איך להיות מאפרת מצליחה?

 

לאחר שהשקעת הרבה כסף בקורס איפור, ברכישת איפור ובאימונים על אינספור מודליסטיות, הגיע הזמן לשלב הבא - להתחיל לעבוד באיפור ולנהל קריירה מקצועית כמאפרת. אם את תוהה איך להיות מאפרת מצליחה? התשובה לשאלה שלך פשוטה מאוד. את צריכה להשקיע הרבה מאוד בהכשרה המקצועית שלך וגם במשך הזמן לצבור ניסיון עבודה מעשי בתחום שמעניין אותך להתמקצע בו.

 

יש מספר אפשרויות עבודה  בתחום האיפור ואין דרך אחת שנכונה לכולם, זה מאוד אינדיבידואלי ותלוי אישיות והיבטים שונים. קודם כל יש להבין מה הכי מושך אותך כמאפרת בעולם האיפור כיוון שיש מספר ערוצים שונים של מקומות עבודה והתמקצעות מהן את יכולה לבחור את הקריירה שהכי מתאימה לך באופן אישי, בין אם את רוצה להשתלב בתעשיית הבידור או בתעשיית האירועים.

 

מהם אפשרויות התעסוקה כמאפרת?

  • עבודה כמאפרת שכירה - בחנויות פארם ורשתות איפור – בשביל לעבוד כמאפרת שכירה בחנויות הפארם ורשתות האיפור את חייבת להיות אדם של אנשים ושיהיו לך כישורי תקשורת ומכירה טובים. התפקיד של מאפרות בחנויות אלו הוא למכור את מוצרי האיפור של החנות ללקוחות שבאות אליה. אופי העבודה דינמי מאוד וכולל מפגש עם הרבה נשים שונות מדי יום. לרוב, העבודה עצמה תהיה במשמרות.

  • עבודה כמאפרת בטלוויזיה – עבודה במסגרת של הפקות, דרישות לעבוד מוקדם בבוקר ובשעות לא קונבציונליות עד מאוחר בלילה, השכר מתגמל בהתאם אך אופי העבודה תובעני מאוד ומאתגר.

  • עבודה כמאפרת אופרה ותיאטרון – בשביל לעבוד כמאפרת באופרה או בתיאטרון צריך ניסיון רב. ככל שיהיה לך יותר ניסיון שתעבדי במקומות אלו כך תוכלי להרוויח יותר ולהגיע למשכורת של כמה אלפי שקלים בחודש.

  • עבודה כמאפרת בהפקות אופנה, ובתצוגות אופנה: עבודה באיפור אופנה יכולה להיות עבודה עם מפיקים וסטייליסטים צלמים ודוגמנים. נדרש ניסיון רב בעבודה כמאפרת בהפקות אופנה והשכר לעבודה זאת גבוה ומשתלם בהתאם.

  • עבודה כמאפרת לאירועים וחתונות - עבודה במספרות או סלוני כלות או איפור באופן עצמאי של כלות ונשים לאירועים חשובים כמו בת מצוות וכדומה... .

  • עבודה כמאפרת עצמאית – בשביל לעבוד כמאפרת עצמאית את חייבת לפתוח עוסק פטור או עוסק מורשה. יש יתרון למאפרת שיודעת לעצב תסרוקות ולתת שירותים נוספים בתחום היופי חוץ מאיפור כי כך היא יכולה להגדיל את סל השירותים שהיא מציעה ללקוחות שלה

  • עבודה כמורה לאיפור - העברת סדנאות וקורסים בבתי הספר המוכרים.

 

כל אחד מסוגי עבודות אלו יכול לאפשר לך להגשים את היכולות שלך כמאפרת. יש מאפרות שעובדות במספר תחומים במקביל והן גם עבודות למשל בחנויות הפארם וגם כבעלות עסק עצמאי. מומלץ לא להחליט מראש ולהיות מקובעת בנוגע לתפקיד שיהיה לך.

 

צריך להבין כי בניית קריירה זה תהליך ארוך שלא קורה ביום, וכי נדרשת סבלנות והתמדה. רבות מהנשים שלומדות איפור תוהות כמה מרוויחה מאפרת? והתהייה חשובה מאוד. רוב המאפרות לא עובדות רק במקום אחד או רק כשכירות או כעצמאיות – אלא משלבות עבודה בין היותן עצמאיות ושכירות. תחום האיפור אולי נראה תחום זוהר – אך למעשה מדובר בתחום שהעבודה בו קשה מאוד. רוב המאפרות בארץ לא עובדות עם אנשים מפורסמים אלא עם לקוחות פרטיות.

 

בסופו של דבר, אם את בעלת חוש אסתטי מפותח ואת יודעת לאפר – שווה לך ללמוד איפור. לימודי איפור יכולים לאפשר לך לפתח קריירה עצמאית מצליחה, בה תוכלי להגשים את עצמך. עבודה כמאפרת יכולה לאפשר לך לממש את הכישרונות האישיים שלך ולהצליח יותר.

 

רישום המלצה חדשה
תכשיטים נגד עין הרע
התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום