4 המלצות לאזורי טיול בחגים

 

  1. מצוקי דרגות – מסלול הליכה שמוביל אותנו אל קניון נחל דרגה. במהלך הירידה יהיה עלינו להיעזר בידיות אחיזה. בדרך עוברים על פני אנדרטאות שמהוות מזכרת מימי המרד ברומאים. כמו כן ניתן להתרשם מהפתחים המרובעים של המערות. לאחר חציית ערוץ הנחל מטפסים מעלה לעבר ראש המעלה ראס נקרב חמר. מכאן יורדים בשביל המסומן לעבר קיבוץ מצפה שלום. באזור מצוקי דרגות ניתן גם ליהנות מאירוח של אכסניית מצוקי דרגות. אכסניית מצוקי דרגות מתייחדת במיקום המעולה שלה – היא בנויה על מצוק בגובה של עשרים מטרים מעל גובה פני הים. הגובה הזה מאפשר לאורחים במקום לצפות על נופים מרהיבים ולצפות על ים המלח והרי מואב
    מידע נוסף באתר: deadsea.com/he
  2. נחל שופט – בדרום הכרמל ממתין לכם אתר מדהים בו תוכלו לטייל ולהכיר את האזור הייחודי הזה. במקום יש גבעות ירוקות, זרימת מים בחורף, פריחה קסומה במיוחד באביב. לא פלא שהאתר הזה נחשב לפופולארי והוא אהוב על מטיילים רבים. היתרון הגדול של המסלול הוא בהיותו סלול והוא מתאים גם לעגלות ולנכים. בנחל יש מספר מסלולים באורכים שונים, ואחד מהם מעגלי. יוצאים לטיול מעין חשרת.  באזור ניתן ליהנות מטיולי ג'יפים, אטרקציות בטבע וכן פועל במקום חניון לילה. הנחל נשפך אל נחל קישון ונקודת היציאה שלו היא ליד קיבוץ עין שופט.
  3. נחל אלכסנדר – בעמק חפר אשר במרכז הארץ זורם נחל ששמו אלכסנדר. לאורך הנחל הזה קיים מסלול מקסים שמוביל אותנו עד לשפך הנחל שעל החוף. במהלך ההליכה ניתן לפגוש צבים שזה אזור המחיה שלהם. כמו כן יש מקום צמחיית נחלים ופריחות אביביות  מקסימות. המסלול מתאים למשפחות והוא אפשרי בכל עונה במהלך השנה. באזור יש פעילות של חוויות שטח כמו טיולי רייזרים, ג'יפים, קרטינג ואטרקציות לקבוצות.
  4. עין אפק – בגליל המערבי שוכנת שמורת הטבע הקסומה הזו. שמורה זו מתיייחדת בכך שהיא כשמה, טבע בראשיתי בתוך החיים האורבניים בסביבה. במקום ניתן להתבונן על צבים, ג'מוסים, נוטריות ושפמנונים. מלבד לחיות שחיות בשמורה קיימת במקום טחנת קמח. זה המקום בו נוכל להתרשם מכלים חקלאיים עתיקי יומין. כמו כן ניתן לצפות במיצג אורקולי וליהנות מתצפית על הגג. טיול זה מתאים לכל עונות השנה והוא בהחלט מענה מעולה עבור משפחות. מכאן אפשר להצפין ולהגיע לעכו וליהנות מהווי הקסום ומהאטרקציות שפועלות בנמל המקומי.