דשא סינטטי

מרבדי דשא הם אחד המראות היפים ביותר שיש במרחבים האורבניים שלנו. באמצע המאה הקודמת החלו לצוץ גם דשאים סינטטיים לצד אלה הטבעיים, ועד מהרה התבלטו היתרונות שלהם והפכו אותם לאופציה פופולרית מאוד. בפרט קסמה לרבים העובדה שהתחזוקה של דשא סינטטי פשוטה ומינימלית, וכשמוסיפים לתמונה את היעדר הצורך להשקות את הדשא, כלומר החיסכון המשמעותי במים, מתעצמת הכדאיות של האופציה הסינטטית שנראית, אם בוחרים נכון, טבעית לחלוטין.

 

גובה

הפרמטר הראשון לפיו בוחרים דשא סינטטי הוא הגובה שלו. החלוקה העקרונית היא לדשאים נמוכים, בינוניים וגבוהים. הנמוכים נעים סביב ה-20 מ"מ או פחות, והם גם הזולים ביותר ומתאימים למשל לבריכות שחייה. הדשא המלאכותי הבינוני בגובהו מגיע לכ-40 מ"מ והסיבים שלו מסולסלים. המרקם רך והעמידות גבוהה. דשא גבוה יכול להגיע גם ל-60 מ"מ, הסיבים שלו ישרים והוא אידיאלי לגינות הנוי המושקעות.

 

סיבים

החומר הטוב ביותר לסיבים של הדשא הסינטטי הוא פוליאתילן, גם בגלל שהוא לא פולט חומרים רעילים, גם בזכות העובדה שהוא לא מתחמם וגם לנוכח העמידות המרבית שלו. כשבוחנים את הסיבים לקראת בחירה מיטבית, חשוב לבדוק גם את הצפיפות שלהם – ככל שהדשא צפוף יותר, כך הוא גם נראה טוב יותר וגם נעים יותר.

 

משקל

דשא סינטטי איכותי ישקול לרוב בין 2 ל-3 ק"ג לכל מטר רבוע. דשאים קלים יותר עלולים להיות פחות עמידים וגם פחות מרשימים למראה, כך שההמלצה היא לא להתפשר על כך. עוד כדאי לזכור שבטווח הארוך הדשא המלאכותי האיכותי זול יותר מדשא טבעי, וגם לרמת האיכות של כל דגם ספציפי יש השפעה על יחס העלות-תועלת של הקנייה בזכות העובדה שמוצר ברמה גבוהה יישמר במשך שנים רבות.

 

האם אפשר לבחור דשא סינטטי בכל מראה רצוי? 

כן.

אחרי כל הסינונים החשובים הנ"ל תישארו עם כמה וכמה אופציות של דשאים סינטטיים. מתוכן ניתן לבחור בזו שהכי שובה את לבכם, ולדעת שהיא תספק לכם נחת רבה לתקופה ארוכה. רצוי להעדיף את הדשא שמייצר הרמוניה אופטימלית עם הבית ועם שאר המרכיבים בחצר.