מאווררים לחקלאות

מאווררים לחקלאות תורמים לעבודה חקלאית

מאווררים לחקלאות נפוצים מאוד ביישומים תעשייתיים, בזכות הנפח הגבוה שלהם, המהירות הנמוכה, והיעילות המיוחדת למקומות עבודה חקלאיים. מאווררים אלו פותחו במקור לשימוש באסמי בעלי חיים, ומהווים פתרון ארוך טווח לזרימת אוויר ולקירור בחוות לגידול צמחים, באורוות ורפתות, ובמתחמי ייצור חקלאיים.

טכנולוגיית מאווררים לחקלאות מתמקדת בשיפור תנועת האוויר כדי להגדיל את רמות הנוחות, להגביר את יעילות התוצרת החקלאית ולהקטין את בעיות המחלות וההתרבות של בעלי החיים. חקלאים אימצו טכנולוגיית מאוררים כתוצאה ישירה ליכולתם לפתור את בעיותיהם. 

מומחי התעשייה מזהים כמה יתרונות מרכזיים של טכנולוגיית מאווררים לחקלאות, אז בואו נדבר רגע על הנושא יותר לעומק.

 

נוחות מוגברת לבעלי חיים

התקנת מאווררים לחקלאות מאפשרת להעלות את רמת הנוחות של בעלי החיים. רוב החקלאים משתמשים בתחילה במאווררים במהירות גבוהה כפתרון קירור, אך ברגע שהם מגלים את היתרונות של מאווררים מקצועיים, הם מחליפים את המאווררים הגדולים הרגילים.

 

היתרון המשמעותי של מאווררים לחקלאות: הפחתת אנרגיה

במבט ראשון, מאווררים לחקלאות דומים למאווררי תקרה ביתיים, אך הם הרבה יותר גדולים, כדי שהמנוע הגדול שלהם יזיז כמויות אדירות של אוויר בצורה יעילה בהרבה מכפי שניתן להשיג עם כמה מאווררים קטנים יותר.

הפחתת האנרגיה כתוצאה משימוש במאווררים תעשייתיים היא יתרון חשוב לחקלאים. היתרון העיקרי של טכנולוגיית מאווררים לחקלאות הוא חשבונות חשמל נמוכים כתוצאה מפעילות מהירה ויעילה של המאווררים, שמציעה חיסכון משמעותי באנרגיה. מאוורר תעשייתי מניע אוויר כמו שישה מאווררים מהירים רגילים, וצורך רק שישית מהאנרגיה. 

בניגוד למאווררים קטנים, מאווררים לחקלאות פועלים באיטיות מבלי ליצור סביבות סוערות

אבל אין פירוש הדבר שהם אינם יעילים. מאווררים לחקלאות יוצרים אפקט קירור אידוי שיכול לגרום לאוויר בסביבות חקלאיות להרגיש קריר יותר עד עשר מעלות. 

הסיבה לכך היא שללהבים יש צורה של לוח אוויר שדוחף עמוד אוויר מסיבי כלפי מטה. כאשר הוא פוגע בגובה הרצפה, אוויר זה נע לכל הכיוונים, ומספק אוורור מעולה בכל החלל.

 

אזור קירור גדול יותר

בעוד שמאווררים ישנים שעובדים במהירות גבוהה יכולים גם לקרר סביבות חקלאיות, הם יעילים רק במקום שבו הם מורכבים, ויוצרים סילון אוויר ממוקד. הקירור בדרך כלל מתרחש במעברים צרים, והוא מלווה ברעש וזרם אוויר סוער, שזה משהו שבעלי חיים רוצים להתרחק ממנו.

מאווררים לחקלאות, לעומת זאת, יעילים יותר בכל מה שקשור לשיפור זרימת האוויר בסביבות בהן הם מותקנים. הם מורכבים על התקרה ומייצרים תנועת אוויר גדולה ויצירת זרימת אוויר חזקה מהתקרה עד הרצפה, ובכל הסביבה. טור האוויר הנע באיטיות מספק רוח נוחה ומסייע גם בהרחקת ציפורים וחרקים לא רצויים מהסביבה.

 

כמה מילים לסיום

אזורים חקלאיים מניבים תוצאות רצויות מהתקנת מאווררים לחקלאות. עם הצלחה היסטורית בהגברת נוחות בעלי החיים, הגדלת איכות האוויר והפחתת מחלות, מאווררים אלו הם פתרון אידיאלי.

יחד עם יכולתם להפחית את צריכת האנרגיה ולהוזיל עלויות אנרגיה פוטנציאליות, מאווררים לחקלאות הופכים במהירות לבחירה של מרכזים חקלאיים בקנה מידה עולמי.