מדוע חשוב להחזיק דפיברילטור אוטומטי בבתי ספר ובמבני ציבור?

החל משנת 2018, בישראל קיים חוק אשר מחייב הצבת דפיבירילטורים במקומות ציבוריים שונים. בעוד שמקומות ציבוריים מסוימים מחויבים על פי החוק בהצבת מכשיר זה, ישנם המון מקומות אחרים שאמנם לא מחויבים בחוק בהצבת דפיבירילטור, אך בוחרים לעשות זאת. בואו נבין מדוע.

דפיבירילטורים הם למעשה מכשירי החייאה לכל דבר, אבל הם מאופיינים במספר פעולות אוטומטיות אשר מבדילות אותם ממכשירים אחרים. בעזרת דפיבירילטור ניתן להחיות אנשים גם אם אין לכם שום ידע כלשהוא בנושאי רפואה או החייאה. המכשיר הוא מתקדם ביותר, והוא מספק בעצם מענה מאוגד מהיר ומאוד אפקטיבי במקרים שבהם אנשים חווים דום לב.

הסיבה שכל כך חשוב להחזיק דפיבירילטור

אין המלצה יותר חמה מאשר הצבת דפיבירילטור, גם אם אתם לא מחויבים לכך בחוק. בעוד שהחוק מחייב מקומות המכילים 500 אנשים ומעלה בהצבת דפיבירילטורים, אנחנו ממליצים להשתמש בדפיברילטור אוטומטי ולהציבו בכל מקום ומקום, גם אם בבעלותכם חנות נעליים במרכז העיר.

מכשירי החייאה אלו למעשה אוטומטיים כמעט לחלוטין, בעוד שהפעולה כמעט היחידה שאתם תצטרכו לעשות במכשירים החדשים, היא פעולת ההדלקה של המכשיר. ברגע שהמכשיר פועל, הוא נותן לכם את ההוראות הנדרשות בכדי להחיות את האדם החווה אירוע לבבי כלשהוא. במידה שיש את הצורך לספק זרם חשמלי להחייאת האדם המוטל, הדפיבירילטור יעדכן את האדם המשתמש בו ויתריע להתרחק מהאדם המוטל.

תוך כמה זמן אדם חייב לקבל מענה רפואי?

כשאדם חווה אירוע לבבי, הוא חייב לקבל טיפול רפואי תוך לא יותר מאשר 7 דקות. אם יש דפיבירילטור בסביבה הקרובה, המענה יהיה מידי ותוך פחות מדקה (בהנחה שמוצאים מהר את הדפיבירילטור, כמובן). הסבירות להצלת חייו של האדם החווה את האירוע? כ-90%! נתון מרשים.

חשוב לזכור כי במקרים של דום לב, המשאבה הראשית אשר מספקת דם למוח אינה פועלת או חווה תקלה רפואית, ככה שבעצם הדם אינו מגיע למוח. וזו עוד סיבה לכך שכל כך חשוב להשתמש בדפיברילטור אוטומטי כשאדם כלשהוא חווה אירוע לבבי. במקרים מסוימים, אם מתעכבים במתן מענה באמצעות דפיברילטור, הנזק עלול להיות בלתי הפיך כתוצאה מאי-הזרמת הדם למוח.

הלקוחות שלכם ירגישו הרבה יותר בטוחים

רוצים לדבר שיווקית גם? הלקוחות שלכם יבלו הרבה יותר זמן בבית העסק, אם הם ירגישו מוגנים.

זה רלוונטי לגבי ציוד כיבוי אש, אבל זה רלוונטי גם אם תמקמו בעסק דפיבירילטורים וגם הוראות כיצד להשתמש בדפיברילטור אוטומטי. כשאנשים מרגישים מוגנים, הם לא ממהרים לנטוש את המקום בו הם שוהים. בהצלחה, שיהיו עסקים בטוחים ומוצלחים!