5 רעיונות לקישוט יום הולדת

ילדים לרוב מחכים בציפיה עמוקה ליום ההולדת שלהם, ברגע שהם לומדים לזהות את התאריך ואת תאריך יום ההולדת שלהם – הענין הופך אפילו למקור לציפיה דרוכה יותר. ישנם אפילו ילדים שיש להם דיעות ורעיונות בנוגע לאירוע, לרשימת המוזמנים אליו ולנושא שהם היו רוצים. אז הכנו לכם רשימת רעיונות, שיעזרו לכם עם תכנון מסיבת יום הולדת מושלמת.

בחירת נושא

הדגש הגדול ביותר הוא לשים לב שנושא יום ההולדת הוא משהו שמעניין את הילד, לא אתכם ההורים, לא את החברים, ולא אך אחד אחד פרט לילד יום ההולדת. בחרו נושא שמתאים לילד, שהילד מתעניין בו ואוהב, בחרו קישוטים המיועדים לימי הולדת בהתאם וצרו עניין סביב הנושא הזה. לכל ילד יש נושאים שמעניינים אותו, ויום הולדת מושלם יכלול בדיוק אותם.

המיקום

ילדים הם פצצת אנרגיה מתקתקת, לכן ההמלצה הטובה ביותר היא לארגן את מסיבת יום ההולדת במקום פתוח, כמו הגינה או אפילו הפארק הציבורי הקרוב. הדבר גם יאפשר לכם לארגן פעילויות שהייתם מהססים לארגן בבית (פיניאטה, בובה מלאה ממתקים שהילדים אמורים לפתוח בעזרת מקל, היא רק אחת מאותן פעילויות). אם ילדכם נולד בחורף, והפארק אינו אופציה – אין בעיה, ניתן בקלות למצוא אולם, או אפילו לגשת למתנ"ס להשכיר את אחד האולמות שלהם בזול יחסית.

רשימת המוזמנים

תנו לילד חופש, אך הגבילו אותו בכמות המוזמנים (אלא אם כן אתם עורכים את המסיבה בפארק, שם כמות המוזמנים לא חייב להיות מוגבלת) – תנו לו, למשל, לבחור עשרה מחבריו שהוא רוצה להזמין, ואתם תוכלו להזמין בני משפחה. רשימת מוזמנים טובה תכלול את כל מי שהילד רוצה לראות במסיבה שלו, ועוד תוספת קלה מצד ההורים.

זמנים ועיתוי

אם באפשרותכם לארגן את המסיבה בסוף השבוע, נסו לכוון את הזמן למוקדם ככל האפשר, כך הילד יקום בתחושה נרגשת, וישאר עם ההרגשה של מסיבת יום ההולדת למשך שאר היום. קחו בחשבון לפנות כשעתיים עד שלוש שעות לטובת המסיבה עצמה, ועוד קצת לפינוי האיזור וניקיונות.

פעילויות

בבחירת הפעילויות ליום ההולדת, שימו לב להעסיק את הילדים, שהם עיקר תשומת הלב ביום ההולדת. יחד עם זאת, קחו בחשבון שגם ההורים של אותם ילדים יגיעו, וארגנו פעילות (מקבילה) עבורם. אחרי הכל, לא תרצו לגרום להורים אחרים לסבול במשך כמה שעות, כמו שלא תרצו שיגרמו לכם לסבול. נסו אפילו לארגן פעילויות המשלבות הורים וילדים יחד – צרו לעצמכם זמן איכות עם הילד במהלך יום ההולדת שלו.