איך נתאים את הפרקט לאיזור הכניסה לבית?

הכניסה לבית זהו המקום אשר משאיר רושם על כל אדם אשר מגיע לבית, ומבצע בו ביקור לראשונה. על מנת להשאיר רושם חיובי, צריך להשקיע בכניסה של הבית בצורה גדולה, שזה כולל השקעה בדלת, קישוטים לכניסה, והקישוט העיקרי של הכניסה הוא הפרקט.

כיצד מתאימים את הפרקט לדלת הכניסה של הבית?

השלב הראשוני בהתאמת הפרקט לדלת

הדבר האחרון שאטנו עושים בתהליך הבנייה של הבית הוא הצבת הדלתות, הרי שצריך להתאים את הדלתות תחילה לפני שמתאימים את שאר הדברים. התאימו תחילה את הפרקט לסגנון הבית שאתם אוהבים, לסגנון שאתם מתחברים אליו. סגנונות הבית הינם שונים, ולכן חשוב שתקבעו את הסגנון בהתאם לרצון שלכם.

כיצד נתאים את סגנון הבית?

דבר ראשון, חשוב שהסגנון יתאים לכל דיירי הבית, בלי יוצא מן הכלל. הסיבה לכך היא שרוב האנשים שיגיעו לבית באופן קבוע, ולא יאהבו אותו ואת הסגנון שלו, כמובן שההרגשה שלו לא תהיה נוחה, והוא יחפש להתרחק ממנו.

שילוב של פרקט עם הכניסה לבית

השלב האחרון הוא השילוב של עיצוב כלל הבית עם הפרקט, וסופו של דבר שילובו עם דלת הכניסה, מהסיבה שהדבר הקרוב ביותר לדלת זהו הפרקט, שמשתלב ביחד אתו, הרי במידה ולא, ישימו לב לאי השילוב.

כיצד משלבים פרקט לדלת מובנת?

חשוב לשלב בין הדלת לשאר הרהיטים בבית, ולסגנון הבית. שימו לב לצבעים ולגוונים שיתאימו, הרי שלכל צבע יש את הגוון השונה שלו, ולכן הוא שונה מהצבע האחר. חשוב מאוד להבדיל בין הדברים הקטנים, אם למשל הדלת היא דלת עץ, וודאו כי הפרקט לא יהיה סתם בצבע חום, אלא גם כן מעץ, על מנת להיות מתאים לדלת.

מה היתרונות של הפרקט?

היתרון של הפרקט - הוא טוב לכל העונות, הבה נציג 2 עונות:

  • חורף – בחורף הבית מתקרר בקלות, והדבר החשוב ביותר לעשות הוא לדאוג לחום הבית, בנוסף לבגדים חמים ולתנורי החימום המפוזרים. אחד המשטחים הגדולים בבית שמאבד חום בקלות רבה הוא הריצוף, ולכן הפרקט שהוא מבודד מצוין בין הריצוף לחלל האוויר, הוא שומר על חום החדר בצורה טובה.
  • קיץ – בדומה לחורף, המטרה העיקרית היא לשמור על הקור בפנים הבית, ולכן חשוב שיהיה חומר חוצץ כמו הפרקט בכדי שהקור לא יישאר בריצוף, אלא יפוזר לחלל החדר.

להחלטה להתקין פרקט בבית ישנם עוד יתרונות של ניקיון קל יותר, החלפה פשוטה יותר של הפרקט וטיפול קל יותר.