עורך דין לתאונות עבודה

כל עורך דין לתאונות עבודה יודע כי החוק לביטוח לאומי, תשנ"ח 1995, מגדיר פגיעה בעבודה כתאונת עבודה או כמחלת מקצוע. החוק עצמו מתייחס גם לתאונות שהתרחשו לא במקום העבודה עצמו, אלא בדרך אליו או בחזרה ממנו. מחלת מקצוע היא שם כולל למחלות שאליהן העובד חשוף בשל היותו מועסק במקום עבודה מסוכן; חשיפה לחומרים מסוכנים שעלולים להביא לתחלואות כאלו ואחרות, הידרדרות בראייה או בשמיעה בשל העבודה, ועוד.

 

 איך עורך דין לתאונות עבודה יכול לסייע?

חשבו על כל אדם שקם בבוקר והולך לעבודה; הוא בסך הכל מעוניין להתפרנס בכבוד מעבודה שהוא אוהב. כאשר אדם נפגע במהלך יום העבודה, הרי שהפגיעה תשפיע באופן ישיר על פרנסתו ועל משפחתו. יש לפעול במהרה ולפנות אל עורך דין לתאונות עבודה בכדי למנוע מקרה של עיכוב בהגשת התביעה, ופגיעה אפשרית בסיכוי לתגמולים ופיצויים. אנחנו יודעים שזה קשה, קל מאוד להישאב לסערת הרגשות שבסיטואציה.

 

במקרים אחרים, האדם לא יהיה מודע כלל לזכויות שלו וכאשר יפנה לגורמים הבירוקרטיים, יתפלא שאלו שמים בראש סדר העדיפויות שלהם את טובתם שלהם. עורך דין לתאונות עבודה מחזיק בידע מעמיק שיהפוך את התהליך לפשוט הרבה יותר:

 

  • שקיפות – ההיכרות המעמיקה של איש המקצוע עם הגורמים הבירוקרטיים המעורבים בתביעה יסייע לו להסביר לכם ביתר שקיפות ורגישות אודות הזכויות שלכם על פי החוק, ואיך בדיוק ניתן לתבוע את הפיצויים המגיעים לכם.
  • עקשנות – תכונה זו הינה מצרך נדרש מאותו עורך דין, שכן יהיה עליו לצאת לקרב כנגד חברות הביטוח בכדי שתקבלו את הפיצויים שלכם. כדי שיוכל לעשות זאת, עליו לקבל מכם את כל המידע הרלוונטי; הפעולות בהן נקטתם לאחר הפגיעה, הפעולות בהן נקט מקום העבודה, מסמכים שונים שקיבלתם ועוד.
  • הקשבה ורגישות – אנחנו יודעים עד כמה הסיטואציה שנקלעתם אליה לא פשוטה, זה אפילו קשה יותר להביא את עצמכם לפנות לעורך דין כשהפצע כל כך טרי. זוכרים את סערת הרגשות שדיברנו עליה? אל תעברו אותה לבד. עורך הדין המקצועי יקשיב לכם וייתן לכם מענה לכל שאלה ועניין, ויעשה הכל בכדי שתקבלו את המגיע לכם.

 

אבל איך מוצאים עורך דין כזה?

ממש כפי שהייתם נוהגים אם היה מדובר בכל איש מקצוע אחר, גם כאשר מדובר במציאת עורך דין לתאונות עבודה ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בהגשת תביעות ביטוח חיים יש להשקיע בחיפושים ובסקר שוק מקיף ככל האפשר, להיעזר בהמלצות של בעלי ניסיון (ישנם אינדקסים ובהם עורכי דין וביקורות עליהם), לשאול חברים ומשפחה שמצאו עצמם נקלעים לסיטואציה בה הזדקקו לעורך דין העוסק בתאונות עבודה, ועוד. רק כאשר כל הפינות יהיו סגורות מבחינתכם, תרגישו מספיק בטוחים להשאיר את הטיפול בידיו של איש המקצוע המעולה שבחרתם.