על רכות ואיכות – מתנה לתינוק שנולד

לידה של בייבי חדש מרגשת את כולם, זה מקסים לראות את הפלא הזה קורה, את החיים החדשים שמתחילים.  הרצון להעניק ליולדת ולרך הנולד את כל הטוב שבעולם, גורם למשפחה וחברים לרכוש אין ספור פריטים ופינוקים. כי אין דבר יותר מהנה ומענג מאשר לקנות מתנה לתינוק שנולד ולאם הטרייה, אבל גם את הרכישות האלה חשוב לעשות עם תשומת לב והרבה מחשבה.

 

 על רכות ואיכות – מתנה לתינוק שנולד

 

ההורים הטריים, בדרך כלל, הזמינו ורכשו חבילת לידה, כבר בשלבים מוקדמים יותר של ההיריון. הם בחרו את הפריטים המועדפים עליהם מבין שלל האפשרויות והקומבינציות, את הריהוט המתאים והבטוח, את העגלה הנוחה לתפעול ולקיפול, את הבגדים, המצעים, הבקבוקים ואת כל האביזרים שיידרשו בחודשים הראשונים לחייו של התינוק.

 

בעולם מוצרי התינוקות יש שפע של אפשרויות, ריהוט מגוון, אין ספור מותגים של עגלות וסלקלים, אביזרים שמסייעים לטיפול ואקססוריז שפשוט נחמד שיש. חשוב מאוד לבחור את כל הציוד, ללא יוצא מן הכלל, תוך הקפדה יתרה על איכות ובטיחות. כי מוצרים לא מתאימים, גם אם הם הכי טרנדיים בעולם והכי מדליקים עלולים לסכן את העולל.

 

בחירה של ציוד או מתנה לתינוק שנולד חייבת לכלול התייחסות בכובד ראש לבטיחות, רצוי מאוד שכל המוצרים בין אם מדובר על האלמנטים הגדולים כמו ריהוט, עגלה, מנשא או מכשירים חשמליים כגון בייביסנס וכד' או על ביגוד מגוון ושאר אקססוריז, יישאו אישור של מכון התקנים הישראלי. בדיקות המכון מוודאות שהמוצרים השונים עומדים בדרישות הטכניות המתאימות לייעודם ושאין בהם סכנה.

 

לדוגמה מוצץ, חשוב מאוד שיתאים לגילו של התינוק, זאת באמצעות בחירה נכונה של פטמה. מוצץ בטיחותי הוא כזה העשוי מחומרים בטוחים ובריאים, עמידים לנשיכות ולא מתפרקים וכמובן בטוחים להרתחה וניקיון תדיר.  אותו הדבר בבקבוקים, הטיב, העמידות שלהם וקלות הניקיון, גם שאר המוצרים החל מאמבטיה לתינוק, מנשא, כיסא אוכל, טרמפולינה ועד למוביילים, ביגוד ומשחקים הכל חייב להיבדק בקפידה.

 

במידה ורוכשים אביזרים המיוצרים מעבר לים ומיובאים לישראל, חשוב להבין כי הם אינם עוברים בדיקות בתהליך הייצור, זה נכון שלכל מותג הבדיקות שלו ובדרך כלל החברות המובילות בעולם עומדות בתקנים אמריקאים ואירופאים מחמירים, אך אינם נושאים תו תקן ישראלי. אך חשוב להבין כי מכון התקנים כן מעניק להם אישור. המכון בודק את המוצרים המיובאים באופן מדגמי ומוודא שהמוצרים בטוחים. הבדיקה המוקפדת מתייחסת הן לחומרים מהם עשוי הפריט, הן לצבעים ולמרקמים שעליו, על מנת לוודא שאינם רעילים, וכמובן מבחינת חוזק, איכות וגם תפעול בטוח, קל ונוח לשימוש.

 

חשוב מאוד להקפיד שרכישה של מוצר או מתנה לתינוק שנולד תעשה מחנויות מוכרות, אשר מעניקות תשומת לב לצרכי התינוק והאם. כמובן שבטיחות מעל הכל אבל לא פחות חשוב מזה גם נוחות ורכות. טיב של הבדים, החוזק והעמידות שלהם, 100% כותנה, ללא תפרים שעלולים להכביד על גופו העדין של הבייבי, ללא חוטים שעלולים לסכנו וכמובן ללא חלקים קטנים שניתנים לפירוק מחשש לבליעה.

 

אז אם בייבי חדש הצטרף למשפחה, תקנו לו קסם של מתנה, יפה ובטוחה.