הטבעת שיוצרת את האיטום

קצת על האורינג

O-Rings הם למעשה אטמים שהופכים לנפוצים יותר ויותר בתחומי התעשייה. האורינגים מגיעים במגוון רחב של סוגים, גדלים, מידות וצורות ועשויים מחומרים שונים בהתאם למערכות שבהם יש צורך לשלב אותם: מכונות, פרויקטים, מערכות תעשייתיות ועוד. מעבר לכך, לאורינגים יש יתרונות בלתי מובטלים:

  • איטום זול – ה-O-Rings נחשבים לרכיבים זולים יחסית, ולכן משתמשים בהם רבות במגוון רחב של סוגי תעשיות.
  • יכולת איטום טובה – האורינגים עשויים מחומרים איכותיים ועמידים המאפשרים יכולת איטום חזקה ועמידה. במקרים רבים משתמשים באורינגים בעת חיבור בין רכיבים שונים, והופכים את החיבור למאובטח יותר.
  • איטום מוחלט – האורינגים יוצרים איטום מוחלט בקרב המוצרים השונים בזכות המבנה המיוחד שלהם. באמצעות טבעות ה-O אפשר לבצע סגירה הרמטית ולהבטיח שהאוויר לא ייכנס לתוך החלל.
  • קלים לאחסון – על פי רוב, אורינגים אינם דורשים תחזוקה מיוחדת, אם כי חשוב להקפיד על הוראות האחסון שלהם. יש צורך לאחסן את האטמים בסביבה חופשיה מלחץ, ולהקפיד שלא יהיו נתונים לזרמים חזקים, מצבים של דחיסה או עיוותים. אם ניתן, כדאי לאחסן את האורינגים באריזותיהם המקוריות או במכלים האטומים לאוויר. כמו כן, החדר שבו מאחסנים את האורינגים צריך להיות יבש, מקורר, מאוורר ונקי מאבק.

היכן ניתן למצוא את הטבעות

טבעות ה-O משמשות תעשיות שונות. ניתן למצוא את הטבעות הקטנות בתעשיות רפואיות, צבאיות, מיכון ורכב, חקלאות וכן תעשיית המזון. לפני כל הזמנה של הרכיבים, יש צורך לבדוק את הוראות היצרן על מנת להתאים את האורינג הנכון למתקן. כמו כן, כאשר בוחרים את האורינגים יש צורך להקפיד ולהזמין אותם מחברה מקצועית ואמינה אשר מספקת אורינגים איכותיים. מומלץ לבדוק את הרקע של החברה, כמה שנים היא קיימת בתחום ומיהן החברות הממליצות עליה.