איך לבחור יועץ משכנתאות מקצועי?

אם הנכם זוג צעיר, ואתם לבטח שוברים את הראש למציאת משכנתא שתתאים לכם, הן מבחינת הריביות, המסלולים וההחזר החודשי, מומלץ כי תמצאו יועץ משכנתאות מומלץ שהוא בלתי תלוי  והכוונה היא ליועץ עצמאי, אשר אינו קשור לאף בנק למשכנתאות. תפקידו של יועץ זה הוא להתמקח מול הבנקים למשכנתאות, על מנת שיוכל להשיג עבורכם משכנתא משתלמת, היות והמשכנתא היא ההלוואה הארוכה ביותר של כל אדם ושינויים בה, אינם מומלצים. יועץ המשכנתאות הפרטי שלכם, יבחר עבורכם בנקים ומסלולים וינהל משא ומתן מול כל הבנקים אשר עימם הוא עומד בקשר. יועץ המשכנתאות בנוסף, יסייע לכם בהליכים הבירוקראטיים, יהיה מעורב בתמהיל המשכנתא וילווה אתכם, גם לאחר שהמשכנתא כבר יצאה לדרך ואתם כבר התחלתם לשלם את תשלומיה החודשיים.

 

תחום המשכנתאות,  הינו סוג של הלוואה המסתכמת במאות אלפי שקלים וניתן למצוא בה כמה מסלולים, אם בריבית פריים, ריבית קבועה, או ריבית צמודה, ריבית משתנה או ריבית קבועה שאינה צמודה. זה עשוי לבלבל הרבה זוגות צעירים שאינם מבינים בתמהילי משכנתא ולכן, פה נכנס לתמונה יועץ משכנתאות מומלץ.  ניתן יהיה "לשחק" עם מסלולי המשכנתא, לשחק עם זמן ההחזרים ואפילו מאוחר יותר עם השנים, אף למחזר משכנתא ואלה הם התחומים הבולטים של יועצי המשכנתאות. יש לשאול את השאלות הנכונות, על מנת תוכלו להבין מה התמהיל הטוב ביותר עבורכם.

 

קריטריונים לבחירה נכונה של יועץ משכנתאות בלתי תלוי

 

בגלל ששוק המשכנתאות רק מתפתח וכן, גם חברות פרטיות אשר מציעות שירות של יועץ משכנתאות מומלץ החלו להתרבות בארץ. הבעיה היא למצוא את יועץ המשכנתאות שישרת אתכם נאמנה וידאג לאינטרסים הכלכליים שלכם. יש לחפש תחילה המלצות ממי שכבר נהנה משירותיו של יועץ משכנתאות, כאשר היה מרוצה משירותיו והשיג עבורו משכנתא שמתאימה לו. יש לבדוק אם ליועצי המשכנתאות הפרטיים, קיימת השכלה רלוונטית בתחום הפיננסיים. למעשה , בישראל ישנם היום מעל ל-60 יועצי משכנתאות בלתי תלויים, כשאר כולם מבצעים את "השופינג" שלהם מול הבנקים למשכנתאות.

 

בגלל שזוגות צעירים רבים, מצאו כי הבנקים גובים עמלות גבוהות על המשכנתאות, הם החלו לפנות לייעוץ שהוא משתלם בהרבה מכל הבחינות, מה שיחסוך להם בטווח הארוך עשרות אלפי שקלים בתשלומי המשכנתא כאשר תשלום זה, נחשב להוצאה הגדולה ביותר במשק הבית. בררו את מידת ניסיונו של יועץ המשכנתאות, לאחר שקיבלת המלצות עליו. הניסיון והוותק, הינם אחד מהפרמטרים החשובים ביותר וככל שיהיה לכם יותר מידע לגבי יועץ המשכנתאות שלכם, כך הבחירה תהיה מושכלת יותר.

 

ערכו פגישת היכרות עם יועץ המשכנתאות המומלץ

 

יש לערוך פגישת היכרות עם יועץ משכנתאות מומלץ, כך שתוכלו לדבר על דרך עבודתו פנים מול פנים ולא באמצעות הטלפון. מומלץ לבקש מיועץ המשכנתאות, רשימת לקוחות אשר ממליצים עליו. תוכלו כבר בפגישה זו, ניתן כבר לבחון את הכימיה ביניכם לבין יועץ המשכנתאות ואת היכולת שלכם להפקיד מידע אישי פיננסי כגון: גובה הכנסותיכם וכדומה. רצוי מאוד להגיע לפגישה כבר עם נתוני ההכנסות שלכם, כך שכבר יהיה לכם כיוון נכון, לגבי גובה ההחזר החודשי על תשלומי המשכנתא.

 

בנוסף, יש לבדוק את שכר הטרחה של יועץ המשכנתאות, לוודא מה עבודתו כוללת בדיוק וכמה עולה פגישת ייעוץ. יש לברר לגבי שכר הטרחה המלא, מפגישת הייעוץ ועד לחתימה על המשכנתא המתאימה, אך יש להשוות את הצעת המחיר, בין שאר יועצי משכנתאות פרטיים.  בדרך זו תגיעו ליועץ המשכנתאות הטוב בותר, כאשר בדקתם היטב את הנתונים לגביו, ההמלצות ורמת שביעות הרצון של הלקוחות משירותיו.