איך להתמודד מול הביטוח במקרה של נזק שנגרם לך

בין אם מדובר בתאונה עצמית שלנו בביתנו, תאונת עבודה או תאונת דרכים, שלעיתים אחד הן, אנו נידרש למלא לא מעט טפסים בכדי להגיש את התביעה לחברת הביטוח. גם אם אתם האנשים הכי משכילים ורגילים למלא ערימות של טפסים, כאשר יגיע רגע האמת שתצטרכו למלא טפסים לגבי התאונה העצמית שלכם זה עלול להיות משימה שרמת הקושי שלה היא לא עניין של מה בכך ולו בשל סערת הרגשות שעשויה לאפוף אתכם ברגעים או בשעות שלאחר התאונה, לכן רצוי שתיעזרו בעורך דין נזיקין שיסייע לכם למלא את הטפסים הרבים שצריך לשלוח לחברת הביטוח ואף יסייע לכם לצלוח את החקירות השונות שחברת הביטוח תעביר אתכם בדרך לפיצוי הנכסף. 

 

עורך דין נזיקין

 

את מי תובעים?

זו שאלה שהתשובה עליה מורכבת, מכיוון שהיא תלויה בכמה גורמים. הגורם הראשון הוא היכן התרחשה התאונה, בבית, בדרך למקום העבודה או במקום העבודה עצמו. אם התאונה התרחשה בבית, תצטרכו לוודא שיש לבעל הנכס, ביטוח, אם אתם בעלי הנכס כנראה שאתם יודעים. ישנה אפשרות לתבוע את ביטוח לאומי בגין פיצויים על התאונה, אך אחד התנאים הוא שקיבלתם טיפול רפואי ב 72 שעות הראשונות לתאונה, במקרים מסוימים תינתן הארכה עד שבועיים. ככלל, רק מי שאיבד את יכולת השתכרותו יהיה זכאי לפיצוי מביטוח לאומי, כלומר, אדם אשר נמצא בתקופת מאסר, בשירות סדיר בצה"ל או בפנסיה, לא יהיה זכאי לפיצוי מסוג זה. אך אם תאונה התרחשה בדרך לעבודה או במקום העבודה היא תיחשב כתאונת עבודה ואז באפשרותכם לתבוע בנוסף גם את את המעסיק. 

 

נזקי רכוש 

הדוגמה הטובה ביותר היא זו שנגרמה ללא מעט רכבים בחורף 2020, אשר חווינו מניין הצפות גבוה מהרגיל שלא נראה בארץ מאז תחילת שנות ה-90. תמונות הרכבים המוצפים עד הגג היו מקרה שכיח ביותר גם בשנות ה90, אך ההבדל העיקרי הוא שאז הרכבים היו מכניים בעיקרם ונזקי רטיבות לא היו גורמים לנזק גדול משווי הרכב, אך כיום שרוב הרכבים ממוחשבים, נזקי המים עלולים להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים, מה שיביא לנזק שהוא מעל האחוז המסוים הנקבע בחברות הביטוח לשם תיקון ועל כן הן יעדיפו להכריז על הרכב אינו בר תיקון, או בשמו המוכר, טוטאל-לוס. במצב כזה רצוי שיהיה לכם ביטוח מקיף ובמיוחד סעיף של נזקי טבע. על כן, חשוב להיעזר בעו"ד נזיקין מיומן שיסייע לכם לקבל את מירב הפיצוי מחברת הביטוח שלכם.