימה והיכולת לחדור לתוך כל ארגון, בכל עיר, לתוך כל שכונה, בקיצור "שיחת היום" - וכל זה ללא הוצאות שיווקיות בכלל.

אם עדיין לא ברור לאיזה מותג אני מתכוון אז הנה רמז : זה לא "האח הגדול" (שם הושקע המון כסף בשיווק), זה גם לא ביבי, ציפי או אהוד (זה פתטי מדי...)

אני מדבר על המותג האולטימטיבי, קבלו אותו:  "המיתון". אותה מילה "קסומה" שישראלים אוהבים "לגלגל " על הלשון מדי כמה שנים - ואם זה "מיתון עולמי" זה אפילו יותר סקסי.

השכן שלי אמר לי: "אצלנו מתחילים עוד מעט עם פיטורים, צריך להתכונן לתקופה קשה". רואה החשבון שלי עדכן אותי עד כמה קשה היום לקבל הלוואות. הגדילה לעשות שכנתי הטובה כאשר צקצקה בלשונה ונאנחה כשהסבירה לי מה נוראה פרשיית המעילה בוול סטריט ואיך העולם לא ישוב להיות כשהיה...

 

אני מבין את העובדות: אותם בנקים יציבים שקרסו בארה"ב, הבורסות שמשתוללות מעלה ומטה,  רשת הביטחון וכל זה. יחד עם זאת, אני לא מבין מה הסיבה להיותנו משווקים כל כך נאמנים ל"מיתון"? איך זה שכולנו מפרסמים אותו כל הזמן? את מי זה משרת? מי מרוויח מזה ? למה אנחנו, בצורה בלתי מודעת, נותנים למיתון הזה כל כך הרבה מקום ? 

 

ואז מתגנב לליבי הפחד, שאולי.... השתוקקנו לאיזה "סיבה טובה" לאי הצלחה..... הא, מה אתם אומרים? אולי זה משרת אותנו להמשיך בקבעון? נותן לנו תירוץ מצוין לאי עשייה? יופי של סיבה ל"עיכוב" בפריצת הדרך שלנו? האם מצאנו כאן אוצר בלום שמשחרר אותנו מהצורך להשתפר ולהאמין בעצמנו, בדרכינו להגשים את חזוננו ?  כאילו שיש כרגע את מי להאשים בבינוניות שלנו.

 

אז אני רוצה להציע לקוראים דרך שונה: אל תקבלו את הסיפור הזה של המיתון כאיזה שהוא הכרח, או כמשהו מובן מאליו, אני מציע לכם להמשיך בדרככם לצמרת של החיים שלכם, ללא קשר למיתון, להמשיך לשווק את עצמכם ולמכור את מרכולתכם טוב מתמיד.

 

שמי ראובן כהן, אני , עוסק באימון אישי ועסקי  כבר יותר מ-10 שנים, בעיקר באזור צפון הארץ, אני יודע ויתרה מכך אני שמח להוציא אנשי עסקים מאזורי נוחות שמעכבים את צמיחתם.

 

והמיתון? אני מציע שנפסיק לשווק אותו. הוא תופעה שיוצרת את עצמה מעצמה, ככל שנדבר אותה יותר, נמצא לה תומכים נוספים שצמאים באופן לא מודע ל"סיבה טובה" להיכשל ולהיתקע.

 

הוציאו את עצמכם אל האור. אני כאן בשבילכם.

 www.reubeni.com

info@reubeni.com

052-3488113

 

                                                                          תמיד לשירותכם

                                                                          ראובן כהן