טיפים לבחירת תרמיל טיולים לטרקים

 

טיפים לבחירת תרמיל טיוליםמהו התרמיל הטוב ביותר עבורכם? מכיוון שאין מודל אחד שמתאים לכולם, זה תלוי מה אתם מתכננים, מתי ולאן אתם הולכים, ולכמה זמן הטיול שלכם. ידיעת הדברים האלה תעזור לכם לקבוע כמה דברים אתם צריכים לסחוב. בנוסף, תזדקקו גם לתרמיל שמתאים לכם, ומערכת מתלים שתוכל להתמודד עם גופכם והמשקל שאתם מתעתדים לשים עליו.

לבחור את הנפח הנכון

לא מעט תרמילים נמצאים בשוק, החל מתיקי יום קטנים ועד דגמים בגודל מלא שתוכננו למי שמתכוון לסייר במשך חצי שנה בטרקים הרריים. למרבה המזל התרמילים הלכו והתפתחו במהלך 20 השנים האחרונות, הודות לטכנולוגיה שהתקדמה מאוד בתחום ציוד הקמפינג. בימינו האוהלים קלים יותר, כמו גם שקי שינה, תנורים ומוצרי יסוד אחרים.

נפח התרמיל מתייחס לכמה מקום יש בתוך התרמיל, הנמדד בליטר. איזה נפח הכי מתאים לכם? זה תלוי למה אתם משתמשים בו ומה אתם צריכים לשאת. טיול לשני לילות מצריך לרוב תרמיל בנפח של 30 עד 50 ליטר, טיול ל-2-3 לילות הוא לתרמיל בנפח של 45-55 ליטר ואילו שהייה ממושכת יותר מחייבת נפח של 55 ליטר ויותר. כמובן שהכל תלוי אם אתם תרמילאים מינימליסטיים או לא.

תרמילאים מינימליסטיים

תרמילאים מינימליסטיים, או אולטרה קלילים, בוחרים את הציוד הקל ביותר והקומפקטי ביותר, ומעדיפים להקריב דברים שאחרים עשויים להתייחס אליהם כאל צרכים בסיסיים מאשר לשאת עומס גדול על גבם. עבורם, שק השינה ככל הנראה יהיה עם בידוד של פוך אווז עבה ביותר, והם בדרך כלל ישאירו את האוהל שלהם בבית. וגם, תשכחו מלהחליף בגדים.

 

לעומתם, יש את התרמילאים המסורתיים. אם אתה תרמילאיים טיפוסיים (כמו 90% מאיתנו) שלוקחים את כמות הציוד הרגילה, בחרו תרמיל בקצה הסקאלה. לחורף, תזדקקו לתיק גב גדול בהרבה בכדי לשאת בגדים נוספים, שק שינה חם יותר ואוהל כבד וחזק יותר.

התאמת גודל התרמיל לגב שלכם

כל תרמיל גב שתבחרו צריך להתאים לאורך הגו שלכם. כדי לקבוע את הגודל שלכם הושיטו יד מאחורי הצוואר שלכם, כופפו את הראש קדימה ומצא את חוליה 7C, זו העצם שבולטת הכי הרבה על עמוד השדרה העליון שלכם. לאחר מכן, אתרו את עצם האגן. זה החלק העליון של מדף הירך בצידי הירכיים. לבסוף, רצוי לקחת סרט מדידה כדי למצוא את המרחק מחוליית C7 עד לאגן הירכיים, מרחק זה הוא אורך פלג הגוף העליון שלכם.

 

כדי שהתרמיל יתאים כראוי, המרחק מהחלק העליון של רצועת הכתף לחגורת הירך צריך להתאים לאורך הגו. יש לזכור שאורך פלג גוף עליון אינו זהה לגובה. אדם גבוה יכול להיות בעל פלג גוף עליון קצר, ואילו אדם קטן יכול להיות בעל פלג גוף עליון ארוך יחסית. כל תיקי הגב בגודל מלא צריכים לרשום טווח אורך פלג גוף עליון.

 

לאחר שקבעתם את הנפח הנכון וגודל הגו. בידקו אם יהיה לכם  נוח לסחוב את המשקל. זה תלוי במתלי התרמיל. שימו לב שבעת נשיאת  30 קילו עם חגורת ירך דקיקה, כל המשקל ייפול על הכתפיים שלכם. וישנם גם תרמילים עם אורך פלג גוף עליון מתכוונן, שמאפשר להאריך או לקצר את המרחק בין רצועות הכתפיים לחגורת הירך כשזו צריכה להיות מרוכזת מעל עצם הירך ולהיות מאוד צמודה. הרצועות צריכות להתאים לחלק העליון והגב של הכתפיים שלכם, ללא מרווח אוויר מינימלי או מקום בין התרמיל לגופכם. ריפוד רצועת הכתפיים צריך להסתיים כ2 עד 3 אינץ מתחת לבית השחי.

 

חנות MYWAY רמת ישי

רישום המלצה חדשה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
התקנת מצלמות אבטחה 2