כל מה שרציתם לדעת על פוליש לרצפה

האם הרצפה בבית או בדירה איבדה מקסמה והיא נראית מלוכלכת, ישנה, מוזנחת וללא ברק יפהפה? איזה פוליש מתאים לרצפה בביתכם? כיצד לבחור חברת פוליש מקצועית ואמינה המציעה מחיר משתלם ותחרותי? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

סוגי פוליש לרצפה

פוליש לרצפה נועד לחידוש ולהברקת הרצפה הקיימת, יש מספר סוגים של פוליש לכן חשוב להזמין חברה מקצועית המתמחה בכל סוגי הפוליש ובליטוש וחידוש מרצפות. סוגי הפוליש הנפוצים בשוק הם:

  • פוליש וקס – צוות חברת הפוליש מורח שכבת וקס על הרצפה, לאחר ניקיון יסודי של הרצפה הקיימת. את שכבת הווקס מורחים בצורה אחידה על הרצפה בכל הבית באמצעות מכשיר ייעודי, זו שכבה חיצונית בלבד המבטיחה רצפה מבריקה. פוליש וקס נחשב לפוליש הזול ביותר ויש לחזור עליו אחת לשנה, הפתרון אינו מומלץ לדירות בהן גרים ילדים קטנים או קשישים בגלל סכנת החלקה.
  • פוליש אקרילי – שיטה זו מתאימה בעיקר למפעלים, למוסדות ולמבני מסחר גדולים, אך אפשר לבצע פוליש אקרילי גם בבתים פרטיים. הפוליש מונע סימני גרירה ושריטות על הרצפה ומחזיק מעמד כשנתיים עד שלוש שנים.
  • פוליש קריסטלי –  פוליש קריסטלי מבוסס על מכונה משוכללת וייחודית המקרצפת את הרצפה ומחדירה חומרי הברקה במספר שלבים. הפוליש מחזיק לפחות שלוש שנים ומבטיח רצפה מבריקה והגנה יעילה מפני שריטות והצטברות לכלוך.
  • פוליש סילר – שיטה זו יוצרת שכבה אטומה וחזקה להגנה על הרצפה, פוליש סילר מתאים לרוב סוגי הרצפות, לפנים הבית ולמשטחים בחוץ.

בנוסף, חברה מקצועית לפוליש מציעה שירותים נלווים כגון: חידוש וליטוש מרצפות, קרצוף והברקת מרצפות, פוליש יהלום ועוד. 

איזה פוליש מתאים לרצפה שלכם?

בחירת סוג הפוליש תלוי בכמה גורמים כגון: סוג הרצפה, מצב אריחי הריצוף, תקציב, כמות התנועה בנכס, תוצאה רצויה. רוב החברות ימליצו לכם על פוליש קריסטלי בגלל התוצאות המרשימות והרצפה המבריקה למשך מספר שנים, עם זאת שיטה זו אינה מתאימה לכל הרצפות והיא גם יקרה יותר.

חשוב לציין כי בשיטת הפוליש הקריסטלי מחדירים חומרי הברקה בשלב קרצוף הרצפה, לכן אם מצב הרצפה בעייתי והאריחים ישנים עלול להיגרם נזק לרצפה. אם הרצפה ישנה ושחוקה כדאי להזמין ליטוש רצפות, אך לא ניתן ללטש את כל סוגי האריחים.

בחירת חברת פוליש

כדי לבחור חברה מקצועית ואמינה המתמחה בשירות פוליש לרצפה במרכז הארץ ובאזורים נוספים, מומלץ לבקש המלצות מהסביבה הקרובה, לקרוא חוות דעת באינטרנט ולהשוות הצעות ממספר חברות פוליש. חברה מקצועית מתמחה בכל סוגי הפוליש ומציעה שירותים נוספים כמו ליטוש שיש ואבן, חידוש והברקת רצפות, פוליש בחדרי מדרגות, פוליש במבני מסחר ומפעלים גדולים בשיטה חסכונית ועוד.