איך בוחרים חברת הדברה?

אך מה קורה כשהמפגש עם היצורים המטרידים אינו אקראי וחד-פעמי? זה הזמן לזמן את צוות העל שידביר את העסק אחת ולתמיד.

מדריך ההדברה הבטיחותי

כיצד בוחרים חברת הדברה בטוחה? שאלה מצוינת. הנה מספר כללי מפתח שיהפכו את העסק להרבה פחות מביש –

  • תעודת הסמכה – בדומה לכל שוק תעשייתי אחר, ניתן ליפול על שרלטנים שינצלו את תמימות לבם של לקוחותיהם כדי לגבות מהם תשלום מופקע על שירותים בלתי מקצועיים בעליל במקרה הטוב, ושירותים מסוכנים במקרה הרע. אחת הדרכים לגשר על הפער הזה היא לבקש מחברת ההדברה שתציג את רישיונותיה וכן את תעודות ההסמכה של צוות המדבירים.
  • הדברה בטוחה – בעבר, כדי לחסל חרקים ומזיקים, היה צורך לעשות שימוש בחומרים מזיקים מאוד. כיום, האפשרויות הן מגוונות ובטיחותיות יותר – ניתן למצוא מגוון חומרי הדברה ירוקים ואקולוגיים שאינם מסוכנים לבני האדם, לחיות המחמד ולסביבה. פרט לכך, ישנן גם שיטות הדברה ירוקות ואקולוגיות שאינן עושות שימוש בחומרי הדברה אלא בטכניקות אחרות. כך או כך, חשוב לוודא כי חברת ההדברה עובדת עם חומרי הדברה ושיטות הדברה בטיחותיות העומדות בתווי התקן המחמירים ביותר. לכן, חשוב מאוד לעדכן את המדבירים על קיומן של חיות מחמד בבית כדי שיוכלו להיערך בהתאם ולוודא שאינם עושים שימוש בחומרים שעשויים לסכן את בריאותם.
  • מקצועיות – עבודת הדברה מקצועית לא תטפל רק בסימפטומים אלא תחתור להגיע למקור הבעיה. לכן, מדביר מקצועי יתריע בפני כשלים פוטנציאליים שהם המקור לבעיה או עשויים לעורר בעיות מזיקים נוספות.
  • שקיפות – אנשי מקצוע מהימנים יקפידו לשתף אתכם בכל תהליכי העבודה כדי שתהיו במודעות מלאה למצב. דאגו להיות מעורבים בתהליך ואף לחוות את דעתכם במקרה שבו אתם חושבים שיש צורך לבחור בשיטת הדברה אחרת.
  • מומחיות ענפה – במקרה שבו אתם נתקלים במצב מסכן חיים, דוגמת מפגש עם נחש, חשוב לזמן חברת הדברה מקצועית המתמחה בנושא כדי שתשלח אליכם במהירות לוכד נחשים. ישנן חברות הדברה המתמחות בסוג מסוים של חרקים ומזיקים ואילו אחרות עוסקות בעבודה מקיפה וכוללנית יותר.
  • תעודת אחריות – מדביר מקצועי ומהימן, המודע לטיב עבודתו ולתוצאותיה לא יפחד להתחייב עבורכם לאחריות על אופי העבודה למשך פרק זמן מוים.

הכינותי מראש

המדביר צפוי לבקש מכם לבצע הכנה מוקדמת לפני הגעתו. לכן, חשוב מאוד להקפיד להיצמד להוראותיו – להותיר את הארונות פתוחים, להותיר את עמדות העבודה והמשטחים נקיים מחפצים וכדומה. חשוב מאוד להיצמד להוראותיו של המדביר בכל הקשור לתחזוקת ההדברה – בררו כמה זמן עליכם להשאיר את החומר לפני שתנקו אותו וכמה זמן רצוי להתרחק מהבית ולאוורר אותו.

בהצלחה!