איתור נזילות וצילום צנרת

לא נעים לקום יום אחד בבוקר ולגלות שהקיר שליד חדר האמבטיה רטוב. אבל זהו אחד הסימנים הראשוניים לכך שיש נזילה בבית. הנזילה יכולה להתרחש בעקבות שחיקה של הצנרת או בגלל בעיות איטום בבניין. כך או כך, כדי למנוע את הנזק התברואתי הבא, חשוב לקרוא לאיש מקצוע המטפל בנזילות. רק אדם זה יכול לבחון את הצנרת מקרוב, לאתר נזילות בקלות באמצעות מכשירים משוכללים ולפטור אתכם מן התקלה הזו, על מנת שתוכלו לנהל שגרת חיים בנחת ובבטחה.

 

מדוע חשוב כל כך לטפל בנזילות במהירות האפשרית?

הנזילה עשויה להתחיל כתקלה קטנה, בלתי מורגשת כמעט ולהפוך למטרד של ממש. כך למשל, טפטוף ברז קל במטבח עשוי להעיד על תקלה בברז עצמו או על נזילה. אך הנזילה אינה מסתפקת רק בעשיית נזק קטן לברז, אלא הולכת ומתרחבת עד שהיא פושטת על הבית, גורמת לרטיבות ועובש על גבי הקירות, בתוספת לריח בלתי נעים. לא קל לתפקד בבית שיש בו נזילה, אך הדבר הגרוע ביותר הוא שהנזילה גורמת להצטברות חיידקים ופטריות בתוך הבית, ובכך עלולה להוביל לנזקים בריאותיים, בייחוד עבור בעלי הרגישויות. ולכן, גם אם הבחנתם בתקלה קטנה כמו ברז מטפטף או סימן עובש קטנטן על הקיר, אל תחכו. קראו לאיש מקצוע המטפל באיתור נזילות.

 

גם הרצפה, הרהיטים ומערכת החשמל יכולים להעיד לפעמים על קיום הנזילה

לא רק קירות הבית נפגעים מן הנזילה. ולכן, חשוב לשים לב למצב הרצפה והרהיטים כמו גם למערכת החשמל. כך, אם יש לכם רצפת פרקט ושמתם לב לאחרונה שיש עליה כתמים כהים שאי אפשר לנקות, ייתכן שקיימת נזילה מתחת לרצפה ויהיה צורך לפרק חלק ממנה כדי לתקן את התקלה. בנוסף, רהיטי העץ עשויים להעיד על הנזילה גם כן. עץ שנמצא זמן רב במים מתחיל להירקב, ועל כך יעידו רגלי השולחנות וכיסאות העץ: אם הבחנתם ברהיטים הרקובים, יש סיכוי גדול שבביתכם התרחשה נזילה רצינית. ולבסוף, קיימות סיבות רבות לתקלות במערכת החשמל, ופיצוץ צנרת עשויה להיות אחת מהן. במצב תקין מערכת המים והחשמל הן מערכות נפרדות שאינן באות במגע זו עם זו. אך אם אתם חווים קצרים חשמליים לעתים קרובות, ייתכן שהמים מהפיצוץ חדרו למערכת החשמל. מצב זה מסכן חיים, וחשוב לקרוא לאיש מקצוע כדי לטפל בתקלה.

 

מהי הדרך הטובה ביותר לאתר נזילה?

לאיתור נזילות יש כמה שיטות, כאשר היעילה והמשוכללת שבהן היא איתור באמצעות מצלמה תרמית. למצלמה זו יש חיישנים מיוחדים המשלחים קרניים אינפרא-אדומות דרך הקירות. חיישנים אלה נועדו להבחין בין הפרשי הטמפרטורה ולספק מידע על הצנרת. המצלמה מספקת את המיקום המדויק של הנזילה, וכך בעזרת איתור נזילות וצילום צנרת אפקטיבי ומפותח, אפשר לטפל בצנרת במהירות.

 

כמה עולה לאתר נזילה?

מחירי איתור נזילות וצילום צנרת משתנים בהתאם לגודל הדירה ולחומרת התקלה. באופן כללי, האיתור עצמו עשוי לעלות בין 1,500 ל-2,000 שקלים. כמובן, כל בעל מקצוע איכותי ורציני לא ימהר לסגור אתכם את התשלום טלפונית. במקום זאת, הוא יגיע אל מקום התקלה, יבחן את הכול מקרוב ורק אז יקבע את המחיר.

 

חשוב: הזמינו בעל מקצוע אשר מתמחה באיתור נזילות

בתחום נרחב כמו אינסטלציה יש תתי תחומים רבים, כאשר הבולט בהם הוא איתור נזילות. מכיוון שמדובר בתחום יחסית פרוץ שאין עליו די פיקוח ושליטה, חשוב להגיע אל האדם שמתמחה בעיקר באיתור נזילות. באמתחתו של איש מקצוע כזה כלים משוכללים דוגמת המצלמה התרמית המאפשרים לו לאתר את הנזילה במהירות ולטפל בבעיה.