מקלחון סאונה

מהו מקלחון סאונה? הנה סקירה קצרה

מקלחון סאונה הוא מתחם קטן המיועד להכיל אדי מים מחוממים שנוצרים באמצעות מחולל אדים לחות. המקלחון משלב את הפונקציונליות של סאונה יבשה או סאונה רטובה עם הרבה תכונות נוספות, כולל מקלחת. 

מקלחון סאונה מיועד לשימוש בחדרי אמבטיה, ורוב הדגמים כוללים תכונות המשפרות את חוויית המקלחת הסטנדרטית והופכים את חדר האמבטיה למיני ספא ביתי.

 

סוגים שונים של מקלחון סאונה

קיימים סגנונות רבים ושונים של מקלחונים שאפשר להצמיד בבית ליד סאונה יבשה או סאונה רטובה הנה הסגנונות הפופולריים ביותר של מקלחון סאונה:

 

מקלחון סאונה יחיד או כפול

מקלחון סאונה יכול להכיל מקום ישיבה אחד או שניים, בהתאם למספר המושבים, נקבע גודל המקלחון.

 

מקלחון סאונה פינתי

המקלחונים מורים במפרטים רבים ומגוונים, שכן לבעלי בתים יש דרישות מרווח שונות, לכן מקלחון סאונה מיוצר הן למיקום פינתי והן להצמדה לקיר חדר האמבטיה או להתקנה ליד סאונה יבשה או סאונה רטובה. 

שילוב של סאונה יבשה, סאונה רטובה, ג'קוזי ומקלחון סואנה ביחידה אחת

במקום בסיס מקלחת, ניתן להפוך את חדר האמבטיה לספא ביתי ולהתקין בו מקלחון סאונה, ג'קוזי, סאונה רטובה או סאונה יבשה, או בהתאם למקום שעומד לרשותכם, את כל המתקנים. 

בגישת עיצוב זו, למשתמש יש את האפשרות לשבת בג'קוזי, להתקלח במקלחון סאונה, או לשבת בסאונה, מה שהופך את חדר האמבטיה למרכז ספא פרטי ואישי. מקלחון אדים עם סאונה יבשה מצריך בדרך כלל מקום גדול יותר ממקלחון עם בסיס מקלחת בלבד.

 

איזה יתרונות יש להתקנת מקלחון אדים בבית?

היתרונות וההשפעות הבריאותיות והפיזיולוגיות של חימום הגוף מעל הטמפרטורה הרגילה שלו, כוללים:

  • הגברת ושיפור זרימת הדם.
  • הגברת הדופק, וזרימת דם מוגברת במיוחד לנימים הסמוכים לפני העור.
  • ייצור מוגבר של כדוריות דם לבנות.
  • השבתה והרג של חיידקים.
  • קצב חילוף חומרים מהיר יותר, והשפעת הסרת רעלים.
  • הרפיה של שרירים.
  • ייצור אנזים מוגבר.
  • ירידה או ביטול כאב בשרירים, בעצבים ובמפרקים.
  • הפחתת או אפילו מניעת מחלות.

מקלחון אדים משתמש בגנרטור אדים המייצר אדי מים מחוממים למילוי התא לטמפרטורה שבחרתם. הטמפרטורות החמות בחדר האדים גורמות לנקבוביות העור להיפתח וכתוצאה מכך מתרחש תהליך ההזעה, והיתרונות זהים ליתרונות של סאונה יבשה או סאונה רטובה.

 

בשורה התחתונה, יש לכם ספא ביתי בהתאמה לצרכים שלכם

סילוני עיסוי הם שיטות נהדרות להפיג מתחים המצטברים בשרירי הגב, להרגעת השרירים ושיפור זרימת הדם. המאפיין העיקרי של מקלחון סאונה הוא האפשרות ליהנות מחום האדים, שנוצרים בגנרטור אדים שמאחורי היחידה, שמפזרת את האדים לתא דרך שקע אדים שמתוכנן במיוחד. 

לאחר כרבע שעה עד עשרים דקות, המקלחון יגיע לטמפרטורה טובה ויתמלא באדים. פשוט נכנסים פנימה, מתיישבים העל המושב ומפיגים את כל הדאגות והחרדות, ממש כמו היתרונות שאפשר לקבל עם סאונה יבשה או סאונה רטובה.