6 דרכים להזמנת צבעי מומלץ לצביעת דירה שאתם חייבים להכיר

מתכוונים לצבוע את הדירה ומתלבטים איך למצוא צבעי מומלץ? לפניכם כל המידע שאתם צריכים כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ולהבחין בין צבעי מקצועי לבין חאפר.

צביעת דירה היא פעולה נפוצה וראיה לכך ניתן למצוא בעובדה שהישראלי הממוצע צובע את ביתו מדי כמה שנים.

המחיר הזול והתוצאות המהפכניות, מביאים לכך שמדובר באחת השיטות המועדפות והנפוצה מכלל ענפי השיפוצים. אך יחד עם זאת ובניגוד לדעה הרווחת, צביעה מקצועית של דירה היא הרבה יותר ממריחה של צבע על הקיר וכדי להגיע לתוצאות הרצויות, חשוב לעבוד על פי סדר עבודה נכון.

האם כל צבעי שתזמינו יעבוד על פי סדר הפעולות המומלץ? לצערנו לא אבל הבשורות הטובות הן שאם תזמינו צבעי מומלץ על פי הקריטריונים הבאים, תוכלו להבטיח שהעבודה תתבצע על פי הספר.

למה חשוב להקפיד על סדר פעולות בצביעת דירה?

לצביעה בדרך הנכונה יש משמעות מרחיקת לכת על התוצאות והדרך לקבלת קיר חלק למראה שצבוע באופן אחיד, בלי סימנים ובלי טפטופים, אולי לא מסובכת אך מחייבת ידע והקפדה.

ביצוע תיקונים והחלקות היכן שנדרש ובאופן נכון, המתנה להתייבשות חומר המילוי ושכבות הצבע בעת הצורך ועוד פעולות שמיד נסביר עליהן בהרחבה, יבטיחו לכם תוצאות יפות אך לא רק.

עבודות צבע שנעשות באופן הנכון מחזיקות מעמד הרבה יותר זמן, הן לא נשחקות ולא דוהות ובצביעה של דירה יש משמעות נוספת – צביעה נכונה תאפשר לכם לנקות את הקיר (במידה שהתלכלך) באמצעות מטלית בלבד!

מהו סדר פעולות מומלץ בצביעת דירה?

הבנו שסדר פעולות נכון חשוב לקבלת תוצאות איכותיות ותמורה לכסף אך מהו אותו סדר פעולות שאנחנו ממליצים כל כך להקפיד עליו?

סדר הפעולות מתייחס לאופן שבו צובעים את הדירה ואיך מקפידים על השלבים השונים למען השגת תוצאה טובה. לפניכם הנקודות שהקפדה עליהן תבטיח דירה צבועה באופן הנכון שיחזיק מעמד שנים רבות.

הכנה של הדירה

הכנה של דירה לצביעה היא אחד השלבים החשובים מפני שסביבה מסודרת בלי מכשולים שמפריעים למעבר ולהגעה אל כל המקומות בדירה, היא התנאי הבסיסי לביצוע יסודי של העבודה.

בדרך כלל מדובר בנקודה שמרבית בעלי המקצוע לא יתפשרו עליה אם כי יש כאן הבדל אחד קריטי – יש צבעים שיסדרו בעצמם ויש כאלה שידרשו מכם לעשות את זה. כפי שנרחיב בהמשך, תמיד מומלץ להעדיף צבעי שגם מסדר מפני שמדובר בעבודה לא מבוטלת ובהוצאה כספית עבור חומרי אריזה כמו גליל קרטון וניילונים.

תיקוני קירות

בעלי מקצוע רבים רוצים לשפר את הרווחיות של העבודה ולכן מנסים לעגל פינות בתיקוני קירות ובאופן הצביעה.

בתיקוני קירות צריך להבין שחומר המילוי נוטה להתכווץ ולכן חשוב להיעזר במספר שכבות של חומר מילוי כדי להחליק ולסתום חורים וסדקים עד לקבלת משטח אחיד ומישורי. כמו כן יש לוודא שהצבעי מחכה מספיק זמן בין שכבה אחת לאחרת עד לייבוש מלא.

צביעת הקירות

כמו בתיקונים – גם בצביעה, בעלי מקצוע רבים נוטים להעדיף רווחיות על פני איכות ואינם משלימים את העבודה כפי שנדרש ומסתפקים בשכבת צבע אחת במקום שתי שכבות. מדובר באחת הדרכים הנפוצות להוזיל את המחיר, להרוויח יותר ובדרך כלל גם לספק איכות בינונית למדי.

חשוב לוודא שהצבע שנבחר מתאים למטרה כך שצביעת תקרה נעשית בסיד סינטטי, צביעת אמבטיה מלווה בהוספת חומר דוחה עובש ועוד עקרונות בצביעת בתים שנסקרו בהרחבה ושמומלץ לקרוא.

ניקיון הדירה

כמו בסידור – גם הניקיון מאוד חשוב ותתפלאו אך יש צבעים שינקו את הדירה בסיום ויש כאלה שלא. גם כאן מומלץ מן הסתם להעדיף מישהו שמנקה אחריו ולא משאיר לכם איי חורבות.

איך למצוא צבעי מומלץ?

אחרי שהבנו כיצד צריך לצבוע ועל מה יש להפקיד, הגיע הרגע לסקור את הנקודות שבעזרתן תוכלו למצוא את הצבעי המומלץ במחיר הוגן.

חוות דעת

התבססות על חוות דעת של אנשים אחרים היא דרך מעולה לבדוק מי טוב ומי לא אך כדי להימנע מהטעיות, חשוב להיעזר בחוות דעת של אנשים מוכרים לכם או באתרים שמקפידים על ביקורות איכותיות כמו אתר 'המלצה'.

מנקה ומסדר

כפי שהסברנו, תהליך הסידור והניקיון של הדירה ממושך ומאומץ. צבעי מומלץ הוא זה שיציע לכם את השירותים הללו כחלק מהשירות או בעלות סמלית מאוד.

מקפיד על סדר הפעולות שהגדרנו

כפי ששמתם לב, הקפדה על סדר פעולות נכון יכול לקחת מעט יותר זמן אך להבטיח תוצאות הרבה יותר טובות. אל תתפשרו ותמיד הזמינו צבעי שמקפיד על סדר הפעולות.

משתמש בחומרי גלם איכותיים

עבודה עם חומרי גלם איכותיים תאפשר להגיע לתוצאות טובות הן מבחינת המראה והן מבחינת העמידות. שימו לב שהצבעי עובד עם חומרי גלם מוכרים ואיכותיים ושהמחיר כבר כולל אותם.

מעניק אחריות על העבודה

קילופים, ובעיות שקשורות לצבע יכולות להתרחש. וודאו שיש לכם אחריות מהצבעי לתיקון של כל ליקוי אם וכאשר יתגלה.

השוו מפרט עבודה ולא מחיר

קבלתם הצעת מחיר זולה? בדקו מה היא כוללת ובכלל – תמיד יש להשוות מחירים עבור מפרט עבודה זהה שכולל התייחסות לחומר הגלם, לעבודה על פי סדר הפעולות, לניקיון ולסידור הדירה.