הקפאת שומן

הקפאת שומן: מה זה?

הליך הפחתת שומן הוא ההליך הטוב ביותר היום להריגת תאי שומן מבלי לעבור הליך כירורגי. הליך הקפאת שומן מושלם לטיפול באזורים מסוימים בגוף בהם קיים שומן עיקש שלעתים לא משתנה, למרות הקפדה על תזונה נכונה או פעילות גופנית. 

הליך זה הורס ומסיר תאי שומן באזור הבטן ובאזורים אחרים בגוף, באמצעות מכשיר CoolSculpting, בגישה בטוחה על מנת להבטיח שלא תיפגע רקמה או שומן שמסביב לאזור המטופל, במהלך התהליך.

 

איך עובד הליך הקפאת שומן?

הפחתת שומן באמצעות הקפאה עובד על ידי קירור תאי שומן עד כדי רמה של כמעט הקפאה. כשתאי השומן מוקפאים, הם מתחילים להתגבש ועוברים תהליך מוות טבעי. המכשיר מקפיא את כך שהוא נשטף באופן טבעי על ידי הגוף, והתוצאות הן גוף חטוב ופוסל יותר, ככל שתאי השומן ההרוסים יוצאים מהגוף.

הליך הקפאת שומן הוא הטיפול היחיד שמאפשר הסרת שומן מהגוף בגישה שאינה ניתוחית, תוך שימוש במערכת קירור מבוקרת, והוא מאושר על ידי ה-FDA. הטיפולים יכולים להימשך כשעתיים, תלוי באזורים הטופלים, ואינם מאופיינים בכאבים או אי נוחות.

 

הנחיות לאחר הטיפול

היות וטיפול הקפאת שומן הוא הליך שלחלוטין אינו פולשני, אפשר לחזור לפעילות היום יומית מיד. יתכן ותתרחש אדמומיות קלה באזור המטופל, אך תופעת לוואי זו תימוג תוך פרק זמן קצר. התוצאות מופיעות כשלושה שבועות ויותר לאחר מפגש הטיפול הראשון. 

זה בערך הזמן שלוקח לגוף להתחיל לחסל את תאי השומן ההרוסים. רוב התוצאות יהיו גלויות כחודשיים לאחר הטיפול, כאשר השיפורים עדיין מתרחשים עד חצי שנה לאחר הטיפול.

 

האם יש תופעות לוואי להקפאת שומן?

רוב המטופלים אינם חווים תופעות לוואי של טיפול הקפאת שומן, אבל תופעות מסוימות עשויות להופיע אצל חלק מהמטופלים. התופעות הקלות עשויות לכלול חוסר תחושה זמני באזור המטופל, אשר בדרך כלל ייעלם בתוך חודש.

יתכן שתתרחש נפיחות קלה, אדמומיות, שטפי דם או תחושת נוקשות באזור, אך תופעות לוואי אלו ייעלמו מהר. במקרים אחרים עשויים להתרחש כאבים ורבים מיד לאחר מפגש הטיפול, אך גם תופעות אלו נפתרות במהירות.

 

בשורה התחתונה: למה לבחור את הטיפול?

זוהי טכנולוגיה אסתטית שנחשבת לפריצת דרך שמסוגלת לא רק לטפל במספר אזורים בו זמנית במפגש טיפול אחד, אלא גם נוחה בצורה דרמטית יותר מהליכים זמינים אחרים, בזכות שיטת היניקה הייחודית המייצרת בהדרגה רקמות שומן שנשטפות מהגוף בהליך טבעי.

בטיחות הליך הקפאת שומן הוא השיקול העיקרי לבחור בו, כל עוד מקפידים לקבל את הטיפול איש מקצוע מוסמך ומיומן ביותר בטיפול בעודפי שומן. מומלץ לבחון את רמת הכישורים של המטפל שנבחר, ולהתרשם מתוצאות הטיפול על מטופלים אחרים, כמו גם להקפיד לשאול את כל השאלות במהלך פגישת הייעוץ הראשונה.

ההליך מאפשר חיסול קבוע של עשרים עד שלושים אחוזים מתאי השומן באזורים המטופלים, לאחר פגישת טיפול אחת בלבד. ניתן לשוב על ההליך באותו אזור כחודשיים לאחר המפגש הראשון.