גירושין עם ובלי ילדים - מה ההבדלים?

בדרך כלל אנו סבורים, כי הליך גירושין נגרם בשל שחיקה של שנות נישואין רבות, כאשר בני הזוג כבר הקימו משפחה, אבל היום, הסטטיסטיקה מראה, כי גם זוגות שהיו נשואים למשך תקופה קצרה,  החליטו  להתגרש עוד לפני שהביאו ילדים לעולם.  יש לציין, כי מהרבה בחינות, גירושין ללא ילדים יהיו קלים יותר הסיבה הראשונה היא שבני הזוג, יוכלו להתמודד באופן אישי עם הפרידה שגם כך היא כואבת, לעומת זוגות עם ילדים שחייבים להתפנות תחילה לצרכי הילדים ולקשיים הרגשיים שהם יחוו בשל הגירושין. הסוגיות בדבר משמורות ומזונותיהם של הילדים שזוגות רבים יצטרכו להתמודד מולם. כל אלה, אינם עומדים על הפרק לזוגות שמתגרשים ללא ילדים.

 

גירושין עם  ובלי ילדים

 

כל עו"ד גירושין ימליץ לראות את טובת הילדים וימליץ על הסכם גירושין, כך שהגירושין יהיו קלים הן להורים והן לילדים. מלחמות בין זוגות, רק יגרמו לערעורם הנפשי של הילדים ולמלחמות מתישות, אשר יעלו להורים הן בבריאות והן בכסף וחבל. על בני הזוג שמתגרשים ויש להם ילדים, יש לקבל החלטה בנוגע לגובה תשלום המזונות, למשמורת על הילדים ליחסי חברות, מה שיקנה מעורבות בחיי הילדים וחשוב יותר מכל, הוא להישאר ביחס חברי, מה שיקל גם על הילדים.

 

היתרונות של גירושין ללא ילדים

לרוב, כאשר זוגות מתגרשים ועדיין לא הקימו משפחה, קיים יתרון רב יותר. למשל, הרכוש, זוגות שהיו נשואים לתקופה קצרה, עדיין לא הספיקו לצבור רכוש משותף, כך שלא יהיה קיים הצורך באיזון משאבים וכן, ההבדל בין זוגות נשואים שיש להם ילדים, הסכסוכים והמחלוקות, יכולים להיות עזים יותר. החיסרון של גירושין ללא ילדים, הינו בכך שאם הזוג חווה מערכת יחסים ארוכה עוד לפני הנישואין, הפרידה תהיה קשה ואף מורכבת יותר.

 

כאשר מדובר על הורים גרושים לילדים שהם מתחת לגיל 6 {הגיל הרך} קיימת חשיבות עליונה לכך ששני ההורים יהיו נוכחים בחיי הילדים, שהתקשורת בין ההורים  תהיה חיובית, כך שילדים בגילאים אלה, יראו את הוריהם כעוגן בסיסי לחייהם. יש לדעת, כי ילדים רכים, גדלים על תפישה הורית ומכאן, כאשר אחד מההורים הינו חסר ישע, הם אינם חשים בסיס יציב בחייהם והיסודות של הילדים פשוט מתערערים. ילדים מרקע כזה, יהיו מעורערים, חרדתיים ובעלי קשיי תפקוד בבגרותם.

 

ייתכן ותהיינה מחלוקות משפטיות גם לזוג שמתגרש ללא ילדים

 

ישנם הרבה עורכי דין גירושין מומלצים אשר יעידו, כי בני זוג שהתגרשו ואין להם ילדים, עשויים להיגרר לתקופה ארוכה של מחלוקות משפטיות, במידה והליך הגירושין לא היה מלווה בהסכמה הדדית. כל זה עשוי להיות מוחשי יותר, כאשר  במיוחד,  אחד מבני הזוג מגיע לנישואים עם רכוש והצד השני, עשוי לבקש חלק מהרכוש במסגרת של איזון משאבים. מיותר לציין, כי הליך גירושין אינו הליך נעים גם אם אין ילדים ברקע.

 

על מה עורכי דין גירושין ממליצים לגבי טובת כל הצדדים בהליך גירושין?

 

כאשר מדובר על הורים שמתגרשים שיש להם ילדים, עו"ד גירושין ימליצו על הליך גישור בין בני הזוג, מה שיפחית באופן משמעותי את  המשבר בקרב הילדים. הליך גישור, מפחית למעשה את הקונפליקט ויוצר פחות קיצוניות ומתחים שגם כך נמצאים  בקרב בני הזוג. כאשר מגשר שהוא עצמו עו"ד לענייני משפחה, התקשורת בין כל הצדדים הינה יעילה יותר לשמירה על אש קטנה וכן, מיישרת את ההדורים בין בני הזוג. כאשר הילדים רואים, כי ישנה הידברות בין ההורים והם רואים אותם מגובשים , הם חשים תחושת יציבות והם גדלים על בסיס בריא ולא מעורער ולכן, טובת הילדים חייבת להיות בראש מעיינם של הורים, אשר ישכילו לעשות ויגרמו לגירושין להיות קלים, ללא סכסוכים והוצאות כספיות מיותרות.