מתכוננים ללידה? ככה תעשו זאת נכון

הכנה אל בואם של חיים חדשים לחיינו, היא ללא ספק הכנה הדורשת לא מעט תהליכים נפשיים מההורים החדשים, אך בעיקר הכנה פיזית של הבית ובמיוחד של המוצרים הייעודים לכך. כאמור לידה של תינוק איננה מביאה עימה רק חיים אל העולם, אלא לא מעט דרישות אשר הולכות משתנות ומשתכללות ככל שהתינוק גדל. אך ראשית ישנם כמה אביזרים שיוכלו לא רק לסייע לו להתרגל לחיים עימנו, אלא גם להשתלב בחיינו בצורה נינוחה ונעימה לכולם.

 

ולמרות שרשימה כזו עלולה לתארך לכדי אורך די נכבד, במאמר הבא ננסה להציע עבורכם את המדריך המקוצר והנכון בכל הקשור לרכישת ציוד בסיסי לפני הלידה. בין אם אנו נבקש צבע כחול, ורוד, טיפים לאיזה פרמטרים יש לחפש בציוד ראשון ועוד.

 

 • מיטת תינוק
  הרהיט הזה עליו כולנו ישנים כבר מגיל ינקות, הוא חשוב ורלוונטי גם עבור תינוקות ומומלץ להזמין מיטת תינוק בשבוע שלושים של ההיריון. מרבית מיטות התינוק בעלות גלגלים ויכולות להתאים גם ללינה בחדר ההורים וגם ללינה בחדר אחר בבית.

  עם זאת חשוב לזכור כי למרות שהשימוש במיטת תינוק עלול להסתכם כעד שנה, חשוב לבחור מיטה העומדת בתו התקן הישראלי, לוודא כי המותג ממנו רכשנו הינו מותג מוכר וקיימת אחריות. בנוסף לאלו חשוב להכיר כי מידות של מיטת תינוק, נעות בסטנדרטים של 130 ס''מ אורך וכ70 ס''מ רוחב.

 • עגלה
  כלי חשוב מאוד לעיתים גם עד גילאים מאוחרים, כל שכן בגיל ינקות ועד לפחות בשלושת החודשים הראשונים, מומלץ לבחור עגלה שתאפשר תנוחת שכיבה מלאה של עד 180 מעלות. ובבחירת עגלה כזו מומלץ לוודא כי ניתן לקפל אותה בקלות, שהיא עומדת בתוו תקן ישראלי וכמובן בעלת בולמי זעזועים לטיול שלוו.

  בנוסף לפרמטרים הללו, חשוב גם להכיר בתנאי מזג האוויר הישראלי המלא בשמש ועל כן חשוב לרכוש עגלה בעלת גגון המכסה את מרבית המושב ובעל חומר עמיד אל מול שלוש מאות ימי שמש בשנה.
 • כיסא בטיחות לרכב
  בחירה של אביזר זה הינה קריטית וחשובה בכדי לנייד את התינוק שלנו, לפני רכישה כזו מומלץ לוודא בהוראות הרכב אילו חיבור חגורות קיים ברכב ואילו דרכים מתאימות לכיסא שאנו רוצים לבחור. ובהתאם לגילאים כל כך מוקדמים רובנו נבקש להושיב את התינוק על ידינו, לפני כן מומלץ לוודא כי ניתן לבטל את כריות האוויר במושבים הקדמיים, ובמידה ולא מומלץ שלא לעשות זאת.


  עוד פרמטר חשוב בעת התקנה של כיסאות בטיחות לרכב, הוא כמובן הושבה של התינוק כנגד כיוון התנועה, כאשר אופן הושבה זה כדאי עד גיל שנתיים לכל הפחות. כמובן שבחלק מהכיסאות ניתן להפוך לסלקל, חלקם נותרים מקובעים במיוחד בגילאים מאוחרים יותר ולכן גם חשוב לוודא כי ניתן לנקות אותם בקלות בהמשך.

 

רהיטים ושינויים אחרים בבית

כניסה של תינוק לחיינו איננה רק משנה בזכות כמות המוצרים הבסיסיים והלא בסיסיים שאנו נרכוש עבורו, אלא גם ברהיטים אשר יהפכו את הטיפול בו לנוח יותר כמו שידת החתלה. מטרתה של השידה היא טיפול נוח ובעל תמיכה מרבית לטיפול בתינוק, החל מהחלפת חיתול ובגדים הדורשים משטח אחיד ויציב לאורך כל השימוש בו.

 

בנוסף לשידת ההחתלה, חשוב להיעזר גם במתקן לייבוש בקבוקים אשר יוכל לעזור לנו לעמוד בקצב זמן ההאכלה של התינוק עם בקבוקים נקיים בזמן, תוך כדי שמירה על רמת היגיינה גבוה וסטריליות החשובים במיוחד בזמנים אלו.

 

ורגע לפני שהתינוק מגיע

חשוב לזכור כי רכישה של מוצרים בסיסים היא לא רכישה פריבילגיית, אלא מהווה רהיטים ועזרים די בסיסים בגידול תינוקת, כאשר גם מחירם של רוב המוצרים הללו כיום ניתן להישג ידם של כל שכבות האוכלוסייה. לכן מומלץ להזמין מוצרים אלו מראש, על מנת להבטיח נחיתה רכה גם לנו וגם לתינוק.

 

 

המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
התקנת מצלמות אבטחה 2