כל מה שצריך לדעת על החלפת צנרת בבית

הצנרת של הבית מצויה מתחת למרצפות או מאחורי הקיר. כל עוד הצנרת לא עושה צרות, כלל לא זוכרים שהיא מצויה במיקום המדובר. יחד עם זאת, חשוב מאוד להבין כי מדובר על אחת המערכות המשמעותיות ביותר בכל בית ויש לה השפעה ישירה על איכות החיים של דיירי הבית. צנרת שיש בה לא מעט חלודה יכולה לפגוע באיכות המים ובהתאם לכך בבריאות של דיירי הבית. כמו כן, צנרת שחוקה או ישנה מדי היא צנרת שיכולה להוריד את ערך הדירה. מלבד זאת, צנרת ישנה היא צנרת שבקלות יכולה להיווצר בה נזילה בשל סדקים שנוצרים בה בגין מצבה. כאשר יש צורך להחליף צנרת בבית, יש לבצע זאת בצורה הטובה ביותר ועל ידי אנשי המקצוע המתאימים לביצוע העבודה.

 

מתי יש צורך בהחלפת צנרת בבית?

החלפת צנרת בבית רלוונטית בשל כמה סיבות:

ראשית כל, אם אתם עוברים לדירה יד שניה שרכשתם ומדובר על דירה ישנה יחסית, עוד טרם אתם נכנסים לדירה, חשוב וכדאי להחליף בה את הצנרת. בדירות חדשות השימוש הנפוץ הוא בצנרת פלסטיק אך בדירות הישנות הצנרות לרוב עשויות ממתכת אשר צוברת חלודה באופן תדיר. צנרת מעין זאת עלולה להיסדק בקלות ולגרום לנזילות. מעבר לכך, צנרת מעין זאת מפרישה חלודה למים והדבר יכול לפגוע בבריאות של דיירי הבית ועל כן, אין ספק שכדאי מאוד להחליף צנרת בדירה ישנה טרם אתם נכנסים אליה.

 

עוד מקרה שבו כדאי להחליף צנרת הוא אם אתם מתגוררים בדירה ישנה והחלטתם לשפץ את הדירה. גם אם הצנרת שלכם לא פגועה, הרי שאין ספק שכדאי מאוד שבמהלך השיפוץ תכניסו גם את תהליך החלפת הצנרת וזאת בשל העובדה שכאשר מדובר על צנרת ישנה, היא צוברת חלודה שפוגעת בכם וגם יכולה לגרום לנזילות. שיפוץ מהווה הזדמנות פז להחלפת צנרת. כמובן שמדובר על צנרת שעשויה מתכת. צנרת העשויה פלסטיק אין צורך להחליף גם במהלך שיפוץ.

 

באיזה צנרת כדאי לבחור כאשר מחליפים צנרת?

כאמור, כאשר מחליפים צנרת בבית, האופציה הטובה ביותר להחלפה היא צנרת פלסטיק וזאת בשל כמה יתרונות:

ראשית כל, צינור פלסטיק הוא גמיש יותר מצינור מתכת ועל כן אם הוא זז קצת הוא לא בהכרח ישבר או ייסדק. צינור מתכת לעומתו איננו גמיש ועל כן כל תזוזה קטנה תוביל לפגיעה.

 

שנית, הפלסטיק לא צובר חלודה וכך מי השתייה שלכם יהיו נקיים יותר.

כמו כן, התקנה של צינור פלסטיק היא פשוטה, קלה ומהירה יותר בהשוואה להתקנת צנרת ממתכת.

חשוב להקפיד שהצנרת תהיה חזקה ועמידה.

 

כיצד מחליפים צנרת בבית?

ישנן שתי שיטות מרכזיות להחלפת הצנרת בבית: שיטה אחת להחלפת צנרת היא השיטה הקווית. בשיטה זאת משתמשים במחלק מים כך שכל נקודת מים בבית מקבלת צינור משלה וחלק מהנקודות יקבלן שני צינורות, צינור למים חמים וצינור למים קרים. היתרון בשיטה המדוברת הוא שאם ישנה בעיה כלשהי בצינור כזה או אחר, ניתן לנתק רק אותו ולהמשיך כרגיל אך החיסון הוא שבשיטה זאת הבית מלא בצינורות וככל שיש יותר צינורות כך הסיכוי שאחד מהם יתפוצץ יהיה גדול יותר.

 

שיטה נוספת להחלפת צנרת בבית היא השיטה המקבילית. בשיטה זאת מחברים את שעון המים לנקודת מים בעזרת צינורות כך שהמים עוברים בצורה ישירה אל הברזים. היתרון של השיטה המדוברת הוא שצריך להשתמש בפחות חומר ויש פחות צינורות אשר מפוזרים בבית אך החיסרון הוא שאם יש נזילה יש צורך לנתק את כל הבית ממים.

 

חשוב מאוד לבחור עבור החלפת צינורות בבית את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום זה וזאת בכדי שהעבודה תתבצע בשיטה הנכונה לכם ובצורה הטובה והיעילה ביותר.

 

המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול