ד"ר גיא רופא על איך התקדמות המיילדות יכולה להוביל ללידות בטוחות יותר

ממחקר רפואי פשוט לפלטפורמות טכנולוגיות משיקות, תחום המיילדות היה עד להרבה שינויים לאורך זמן. עבור גיא רופא , רופא בכיר במחלקה גינקולוגית בישראל, הוא צפה כיצד עלו חידושים שונים והעריך האם הם הובילו את עמיתיו והממונים עליו לחשוב אחרת על מה שהם עושים ולמה הם עושים את זה.

 

למרות שברור שהתקדמויות מסוימות לא קיימו את ההבטחות המקוריות שלהם, היו כאלה שעזרו לעצב מחדש את הסיכונים הכרוכים בלידה. הוא פותח יותר על אופי המקצוע שלו, כיצד התקדמות יכולה לערער את הסטנדרטים של המקצוע שלו, ומדוע כל כך חשוב להתפתח.

 

הבנת מיילדות היום

יש הרבה מה לומר על האופן שבו טופלה מיילדות על ידי הקהילה העולמית. זה נוגע כמובן לרופאים, מטפלים ונשים, אבל גם לבעלי הון סיכון, לחוקרים ולחברות ביטוח. ד"ר גיא רופא מציין כי למרבה הצער, המיילדות נוטה לקבל מימון נמוך בהשוואה לתחומים אחרים.

 

הוא גם מציין בטיחות כללית בשיטות הלידה, ומציין כי היו שיעורים מעט גבוהים יותר של תמותת תינוקות בלידות בית בהשוואה ללידות בבית חולים. אין דבר כזה אופציה נטולת סיכונים לנשים, אבל אפשר לבחור רופא שתעדוף את טובת האם והילד לפני קבלת החלטות.

בטיחות, חינוך והתקדמות

ד״ר גיא רופא אומר שהכל מתחיל ונגמר בחינוך. אם רופא מבוגר אינו עומד בקצב המחקר העדכני ביותר או במוצרים החדשים בשוק, הוא עלול לפספס דרך לשפר את התרגול שלו. לדוגמה, רישומי בריאות אלקטרוניים אפשרו לארגן ולאחד מידע, מה שיכול לעזור לרופא לקבל החלטות טובות יותר במהלך הנקודות הקריטיות ביותר של הלידה.

סימולטורים של לידה עוזרים לרופאים להתמודד עם בעיות לפני שיש להם הזדמנות להפוך למצבי חירום. סימולטורים מתקדמים אלו מאפשרים לתרגל ולפתור בעיות שגרתיות ומורכבות כאחד אשר עלולות להופיע בזמן ניהול לידה. זה יכול לעזור להם להתכונן מראש לתוצאות פוטנציאליות, כגון אובדן דם או חבל טבור העוטף את התינוק. מערכות ניטור, כגון מערכות התרעה מוקדמת לאמהות, יכולות גם לזהות בעיות כדי שניתן יהיה לנקוט בהתערבות נכונה. מלחץ דם גבוה ועד דופק נמוך של תינוקות,  גיא רופא מצייןעד כמה זה קריטי להקדים את הסיבוכים לפני הלידה.

ד"ר גיא רופא על עתיד המיילדות

ד״ר רופא מציין כי התוצאות עשויות להיות שונות מאוד מתרגול לתרגול, אך חשוב הן לקהילה הרפואית והן לציבור לדעת כיצד התקדם תחום המיילדות במהלך השנים. הוא מציין שלמרות הנוהג העתיק, תמיד יש מקום לשיפורים, במיוחד עבור נשים המתמודדות עם הסיכון הרב ביותר במהלך ההריונות שלהן.

 

קרדיט לתמונות PIXABAY

 

 

המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה