טיפים לתחזוקת ריהוט גן

אבל בין אם רכשתם ריהוט גן במבצע או ריהוט גינה מעוצב אישית שעלה הון תועפות, בוודאי תרצו לשמור עליו נקי, יציב, איכותי ושימושי לאורך זמן. איך עושים את זה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

החדשות הטובות הן שריהוט גן, מעצם הגדרתו, מיועד להיות מוצב בגן – דהיינו, חשוף למזג האוויר ולא מוגן מאחורי קירות או סככות.

 

ככזה, רוב סוגי ריהוט הגן נחשבים לעמידים בפני לכלוך ורטיבות, וניתן לנקות אותם בקלות יחסית. הדבר נכון כמעט לכל סוגי חומרי הגלם מהם בנוי ריהוט הגן – פלסטיק, עץ או אלומיניום, וכמובן שילובים שלהם.

 

ועדיין, בתלות באותם חומרי הגלם, חשוב לדעת כיצד לתחזק נכון את הריהוט:

 

ריהוט גן מאלומיניום

אלומיניום אינו מחליד ועל כן מסוגל לעמוד גם בפני תנאים קיצוניים של מזג אוויר. עם זאת, בעת רכישת ריהוט גן מאלומיניום חשוב לבדוק מראש הם קיימים בריהוט גם חלקים שעשויים מחומרים אחרים, כגון חלקי תמיכה וחיזוק שיכולים להיות עשויים ממתכת אחרת; לאחר זמן מה בתנאי רטיבות וגשם, חלקים אלה יכולים להוות נקודת תורפה.

 

באשר לניקיון ריהוט גן מאלומיניום, אין שום בעיה לשטוף אותו בעזרת צינור מים וחומרי ניקוי עדינים. חשוב לא להשתמש בחומרי ניקוי חזקים מאוד, כגון אקונומיקה, על מנת לא לפגוע בריהוט.

שימו לב: עם הזמן, גם בתחזוקה מסורה וטיפול קפדני, הצבע של הריהוט עלול להתקלף. הדבר אמנם לא יפגע באלומיניום עצמו ולפיכך הריהוט יישאר יציב וחזק כשהיה, אולם צבעו של האלומיניום החשוף עשוי להוות ניגוד בולט לצבע הריהוט. הפתרון פשוט: לבחור מראש ריהוט גן שצבעו דומה לצבע האלומיניום המקורי, וכך שינויים בצבע במהלך הזמן כמעט ולא יורגשו.

 

ריהוט גן מעץ או מפלסטיק

גם ריהוט כזה ניתן לשטוף באמצעות מים וחומרי ניקוי עדינים, אולם במקרה של עץ או פלסטיק, רוב הסיכויים הם שבין חלקיו השונים מחברים חלקי מתכת – ואותם צריך לשמן מעת לעת ולחזק את הברגים שבהם.