5 סוגי כלבים מומלצים לבית עם ילדים

כל המומחים מסכימים שצירוף כלב למשפחה תורם במידה רבה מאוד להתפתחות מיטבית של הילדים – בפן הרגשי (בזכות החברות עם ידידו הטוב ביותר של האדם), בפן הבריאותי (מחקרים רבים גילו שהחיים עם כלב מחזקים את המערכת החיסונית שלנו, ואצל תינוקות למשל נרשמה ירידה של 30% בכמות המחלות), מבחינת היכולת לווסת רגשות שליליים ולהירגע, מבחינת היכולת להבחין בזולת (כולל כמובן בני אדם אחרים וגם בעלי חיים אחרים), היכולת לפתח אחריות (בהתאם לגיל) והאמפתיה. הנה 5 סוגי כלבים שמומלצים במיוחד למשפחות עם ילדים:

1. לברדור

כלבים גדולים יחסית שיכולים להגיע לגובה של 60 ס"מ ומשקל של 35 ק"ג, ולכן הם זקוקים לבית מרווח. אם יש לכם את הספייס הדרוש להם, התמורה תהיה גבוהה במיוחד. הלברדורים אוהבים מאוד לצאת להסתובב ובאופן כללי להיות פעילים, ולכן כדאי לשלב אותם בטיולים עם עגלת התינוק ובבילויים בגינה הציבורית עם הילדים - חוויות חיוביות רבות מובטחות לכולכם.

2. ביגל

הביגל המפורסם ביותר בעולם הוא כמובן סנופי, הכלב המצויר של צ'רלי בראון שילדים רבים קראו את הסיפורים אודותיו מאז 1950. הביגלים ידידותיים במיוחד, נאמנים להפליא לבעליהם כולל הילדים, הם סקרנים מאוד (תכונה שהזאטוטים מן הסתם יזדהו איתה) ועוד מאפיין בולט הוא שמחת חיים רבה.

הגודל של הביגלים הוא 30-40 ס"מ, כך שגם מבחינה זו קל לילדים להתחבר אליהם. המשקל שלהם עשוי להגיע ל-13 ק"ג, והם חיים 10-15 שנים.

3. פקינז

הפקינז הוא כלב מתוק במיוחד. הוא גם קטן - הגובה שלו הוא כ-20 ס"מ והמשקל שלו הוא לכל היותר 6 ק"ג, כך שגם תינוקות ופעוטות מרגישים בחברתו בטוחים ונינוחים לגמרי. הפרווה של הפקינזים יפה במיוחד, והם אוהבים להתפנק. גזע זה מתאפיין בחשדנות כלפי זרים ובאומץ ולכן יכול לשמש גם ככלב שמירה בנוסף להיותו חבר אמיתי. תוחלת החיים של כלבי פקינז היא 12 עד 14 שנים.

4. יורקשייר

היורקשיירים הם כלבים קטנים מאוד וגם שובבים מאוד - בדיוק כמו הילדים. יתרון משמעותי נוסף שלהם הוא שהפרווה שלהם לא נושרת, ולכן אין סיכון להופעת תגובות אלרגיות. היורקשיירים מתאפיינים גם באינטליגנציה רגשית גבוהה ולכן עשויים להיווצר קשרים עמוקים מאוד בינם לבין הילדים. תוחלת החיים של כלב יורקשייר היא 11-15 שנים.

5. כלב לא גזעי

כל התועלות של גידול כלב ביחד עם הילדים שצוינו בראש העמוד תקפות גם כשמדובר על כלב לא גזעי. כשנוצר חיבור רגשי אמיתי בין בני האדם לבין בעל החיים ומעניקים לו בית חם, התמורה תמיד תהיה גבוהה, כך שגם כלב שלא שייך לגזע ספציפי הוא אופציה שתמיד אפשר לקחת בחשבון.

למידע נוסף לגבי המאפיינים של סוגי הכלבים הנ"ל, ואחרים, בקרו באתר https://www.wisedog.co.il.

תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ