המלצות על ריהוט גן מומלץ

על איזה ריהוט, ניתן להמליץ, בתחום של שימוש חיצוני, עבור הגינה?

ועל איזה ריהוט ניתן להמליץ, בתחום של מרפסת לאירוח שלם?

 

ראשית כל, בשני התחומים הללו - הנושא העיקרי הוא אירוח. בין אם של בני הבית, ובין אם של אורחים - בחצר החיצונית לבית, ו/אֶו במרפסת. מרפסת וגינה - כמו גם את המרחב הביתי - ניתן לאבזר, לרהט ולצייד בריהוט וציוד, שמתאימים לאורח החיים הכללי של הדיירים, ואורחיהם.

 

במאמר זה, נסקור מעט מן הציוד המדובר, שיכול למלא את פינת האירוח, לצרכיהם של הדיירים המשתמשים בה, ולטעמם של אורחיהם - שיכולים לבוא לבקר בפינה שמותאמת לאירוח נעים ומקבל.

 

מטבח גינה

 

כשבאים אורחים, חלק מחווית האירוח היא הסעודה. וחלק מחווית הסעודה, היא קודם כל ההגשה. להפתיע את האורחים שלנו בדבר מה נהדר, טעים ומיוחד שעמלנו ויצרנו בזכות עצמנו. או פשוט, הזמנו כדי לפנק. את החלק שהם לא רואים - הבישול, אנחנו עושים במטבח הפנימי. 

 

ומה אם אנחנו רוצים לערב אותם בתהליך הבישול? אנחנו רוצים שייקחו חלק, שיארחו לנו חברה, שיהיו שם?

אפשר להכניס אותם הביתה… ואפשר לצאת איתם לגינה, ולבשל במטבח הגינה המיועד לכך, במידה ונבחר להציב אחד כזה, בגינתנו הקטה.

 

פינת זולה

 

המיוחד בפינות זולה, נתון כבר בשמן. 

פינות זולה, ניחנו בשם, שחלק מהאנשים מקשרים אסוציאטיבית עם מנוחה, התרפקות, שאנטי. 

 

ולכן, היכולת לכלול פינת זולה בחצר, ו/או בגינה, כמו מסמנת הזמנה לאורחים, ולדיירים - לבוא לנוח, להירגע, להשתחרר. פינות זולה, יכולות לבטא הזמנה מסוימת, עבור האדם המבקר בחצר, ו/או במרפסת, לנוח קצת, ולהרגיש בבית.


פופים

 

פופים. מי מאיתנו לא רצה באחד שכגדלנו? אלו מאיתנו שקיבלו אחד לחדר, אולי זוכרים אותו בחיבה. את הפוף שהיה אפשר לרבוץ, ולנוח עליו בנעימות. לא צריך לתפוס תנוחה מסוימת, "הכל הולך", כשזה נוגע לפוף. כי הוא, בכל מקרה משנה צורתו בהתאם לזווית שמפעילים עליו משקל.

 

פתרון ישיבה שהוא פחות פורמלי, פחות נוקשה. פופים לגינה, כפתרון ישיבה, מדברים על תנוחות שאינן פורמאליות, אינן מחייבות, אינן נוקשות. פופים מדברים  על רביצה, על שחרור, על חופש.

 

פופים יכולים להתאים לאירוח בגינה, ו/או בחצר, פשוט כי הם מספקים הזמנה, וסיבה - להשתרע על המרחב. לא לחשוב על זה, פשוט ליפול למנח ישיבה מעניין וייחודי.

 

טרמפולינה לילדים

 

מוצר שיש בהרבה מגני הילדים בארץ, הוא הטרמפולינה. הסיבה לכך, היא כי חלק מהילדים אוהבים לקפוץ, לזוז, לנוע - ובכללי - להוציא אנרגיה. למי מאיתנו שיש ילדים, שפשוט אוהבים לנוע, ומחפשים סיבה "לעשות משהו", אז הטרמפולינה היא בהחלט פתרון שיכול לספק אותם, לפחות לזמן מה - בעיקר אם הם באמת מבלים את הזמן בחוץ, בגינה ו/או במרפסת - על פני בזמן מול מסך כלשהו.

 

טרמפולינה לילדים יכולה להיות אביזר נהדר לגינה, ו/או למרפסת, שכן היא מאפשרת לילדים, הגרים באותו בית, או זה המבקרים - להעסיק את עצמם, ולבלות היטב - בזמן שהמבוגרים, נהנים מפעילויות אחרות, ויודעים - שהילדים קופצים להם לנפשם.