מדריך לטיפול בכאבי ברכיים

סיבות ותסמינים לכאבי ברכיים

כאבי ברכיים עלולים להופיע כתוצאה מפציעה כלשהי בברך. לא פעם ספורטאים נפצעים במהלך אימון ועל כן סובלים מכאבי ברכיים ממושכים, אך פציעה בברך יכולה להגרם גם מסיבות שונות. סיבה נוספת שיכולה לגרום לכאבי ברכיים היא מצבים רפואיים שונים כגון: מחלות הנוגעות לברך באופן כלשהו, דלקות מקומיות ועוד. גם שחיקה של הברך בעקבות שימוש יתר יכולה להסב כאבים חזקים וממושכים בברכיים. לא משנה באיזה אזור ממוקמים הכאבים בברך, הרי שאדם שסובל מכאבי ברכיים יסבול מכאבים אשר לא פעם יגבילו את טווח התנועה ויכולת התנועה שלו. לא פעם הכאבים יהיו מלווים גם בנפיחות של הברך.

 

כיצד מטפלים בכאבי ברכיים?

על מנת לטפל בצורה הטובה ביותר בכאבי ברכיים ראשית כל, יש לגשת לרופא המשפחה על מנת שיאבחן את מקור הכאבים את הסיבה לכאבים. לאחר מכן, ניתן לבחור בטיפולים שונים המוצעים כיום עבור כאבי ברכיים. כמובן שכאבי ברכיים ידרשו כל מנוחה ממושכת וכמובן, נעילת נעליים נוחות ואיכותיות. כמו כן, כאבי ברכיים ידרשו טיפולי פיזיותרפיה, משחות שונות ולא פעם, כדורים נוגדי כאב. כיום ניתן למצוא גם לא מעט טיפולים אלטרנטיביים שבכוחם לסייע לכאבי ברכיים כגון: דיקור סיני ועוד. חשוב מאוד לחבוש את הברך בהתאם להנחיות הרופא ובמידה ויש צורך בכך וכן, להימנע מפעילויות שיכולות להסב נזק וכאבים נוספים לברך, לפחות בשלב הראשון. כאבים ברכיים יכולים להיות ממושכים ואף כרוניים וחשוב מאוד ללמוד לחיות איתם, כך שהם לא יפריעו לשגרת החיים של האדם. על כן, רצוי לבחור בשגרת טיפולים מתאימה לכל אדם בהתאם לסוג הכאבים שלו ובאנשי המקצוע המתאימים לטיפול בכאבים הללו.

 

כאבי ברכיים יכולים להסב פגיעה משמעותית באיכות החיים של האדם. על כן, במקרה שהאדם סובל מכאבי ברכיים ואיננו מוצא מענה ראוי והרמטי ברפואה הקונבנציונלית, רצוי שהוא ינקוט בכלל הפעולות שבכוחן לסייע לו, מחוץ לגבולות הרפואה הקונבנציונלית. ניתן להיוועץ בחברים, מכרים ובני משפחה אשר נעזרו בטיפול כלשהו לכאבי ברכיים וראו הטבה משמעותית בכאב.