עורך דין לתאונות דרכים

כמות המכוניות בכבישים וריבוי משתמשי הדרך בהם ובדרכים אחרות מגדילים את הסיכוי לתאונות דרכים. הן יכולות לקרות בנסיבות שונות. עקב תקלות ברכבים, טעויות אנוש, חוסר תשומת לב רגעית, נהיגה פרועה שלא על פי חוקי התעבורה ועוד. יש מקרים בהם הנפגע בכלל היה פסיבי ולא היה מודע לסכנה שאליה הוא נתון ועוד. בכל תאונה עם נפגעים נגרם נזק לרכוש ולמעורבים. במקרים קשים, מומלץ לערב עורך דין בעפולה לתאונות דרכים מיד כאשר מתברר כי נסיבות התאונה קשות ויש פצועים ו/או חלילה הרוגים.

 

בנסיבות אלו הוא יכול לייעץ ולהדריך את המעורב על אופן ההתנהלות על מנת שלא יבצע טעויות קריטיות שאחר כך יפגעו בו בעת הגשת תביעות עתידיות אל מול הפוגע ונציגיו. כמובן, שעליו לדווח למשטרה, ובעת הצורך, גם למד"א ושירותי חירום אחרים. ככלל, המעורב אמור לצלם את מיקום התאונה, לתעד אותה, לאסוף עדויות ממעורבים או לפחות לקחת שמותם ועוד. במידה ואינו יכול לעשות פעולות אלו עקב סיבות רפואיות, כדאי להיעזר בחברים לנסיעה. בכל מצב אחר הוא יסתמך על דו"חות בוחני התנועה אשר מגיעים למקום.

במידה ויש טיפולים רפואיים יש לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים, וכן, מסמכים כלכליים וכספיים אחרים הנוגעים למקרה. בבוא הזמן, עורך דין לתאונות דרכים ישתמש בהם בעת שהוא דן על התאונה מול חברות הביטוח של הפוגע. ברוב המקרים, לפוגע יש חברת ביטוח המעניקה לו גיבוי. קיימים מקרים בהם לא ברור מי גרם לתאונה, או אחרים בהם לנהג הפוגע אין  ביטוח וכדומה. במקרים אלו, ניתן לתבוע את אבנ"ר שהינו איגוד ביטוח נפגעי רכב. כך שכל נפגע יקבל פיצוי הולם.

 

עורך דין לתאונות דרכים יקבל את התיק לידיו, ילמד אותו וינסה תחילה להתדיין ישירות מול חברות הביטוח המטפלות. לרוב, התביעות מאושרות והתיק נסגר, אלא שיש מקרים בהם מערימים קשיים על התובע. במידה ולא ייענו דרישותיו כפי שהוא רואה אותם, אזי יפנה לבית משפט כדי לקבל סעד ללקוחותיו. כאן הוא יציג מסמכים, יביא תקדימים משפטיים, יצרף מסמכים וינסה לקבל הכרעת בית הדין לטובתו.