סכיני שף איכותיים – השקעה כדאית?

בין אם אתם מכינים מנה מבושלת או נאה, מנה העשויה מירקות, בשר או דגים או לחילופין קינוח- כמעט תמיד יהיה לסכין שף איכותית תפקיד בשלב כזה או אחר. חיתוך בעזרת סכיני שף איכותיות משנה לא רק את קלות ונוחות העבודה אלא משפיע על איכות המנה כולה וטעמה. בין אם אתם בשלנים מקצוענים או חובבנים, אל תתפשרו על איכות הסכין. סכיני שף, למרות שמן, אינן מיועדות רק לבעלי תעודת שף פורמלית.

 

למה חשוב להשקיע בסכיני שף איכותיות?

כמו בכל תחום, השקעה במוצר איכותי מתבררת לאורך זמן כמשתלמת. כמו רהיט שהשקעתם בו וישרת אתכם היטב מבלי להפוך למרופט, כך גם סכיני שף איכותיות ישרתו אתכם בצורה מצוינת לאורך זמן מבלי להחליד, מבלי לאבד את החדות שלהן ויאפשרו לכם לבצע את החיתוך בנוחות ובתנוחת אחיזה מושלמת. ישנם סוגים שונים של סכינים, החל מסכין ירקות דרך סכין בעלת להב ישר לחיתוך בשר ועד סכין בעלת מבנה נדנדה לקיצוץ דק וטחינה. המשותף לכולן הוא שכל עוד הסכין איכותית, היא משרתת את המטרה באופן מושלם ואתם רק המרוויחים מכך.

 

איך לבחור סכין שף איכותית

במיוחד למתחילים בתחום, עולם הסכינים, גם אם הן מוגדרות סכיני שף, הוא עולם מסחרר ומבלבל בו קשה להבחין בין נוצץ ויוקרתי לבין איכותי באמת. הנה כמה טיפים שיעשו לכם סדר, ימקדו אתכם ויאפשרו לכם "לחתוך" ולבחור  בצורה החלטית וממוקדת בסכין המתאימה ביותר:

  • לא כל הנוצץ זהב: כמו במוצרים רבים, גם סכין שף קל היום לבחור על פי המיתוג שלה, על פי הפרזנטור של החברה או על פי מחיר גבוה. גם כאן, לא כל הנוצץ זהב, ומיתוג יוקרתי אינו מצביע דווקא על איכות. מומלץ מאוד לא לרכוש את הסכין הזולה ביותר, אך לא למהר ולרכוש את היקרה ביותר מתוך הנחה שמחיר הגבוה ביותר בהכרח מצביע על האיכות המקסימלית.
  • לבדוק את קושי הפלדה: נבהיר מראש: כשאנו אומרים "לבדוק" הכוונה אינה לבדוק במישוש או נגיעה. חשוב ביותר לא לגעת בלהב הסכין. במיוחד אם אלה סכיני שף איכותיות, הסכנה היא רבה. בדיקה היא קריאה של נתוני הסכין או שאלה של אחד מעובדי המקום. ככל שהפלדה קשה יותר, כך תזדקקו פחות להשחזתה.
  • לבדוק את נוחות האחיזה בידית: כאן דווקא כן מומלץ לנסות ולבדוק. ישנם הבדלים בין החומר ממנו עשויה הידית, שיכול להיות חומר פלסטי או לחילופין עץ. משקל הידית יכול להיות גבוה או נמוך יותר. מדובר קודם כל בתחושה אישית, לכל אחד יכולה להיות התאמה אחרת בהתאם להעדפתו. בבחירת החומר ממנו עשויה הידית קחו בחשבון גם אופן רחצת הסכין. אם הכוונה היא לשטוף את הסכין במדיח כלים, רצוי שהידית לא תהיה מעץ.
  • לעבודה כללית במטבח - מומלץ לבחור סכין המתאימה לכל פעולה: אם מטרתכם היא לרכוש סכין שף איכותית שתהיה הסו שף שלכם במטבח ותוכלו לעשות בה שימוש לכל פעולת חיתוך, מומלץ לבחור בסכין בעלת מבנה ולהב המתאימים למגוון פעולות חיתוך. עדיף למשל לבחור בסכין המושחזת משני צדדיה ושהלהב הוא ישר ולא משונן, אלא אם מדובר בסכין המיועדת לחיתוך לחם למשל.
  • לבחור בסכין שף בה הידית צמודה ללהב: ככל שישנו רווח בין הידית ללהב כך גדל הסיכוי להצטברות לכלוך או שאריות ביניהם. מומלץ לבחור סכין בה הלהב והידית צמודים.