אסף חילו - ריגה? זאגרב? רומא? מה הכי מומלץ ולמה?

מומחה לתיירות בינלאומית וישראלית, אסף חילו, בסקירה מהירה על הסטטוס של הערים ולאילו יעדים ייתכן ותצטרכו להמתין עוד מספר חודשים עבור חופשה בטוחה.

המלצות טיול

קרדיט - רומא למטייל הישראלי (pixabay)


בהתאם למספר הגבלות קורונה, ענף התיירות חוזר לפעילות עם יעדים רבים בעולם המקבלים ישראלים ותיירים מהעולם.
כדי לעשות סדר באפשרויות הרבות העומדות לפנינו, אסף חילו סוקר את 3 ערי הבירה המומלצות: ריגה, זאגרב ורומא.


אסף חילו: "הישראלים מחפשים לשבור שגרה בבטחה"


אם לפני מגפת הקורונה הישראלים אהבו לנפוש, אחרי אחוזי ההתחסנות נגד קורונה ביחס הגובה ביותר בעולם, הישראלים מחפשים אחר יעדים מומלצים ובודקים כיצד מתמודדת כל מדינה עם הקורונה בשטחה.
כדי לסייע לכם לבדוק על יעדים לקראת החזרה לחופשות בחו"ל, נסקור עבורכם 3 ערי בירה מוכרות: ריגה (לטביה), זאגרב (קרואטיה) ורומא (איטליה).
מומחה לתיירות בינלאומית, אסף חילו, רואה בחופשה ונופש זכות בסיסית אך זו חייבת להתבצע בבטחה ובמיוחד בעידן בו מדינות העולם עדיין מתמודדות עם הקורונה: "כל אדם ינפוש בהתאם ליכולתו הכלכלית, אם זה בארץ ואם זה בחו"ל, המשותף לכל נופש הוא הצורך ליהנות מחופשה אך לא חופשה הכוללת הגבלות רבות ואולי גם סיכוי להידבק או להדביק בקורונה".
על הסבלנות החשובה בכל הקשור לנופש במציאות החדשה מוסיף חילו: "צריך לעקוב ולבדוק, גם אם מדובר ביעד מומלץ וזול וגם אם המדינה תציע לכם כסף אם רק תבואו, מה שקובע לרבים זה קצב מיגור הקורונה באותה המדינה".


חופשה בבירת לטביה - ריגה

 

עיר הבירה של לטביה ריגה, הפכה למבוקשת בקרב הקהל הישראלי עקב המחירים הזולים שבה יחד עם הסטייל האירופאי המוכר.
בריגה תוכלו ליהנות ממבנים עתיקים, השוק הגדול ביותר באירופה, מוזאונים, מסעדות מבקשות רבות, קניון גדול ומתחמי קניות נוספים הכוללים מותגים במחירים משתלמים.
אסף חילו מכיר ביתרונות של ריגה אך מגביל את המלצתו עקב נתוני הקורונה: "ריגה היא עיר אירופאית משתלמת, נהנים מאיכות במחירים טובים ולא לחינם ישראלים רבים ראו בעיר הבירה הלטבית כיעד מומלץ. לטביה התמודדה עם גל משמעותי אחד בתחילת 2021, על אף שתחלואת הקורונה נמצאת בירידה יחסית לחודשים הראשונים של השנה, לטביה היא מדינה אירופאית קטנה ורצוי שהנתונים בה יהיו נמוכים יותר. התקדמות החיסונים בשתי מנות בלטביה היא נמוכה ועומדת על 1.5% מכלל האוכלוסייה, על האף היתרונות התיירותיים של לטביה, ההמלצה על ביקור במדינה הבלטית מתמקדת בשנה הבאה".


חופשה בבירת קרואטיה - זאגרב

עיר הבירה של קרואטיה, זאגרב, מציעה מגוון אפשרויות המתאימות לחופשה בת מספר ימים.
בזאגרב תוכלו ליהנות מאטרקציות כדוגמת גן החיות העירוני ומוזאונים וגלריות נחשבות, מסעדות עם אוכל קרואטי ובינלאומי, שופינג במחירים זולים, מלונות איכותיים ואווירה שניתן למצוא רק בקרואטיה.
אסף חילו ממליץ להמתין מספר חודשים ולבדוק את מצבה של קרואטיה: "קרואטיה מתאימה למשפחות ולזוגות המעוניינים בחופשה קצרה, חלק מהמלונות קצת יקרים אבל המחייה יחסית זולה. קרואטיה מתמודדת בימים אלו עם גל התחלואה השני כאשר הנתונים האחרונים מתחילים להצביע על ירידה בתחלואה, פוש נוסף באחוז החיסונים בשתי מנות שעומד נכון להיום על קצת פחות מ 3% מכלל האוכלוסייה וקרואטיה תחזור להמלצות החמות, ייתכן שלקראת סוף השנה".


חופשה בבירת איטליה - רומא
אחת מערי הבירה המוכרות ביותר בעולם, רומא' עיר הבירה של איטליה.
רומא מתאימה כמעט לכל סוג של נופש, מבנים ואתרים היסטוריים רבים ומבוקשים מאוד ע"י מבקרים בכל העולם, מסעדות רבות עם האוכל האיטלקי המסורתי בחלקן ניתן לבקר במסגרת סיורי אוכל, מלונות איכותיים, מגוון אטרקציות, אתרי יהדות, סיורים רבים וחיי לילה מרשימים.


אין חולק על הביקוש הרב לרומא, אסף חילו מסביר על הפגיעה התדמיתית וההתמודדות של איטליה בשנתיים האחרונות: "על רומא ועל איטליה אפשר לדבר בלי סוף, כל כך הרבה מקומות ואפשרויות שהפכו את הבירה האיטלקית לאחד היעדים המבוקשים ביותר בעולם. נראה שאין אדם בעולם שלא מכיר את האתגר הקיצוני של הקורונה איתו התמודדה איטליה, המדינה המערבית הראשונה שהתמודדה עם הנגיף הקטלני. איטליה סבלה מגלי קורונה רבים וכיום תחלואת הקורונה נמצאת בירידה משמעותית אך האיטלקים עדיין מנהלים מלחמה כנגד מגפת הקורונה. קצב החיסונים נחשב גבוה יחסית לעולם, כ- 6.5% חיסונים בשתי מנות מכלל האוכלוסייה, הנתון מעודד אך לא מספיק גבוה למדינה שסבלה קשה מהקורונה. ברומא אפשר לבקר כמעט כל שנה ולא להספיק ליהנות מהאפשרויות הרבות שבה, הנזק התדמיתי וההתמודדות עם הקורונה באיטליה מובילים אותה להמלצה ומעקב לשנה הבאה". 

המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ