קישוטים מבצק סוכר – כל מה שתמיד רציתם לדעת

כאשר חומר מעולה כמו בצק סוכר הגיע לחיינו, התחלנו לתהות מה היינו עושים בלעדיו. הבצק המופלא הזה פתח לנו מגוון רחב של אפשרויות, וקישוטים מבצק סוכר הולכים ותופסים תאוצה בכל אירוע שאפשר לחשוב עליו, בין אם מדובר בעוגיות מעוצבות בצורת לב או סמיילי במסיבת יום הולדת צנועה ואינטימית, ובין אם מדובר באירוע בת מצווה או בר מצווה מושקע עם עוגה מעוצבת. בצק הסוכר נמצא שם תמיד כדי לספק את העיצוב המושלם לתמונות הסלפי.

 

קרדיט תמונה FREEPIK

קרדיט תמונה FREEPIK

 

איך כל זה התחיל?

חומר אפייה מיוחד כמו בצק סוכר אינו המצאה מודרנית, והוא ידוע ומוכר בעולם במשך שנים רבות. תכונות הגמישות והפיסול הייחודיות שלו התגלו לגמרי במקרה במהלך טעות בהכנה של הזיגוג. הטעות הזו הובילה למתכון המושלם שבו משתמשים עד היום. לארץ הגיע בצק הסוכר רק בשנות השמונים המאוחרות, שכן הוא הכיל שומן חזיר. בארץ החליטו "לגייר" את הבצק ולייצר אותו מחומרים כשרים. כמו כן, הצבע המקורי של בצק הסוכר הוא לבן, וכדי ליצור צורות מקוריות וטבעיות משתמשים בצבעי מאכל.

מכינים דברים מופלאים

רבים שואלים את עצמם (וגם את חבריהם) מה אפשר להכין עם בצק סוכר? ובכן, התשובה היא שקיימות אין ספור אפשרויות, בזכות היותו של בצק הסוכר חומר נוח וגמיש. אין גבול לדמיון כאשר מדובר בעיצוב בבצק סוכר ושימוש בחומרים איכותיים. תוכלו ללכת על מגוון רחב של עיצובים דוגמת לבבות, פרחים, דמויות מסרטים מצוירים, בובות, עלי שלכת ועוד. ילדים אוהבים בצק סוכר במיוחד, שכן הם יודעים שביום ההולדת הבא שלהם תופיע הדמות המצוירת האהובה עליהם על גבי העוגה.

כך תשתמשו נכון בבצק סוכר

לאחר שראינו מה אפשר להכין עם בצק סוכר והבנו שהאפשרויות הן בלתי מוגבלות, חשוב להבין כיצד עובדים איתו:

  1. לפני שאתם מתחילים לעבוד עם הבצק, הכינו אותו. בדיוק כמו פלסטלינה, כדאי ללוש את הבצק כדי שיהיה גמיש יותר במהלך העבודה.

  2. הכינו את משטח העבודה כדי שיהיה לכם נוח יותר לעבוד עם הבצק: שמנו אותו או השתמשו בקורנפלור כדי שבצק הסוכר לא יידבק לידיים או למשטח עצמו.

  3.  הניחו לבצק להתקשות. תכונת הקשיחות הזו עוזרת לשמר את הצורה הרצויה לאורך זמן.

  4. בחרו את הצבעים הרוצים שאיתם אתם רוצים לעבוד. בדרך כלל מומלץ לבחור את צבעי היסוד – צהוב, כחול ואדום ומהם ליצור כל צבע שתרצו.

  5. יהיה לכם קל יותר לפסל אם תגלגלו את הבצק לנקניק ואז תתחילו ליצור את הצורה הרצויה.

סיימתם לפסל ועדיין נשאר לכם בצק? הכניסו אותו לשקית הרמטית שתמנע ממנו להתייבש, עד לפעם הבאה שתרצו להשתמש בו

רישום עסקים לאתר
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה