להימנע מביטוח מחלות קשות - לא רציונלי ולא במקרה

למרות שהסטטיסטיקה מראה שהיא לרעתנו, רוב האנשים בוחרים שלא לבטח את עצמם, אף על פי שביטוח מחלות קשות הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר שאדם יכול לעשות כדי להבטיח את עתידו הכלכלי וכן את רווחת יקיריו. למה זה קורה?

 

מבוא לנפש האדם: אנחנו פשוט לא פועלים בהגיון

בספרו המפורסם של פרופ' דן אריאלי, לא רציונלי ולא במקרה, הוא נותן לנו הצצה מיוחדת לנפש האדם ומפנה זרקור להתנהגות הבלתי רציונלית שלנו. האדם אינו מתנהל בצורה אופטימלית: הוא אוכל מה שהוא רוצה, מסמס בזמן נהיגה, לא מבטח את עצמו, לא חוסך ומושפע מאוד מהסביבה.

 

במקרים רבים אנחנו יודעים מה יעבוד לטובתנו בטווח הרחוק, אבל קשה לנו לא לחיות כאן ועכשיו ולדמיין את עצמנו בעתיד. כמעט כולנו מספרים לעצמנו בכל יום מחדש סיפור כלשהו וחיים באמונה של "לנו זה לא יקרה". האם זה נכון מבחינה סטטיסטית? לאו דווקא.

 

לא נעים יכול להפוך להרבה יותר לא נעים

הרבה אנשים נמנעים מלדמיין מצב של אסונות וקשיים שפוקדים אותם או את יקיריהם. ללא ספק מדובר בנושא רגיש, אבל יש סיכוי לא רע שתאלצו להתמודד עם מצב כזה במוקדם או במאוחר. חשוב להיערך למצב כזה מראש, כי ההתמודדות עם מצב כזה ללא הכלים המתאימים עלולה להיות אפילו עוד יותר לא נעימה, בלשון המעטה.

 

אחד הכלים שמאפשרים להתמודד עם מצב קיצון הוא ביטוח מחלות קשות. מדובר בפוליסה חשובה מאין כמוה. רק באמצעותה, אם חלילה תאלצו להתמודד עם מחלה קשה או מצב רפואי יוצא דופן, תוכלו לקבל מחברת הביטוח פיצוי שיאפשר לכם להתמקד בתהליך הטיפול, השיקום ובשאיפה גם ההחלמה, במינימום דאגות כלכליות. זאת מאחר וחברת הביטוח מעבירה סכום של כמה עשרות עד מאות אלפי שקלים באופן חד פעמי ישירות לחשבון הבנק של המבוטח, וניתן להשתמש בו לכל מטרה שהיא.

 

הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה, והגיע הזמן שתכירו אותה

מצד אחד בשנים האחרונות קיימת ממש מגמה של עלייה בתוחלת החיים הודות לפלאי הטכנולוגיה הרפואית, ומצד שני קיימת מגמה מדאיגה: גילאי התחלואה במחלות קשות ובאירועים רפואיים חמורים הולכים ויורדים. אנשים צעירים ובריאים, שרק הקימו משפחה ונמצאים בתחילת הקריירה שלהם, מוצאים את עצמם ביום בהיר אחד, וללא כל אזהרה מוקדמת מתמודדים עם מחלה קשה, גם ללא מחלות רקע או היסטוריה רפואית דומה במשפחה.

 

מאות אלפי אנשים מדי שנה מוצאים את מותם מדי שנה בגלל סרטן, מחלות לב, מחלות כלי דם ומוח, דמנציה, סוכרת ומחלות כליה. אחרים מתמודדים עם מצבים רפואיים מאתגרים, ומוציאים מאות אלפי שקלים כדי להתאים את ביתם לסיטואציה החדשה. כל זאת בזמן שגם הכנסתם האישית וגם הכנסת בני הזוג יורדת משמעותית.

 

למי זה כדאי?

אנשים בעלי הכנסה נמוכה נוטים לוותר על ביטוח מחלות קשות, משיקולים כלכליים. עם זאת, חשוב לעשות את הביטוח. דווקא מצב כלכלי רעוע עלול להקשות עליהם ועל יקיריהם שבעתיים ללא הביטוח, מאחר ואין חסכונות שיכולים לסייע להם במצב זה.

כמו כן, גם לאנשים בעלי נטייה גנטית לקויה כדאי עוד יותר לבטח את עצמם, כיוון שההסתברות עולה במצבם. אבל כמובן שהביטוח מומלץ לכולם, מאחר וגם אנשים ללא היסטוריה גנטית עלולים להתמודד עם מצבים אלה, כאמור.

 

איך אומרים? שלא תזדקקו...

חשוב לדעת שקיימות דרכים להוזיל את הביטוח, בין אם באמצעות ביטוח מצומצם לגילוי סרטן בלבד ובין אם באמצעות השוואת מחירים מעמיקה בין כל הפוליסות. כל חברת ביטוח מציעה כיסויים קצת שונים, ולכן חשוב לא רק להסתכל על המחיר אלא גם על הכיסויים והתנאים, ובגלל סיבה זו כדאי מאוד לפנות לסוכן ביטוח שמכיר את התחום לעומקו.

 

המומחים של פתרונות עדיפים עוסקים בתחום זה כבר שנים רבות ועובדים מול כל חברות הביטוח המובילות. אנו נערוך השוואה מדוקדקת בין הפוליסות כדי לאתר עבורכם את הפוליסה המשתלמת ביותר לצורכיכם. אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום  באמצעות האתר של פתרונות עדיפים וליהנות מיחס אישי, שירות אדיב וסבלני ובעיקר משקט נפשי.