לבד או עצמאית? הוצאת ויזה לארצות הברית

כולנו יודעים שתהליך הוצאת ויזה לארצות הברית הוא לא תהליך פשוט, ואף רצוף בבירוקרטיה מתישה. ככל שעובר הזמן, כך גדל הביקוש לויזה – ואיתו העומס על השגרירות והמתנה ארוכה מאוד לתורים. כדי לעבור את התהליך בצורה היעילה והמהירה ביותר, וכדי להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את הויזה הנכספת – הנה מספר דברים שצריך להכין מראש ולקחת בחשבון.

 

דרכון בתוקף וסיבה טובה לטוס לארצות הברית

 

אם שאלתם את עצמכם למה ארצות הברית כל כך מקפידה על הנכנסים בשעריה, הוא בגלל שגם היא יודעת עד כמה היא מפתה. ויזה ניתנת לישראלים שמצליחים להוכיח שהם מגיעים לטיול קצר או לפגישת עבודה, ואין להם כוונה להשתקע במדינה, לעבוד בה ללא אישור או חלילה לבצע פעולה בלתי חוקית. לכן, לפני שאתם קובעים תור לשגרירות ארצות הברית – וודאו שהדרכון שלכם בתוקף, ותכינו הסברים: תצטרכו להסביר את הסיבה בגללה אתם מעוניינים לקבל ויזה, וגם להוכיח את הדברים. לדוגמה, אם יש לכם אירוע משפחתי או הזמנה לפגישת עבודה – הכינו את ההזמנה. אם יש לכם משהו שקושר אתכם לישראל ומהווה ערובה לכך שתחזרו ארצה, כדוגמת עסק בישראל או לימודים פעילים – הכינו את המסמכים.

 

מילוי המסמכים

 

אחד החלקים הקריטיים ביותר בהכנה לריאיון הוא מילוי המסמכים. מדובר בקובץ ארוך של דפים אותו יש למלא באנגלית, ובגלל ריבוי המידע – קל מאוד לטעות בו. פעמים רבות גם טעות קטנה מאוד עלולה להביא לכך שלא תאושרו לקבל ויזה, ותצטרכו להמתין תקופה ארוכה מאוד לניסיון נוסף. לכן, את המסמך יש למלא רק לאחר קריאה שלו, כשאתם בריכוז וכמובן באנגלית ברורה ונכונה.

 

תשלום אגרה ותיאום תור לריאיון

 

שלב אחד לפני הריאיון הוא תשלום האגרה שעומדת על 630 ₪ בממוצע, כתלות בשער הדולר. לאחר תשלום האגרה באתר השגרירות, תוכלו לקבוע תור לשגרירות בירושלים או בתל אביב, בהתאם לנוחות שלכם, בימים שני עד שישי. בניין השגרירות מאובטח ושמור מאוד, ולכן לא ניתן להיכנס אליו עם ציוד כלל, אפילו לא עם ארנק. מחוץ לבניין יש לוקרים בתשלום.

 

האם  כדאי לעשות את התהליך לבד או דרך חברה?

 

את הויזה אפשר להוציא לבד, אך נדרש לדעת אנגלית כדי למלא את הטפסים החשובים. ההחלטה האם לעשות את התהליך להוצאת ויזה לבד או דרך חברה מקצועית תלויה בדחיפות שלכם להוציא את הויזה ועד כמה היא חיונית לכם. אם אתם מעוניינים להוציא ויזה לארצות הברית "סתם כדי שיהיה", ואין לכם מטרה מוגדרת בטווח הזמן הקרוב – ניתן לנסות להוציא אותה לבד. אם אתם זקוקים לויזה באופן דחוף, או אם אתם יודעים שיש לכם טיסה ודאית לארצות הברית בפרק הזמן של השנה הקרובה – חברה שעוסקת בליווי להוצאת ויזה יכולה להשיג עבורכם תור מהיר יותר לריאיון, לסייע במילוי הטפסים באנגלית ולהכין אתכם לראיון החשוב.

 

 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
האחים תמם עבודות איטום
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה