טיפים לבחירת חברת ניסור בטון מומלצת

בענף השיפוצים מתגלגלים מיליארדי שקלים מדי שנה. הישראלי הממוצע אוהב לשפץ, לחדש ולשדרג את סביבת המגורים. וכמו בענפים רבים אחרים, במהלך השנים השתנו פני עולם השיפוצים והבנייה. שימוש בחומרים ושיטות עבודה מתקדמות הביאו להופעתו של שירות חדש – שירותי ניסור הבטון.

צריכים להזמין מנסר בטון מומלץ ולא יודעים מהיכן להתחיל? לפניכם כל מה שצריך לדעת כדי להשיג את התמורה הטובה ביותר לכספכם תוך שמירה על עבודה מקצועית ותוצאות משביעות רצון, במדריך שנכתב על ידי ערן מאתר 'פרו בטון' לניסור בטון.

מה זה ניסור בטון ואיך הפך לנפוץ כל כך?

אם תשאלו אדם ששיפץ את ביתו לפני שני עשורים, מהו ניסור בטון, סביר להניח שהוא לא ממש ידע על מה אתם מדברים אך באותה המידה, קיים סיכוי גבוה מאוד שמי ששיפץ את ביתו לאחרונה, נתקל בשירות המדובר.

איך זה יכול להיות ומה זה בכלל ניסור בטון? בשנים האחרונות השימוש בבטון נעשה באחוז הרבה יותר גבוה ביחס לעבר בעקבות השינויים שעבר ענף הבנייה בישראל בעשורים האחרונים ובהם החיוב בבניית מרחבים מוגנים עשויים בטון וחיזוק המבנים כנגד רעידות אדמה אפשריות.

מצב זה מביא לכך ששינויים שהיו פשוטים לביצוע בעבר כמו פתיחת פתח בקיר או הריסה שלו, הופכים לכמעט בלתי אפשריים לאור העובדה שהם עשויים בטון מזוין.

לאור השינויים והדרישות, נולדה שיטה חדשנית שיכולה להתמודד עם החוזק של הבטון בדרך עקיפה – כזאת שלא שוברת אלא חותכת אותו ומכאן צמחו שירותי ניסור הבטון.

החיתוך של הבטון מבוצע על ידי מסורים מיוחדים שלא דומים במאומה למסורי העץ המוכרים. כאן מדובר כבר על מנוע שמסובב מסור עגול עם שיניים שמצופות בשכבה של רסיסי יהלום.

קשיחות היהלום יחד עם הסיבוב במהירות גבוהה והחיכוך עם הבטון, גורמים לכך שכל נגיעה של המסור בבטון חותכת אותו באופן מדויק שלעתים נראה קל למדי.

האם יש סיכוי שתזדקקו לשירות?

אם אתם עומדים לפני שיפוץ, קיים סיכוי שתזדקקו לשירותי הניסור וככל שמדובר במבנה חדש יותר, כך עולה הסיכוי.

צריכים לפתוח פתח לחלון, להרחיב או לשנות את מיקום דלת הממד, לפתוח מעבר בין קומות בבית פרטי? כל המשימות הללו יכולות להיות מושגות אך ורק באמצעות ניסור של הבטון עם חברה מומלצת.

איך למצוא חברה מומלצת לניסור בטון?

מציאת חברת ניסור בטון מומלצת היא לא עניין מסובך אך בהחלט כזה שצריך לתת לו את ההתייחסות הראויה. בחירה לפי 6 הנקודות הבאות תסייע לכם למצוא את המנסר המומלץ במחיר המושלם.

פחות נסיעה = פחות במחיר

שירותי ניסור נחשבים למורכבים באופן יחסי לענפי בניה אחרים. כלים גדולים וכבדים ומספר אנשי צוות שצריך כדי להפעיל אותם, הופכים כל שינוע של צוות על הכלים שלו לעניין יקר ולכן ככל שהמרחק מאתר העבודה גדול יותר, כך הצעת המחיר עשויה להיות יקרה יותר.

ברור לכולם שאין משמעות למיקום של המנסרים פרט לעובדה שאם נזמין כאלה שקרובים אלינו, יכול להיות שנצליח לחסוך כסף.

לבחור בחברת ניסור מתאימה

לעתים אנו מעוניינים לבחור את בעל המקצוע הגדול ביותר – בעיקר בעבודות מורכבות כמו חיתוך בטון. יש בזה היגיון ולעתים קרובות בחירה בחברה גדולה יכולה להבטיח שירות ותוצאות טובים אך חשוב לזכור שבעבודות קטנות, מנסר בודד יכול לעשות עבודה לא פחות טובה ובמחיר הרבה יותר זול.

המלצות אמיתיות

המלצות הן דרך טובה לבדוק מי מומלץ על ידי אחרים. בקשו מחברת הניסור טלפונים של מספר ממליצים ושוחחו עם חלקם. כמו כן מומלץ לחקור מעט על החברה באינטרנט ולראות מה אחרים חושבים עליה.

נוהלי בטיחות וביטוח

ניסור של בטון הוא תהליך מסוכן. מסור שחותך בטון יכול בקלות לחתוך כל דבר אחר ואם נוסיף לכך את העובדה שבקירות שחותכים יכולים להיות תשתיות ושחיתוך לא מבוקר עשוי לסכן את המבנה, נגיע למסקנה שחובה לבדוק את נוהלי הבטיחות בחברה. כמו כן כדאי לוודא שלחברה יש ביטוח מתאים. העניין מעיד על ביטחון, רצינות ומקצועיות.

השוואת מחירים לפי מפרט

אין מחיר אחיד לשירותי ניסור ולכן צריך לבדוק מספר הצעות. בדיקת ההצעות תיעשה באופן מסודר על פי מפרט. לדוגמה, אם אתם צריכים לפתוח פתח לחלון, הצעת המחיר צריכה להתייחס לפתיחת החלון בגודל הרצוי בקיר בטון בעובי המצוי. בנוסף יש לצרף לבקשת ההצעה גם את הדרישה לפינוי מלא של הבטון שחותכים בצורה מסודרת ולפי התקנות.

הסכם עבודה מפורט

הסכם עבודה שמתייחס למה שהוסכם ולמחיר הוא דבר הכרחי בכל שיפוץ ובטח שבעבודות מורכבות ויקרות כמו ניסור.